آیا دوست دارین حتی با فکر کردن انگلیسی یاد بگیرین؟ پس به زبان مادری فکر نکنین، به زبان انگلیسی فکر کنید. وقتی به انگلیسی فکر می کنید، سریعتر زبان رو یاد می گیرین و راحت تر می تونین با صدای بلند صحبت کنید. اگر در ذهن خودتون انگلیسی صحبت می کنین، صحبت کردن با دهان راحت تر براتون راحتر میشه. حالا سوال مهم اینه که چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟

ما میخوایم ۵ روش راحت که به ذهنتون کمک میکنه که به انگلیسی فکر کنین رو بهتون بگیم .

چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟

فکر کردن به انگلیسی چه اهمیتی داره؟

بسته به سطحی که از زبان دارین ، ممکنه در قدم اول در مورد اون چیزی که میخواین به زبان مادری بگین در موردش اول فکر میکنین و بعد به زبان انگلیسی اون رو ترجمه و بیان میکنین. اگر از اول به انگلیسی فکر کنین، مجبور به ترجمه نیستین این بهتون کمک می کنه تا به انگلیسی تسلط بیشتری پیدا کنید.

وقتی به انگلیسی فکر می کنید (بدون ترجمه)، این کار بهتون کمک می کنه تا یادگیری زبان رو درونی کنید. وقتی اطلاعات رو درونی می کنید ، به این معنیه که اونها رو انقدر خوب یاد می گیرین که دیگه لازم نیست درباره اونها فکر کنید. درونی کردن یادگیری انگلیسی به این معنیه که نیازی نیست هر بار که صحبت می کنین قوانین و تلفظ ها رو به خاطر بسپارین. شما فقط صحبت می کنین سخنرانان بومی و زبان آموزان پیشرفته انگلیسی همیشه نمی دونن چرا اون چیزی که میگن درسته چون اونها زبان رو درونی یاد گرفتن.

با ۵ روش ساده چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟

۱- به کلمه ها فکر کنید.

کی اینکار رو بکنین؟ وقتی ذهن تون آزاده و مشغول نیست، روزی یک تا دو بار هر کلمه ای که به ذهنتون میرسه رو به انگلیسی در موردش فکر کنید.

چطوری؟ اگر تازه یادگیری انگلیسی رو شروع کردین ، نگران نباشین شروع به فکر کردن به انگلیسی هیچ وقت دیر نیست.

شما می تونین به محض دونستن تعداد کمی از کلمات واژگان ، این کار رو شروع کنید.

می تونین با فکر کردن به نام اشیایی که می بینین یا کارهایی که انجام می دین، محیط اطراف خودتون رو به زبان انگلیسی تمرین کنید. صبح که از خواب بیدار می شین می تونین به گفتن “صبح بخیر!” فکر کنید و وقتی می خواین شب بخوابین می تونین به گفتن “روز طولانی خسته خوشحال. شب بخیر!” فکر کنید.

وقتی تازه کار رو شروع می کنید ، یادآوری اینکه به انگلیسی فکر کنید برای شما سخته. در اینجا چند ترفند وجود داره که می تونین با استفاده از اونها یادآوری کنید که یک یا دو بار در روز به زبان انگلیسی فکر کنین:

فکر کردن رو به یک بازی تبدیل کنید: هر وقت یادتون می ره پنج دقیقه به انگلیسی فکر کنید و بعد به خودتون امتیاز بدین. وقتی که به تعداد مشخصی امتیاز رسیدین، می تونین به خودتون جایزه بدین!

در اطراف خونه یادداشت بذارید: به عنوان مثال، یک یادداشت بر روی آینه دستشویی خود با کلماتی بگذارین که در دستشویی استفاده می کنید. این بهتون یادآوری می کنه که فکر انگلیسی روزانه خود رو انجام بدین، و بهتون گروهی از کلمات واژگان را می ده که می تونین استفاده کنید.

فقط با این کارهای کوچیک ، با یادگیری کلمات بیشتر ، فکر کردن به زبان انگلیسی رو براتون آسان تر می کنه. هرچه مهارت خودتون رو بیشتر کنید، می تونین به افکار خود اضافه کنین، و به زودی به جملات کامل فکر خواهین کرد. این کار به بالا رفتن دایره لغات تون هم کمک میکنه.

۲- روز خودتون رو روایت و تعریف کنید.

چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟

کی اینکار رو بکنین؟ وقتی ذهن تون آزاده و مشغول نیست، روزی یک تا دو بار هر کلمه ای که به ذهنتون میرسه رو به انگلیسی در موردش فکر کنید.

چطوری؟ راوی کسیه که داستان رو می گه یا می خونه. در کتاب ها، راوی بخشی بدون گفتگو هست، آنچه را که اتفاق می افته توصیف می کنه. بسیاری از فیلم ها {به ویژه فیلم های مستند} از راویان برای توضیح بخشهای خاصی استفاده می کنن. حالا شما باید وانمود کنید که راوی زندگی خود هستین، انگار که زندگیتون یه فیلمه!

زندگی روزمره خودتون رو روایت کنید. می تونین این کار رو با صدای خودتون انجام بدین، یا وانمود کنید که شخص دیگری زندگیتون رو روایت می کنه ، مثل راویان افسانه ای مورگان فریمن یا جیمز ارل جونز.

روایت زندگی روزمره تون ممکنه چیزی شبیه به این باشه:”صبحه. او از خواب بیدار می شه و چشمان خودشو می ماله، و آماده می شه تا روز رو بگذرونه. او وقتی یه فنجان قهوه میخوره، خمیازه می کشه و فکر می کنه امروز چه چیزی باید بپوشه. “

چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟

۳- مکالمات رو با خودتون تمرین کنید.

چطوری؟ مسلماً، وقتی با افراد دیگه صحبت می کنین، فقط درباره روز خود به اونها نمی گین. گفتگوها دارای موضوعات مختلف هستن، بنابراین مکالمات زیادی رو نیز تمرین میکنین.

موضوعی رو انتخاب کنید و فرض کنید که در مورد آن با کسی صحبت می کنین. اگر برای مصاحبه آماده می شین، می تونین فرض کنید که توی مصاحبه هستین. اگر فقط می خواین لیست جدیدی از کلمات واژگان رو یاد بگیرین، می تونین در مورد کلمات از خودتون سوال کنید. هر موضوعی خوبه!

می تونین مکالمه رو به روش های مختلف امتحان کنین، و ببینین هر بار تفاوت آن چطوره.

از آنجا که در ذهن خود تمرین می کنین، می تونین به جای تمرکز در تلفظ یا ترس از صحبت با یک شخص واقعی ، بهتره روی این موضوع تمرکز کنید. همچنین می توانین در هر جایی تمرین کنید.توصیه می کنیم بعد از اینکه در موضوعات و جزئیات راحت تر شدین، با صدای بلند و با یک شریک تمرین کنید. از این طریق می تونین به آنچه می خواهین بگیین و نحوه گفتن آن اطمینان داشته باشین.

۴- خلاق باشید.

چطوری: بنابراین وقتی توی ماشین خود نشستین و انگلیسی خود رو تمرین می کنین. عالیه! اما وقتی نمی تونین به نحوه گفتن یه کلمه فکر کنید چه کاری انجام می دین؟ به جای قطع مکالمه برای بیرون کشیدن یک برنامه فرهنگ لغت ، وقت اونه که خلاق شین.

همیشه برای بیان چیزی بیش از یک راه وجود داره. حتی اگر کلمه ای بلد نیستین، می تونین با فکر خلاقانه و استفاده از کلمات دیگرایده خود رو عملی کنین.

به عنوان مثال ، اگر می خواین برای کسی توضیح بدین که کلید خود رو گم کردین ، اما کلمه “کلید” را به خاطر نمی آرین ، می توانین در عوض به او بگیین “من نمی تونم درم را باز کنم زیرا قفل شده” یا “من نمی تونم وارد خانه ام بشم ، چیزی را که برای باز کردن قفل در استفاده می کنین گم کردم. “

بنابراین اگر هنگام فکر کردن به زبان انگلیسی گیر افتادین، تقلب نکنین و از زبان مادری خود استفاده کنید. درعوض، به فکر دور زدن کلمه باشین. وقتی مکالمه واقعی دارین و حتی یک کلمه را به خاطر نمیارین، این کمک بزرگی بهتون می کنه.

۵-از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.

چطوری؟ وقتی به زبان انگلیسی فکر کردن براتون راحته، هر زمان که ممکنه این کار رو در زندگی روزمره خودتون انجام بدین. این شامل جستجوی کلمات در فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی (با تعاریف انگلیسی) هست. هرچی ترجمه کمتری داشته باشین، به انگلیسی بیشتر فکر و صحبت میکنین.

بعد از ایجاد تغییر ، ممکنه وسوسه شین که به فرهنگ لغت انگلیسی به زبان مادری خود برگردین. این کار رو نکن! در واقع ، تمام برنامه های فرهنگ لغت فعلی خودتون رو حذف کنید و فقط یک برنامه فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنین.

در ابتدا ممکنه فکر کنید که فرهنگ لغت انگلیسی از کلماتی که معنی اونهارو نمی دونین برای تعریف کلمات دیگری که بازهم معنی انهارو نمی دونین استفاده می کنه. اجازه ندین این شما را ناامید کنه. درعوض، یک برنامه فرهنگ لغت یا وب سایت خوب را برای زبان آموزان یا کودکان انگلیسی انتخاب کنید. اینها برای توضیح کلمات از زبان ساده تری استفاده می کنن. دو فرهنگ لغت یادگیرنده عالی Vocabulary و فرهنگ لغت Merriam-Webster Learner’s هستن.

امیدوارم مقاله چطوری به انگلیسی فکر کنیم؟ لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

روش های بسیاری وجود داره که می تونین به مغز کمک کنید تا به انگلیسی فکر کنه. به عنوان مثال، می تونین زبان برنامه ها، تلفن و رسانه های اجتماعی خود را به انگلیسی تغییربدین. اما با این پنج روش شروع کنید، میبینین فکر کردن به زبان انگلیسی راحتر میشه!

و اگر میخواین زبان انگلیسی یاد بگیرین این یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبانه.

یه پیشنهاد خوب برای تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های مکالمه آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.