یادگیری زبان انگلیسی براتون کسل کننده شده؟ پس وقتشه که یه تغییری بهش بدین. یادگیری زبان انگلیسی بصورت آنلاین رو تجربه کنید. به عنوان کسی که سال‌ها تجربه یادگیری زبان داره، باید بگم بهتون که منم به اون حس کسل کننده‌ی تمرین و تکرار آشنا هستم. ماه‌ها طول میکشه که شما یک کتاب لغت رو تمومش کنین یا مثلا کلی فلش کارت درست ‌می‌کنین و کلی نکات گرامری یادداشت می‌‌کنین و در آخر هم می‌بینید به اون اندازه‌ای که زحمت کشیدین در صحبت کردن پیشرفت نکردین.

خب دلیلش چیه؟ دلیلش اینه که ما داریم راه رو اشتباه میریم. بذارین اینجوری ازتون بپرسم : بنظرتون یادگیری زبان انگلیسی فقط در مورد انجام دادن تمرینات گرامری و مهارت نوشتاری، شنیداری، خوانداری ومکالمه هست؟
یعنی مثلا شما باید همش تست چهار گزینه ای بزنین یا جای خالی رو پر کنین یا مثلا در مورد اینکه چه چیزی توی کیفتون دارین صحبت کنین یا به طور مثال راجب رنگ موی همکلاسیتون که چه رنگ هست صحبت کنین؟

یادگیری زبان یا در واقع زبان وسیله ای برای ارتباط برقرار کردن هست. ارتباط برقرار کردن راجع به چی؟
راجع به چیزهایی که برای شما مهم هستن نه هر چیزی، یعنی شما ممکنه speaking کار کنین اما اون مهارت مکالمه در مورد چیزی نیست که واقعا برای شما مهم باشه، پس در نتیجه مصنوعی میشه. خب پس می‌تونیم بگیم که در یک تمرین خوب زبان، شما باید سعی کنید به اون زبان در مورد علایقتون صحبت کنید.

حالا ممکنه سوال پیش بیاد که مثلا وقتی ما در یک کشوری زندگی می‌کنیم که به اون زبان صحبت نمیشه، مثلا توی ایران می‌خوایم انگلیسی یاد بگیریم چطور باید اینکارو انجام بدیم ؟
چطور باید راجع به چیزهایی که واسمون مهم هستن و علایقمون صحبت کنیم؟

راه حل ها:

راه حل ها

۱) فضای مجازی :

سعی کنین در فضای مجازی، گروه‌هایی رو پیدا کنیم، فضاهایی رو پیدا کنیم که در اونجا راجب علایق ما صحبت میشه و داره بحث میشه و طبیعتا وقتی شما عضو فضای مجازی میشین که در اون حالا فرضا به زبان انگلیسی دارن در مورد یک چیزی که واسه شما مهم هست و مورد علاقتون هست صحبت می‌کنین و طبیعتا شما می‌تونین وارد یک بحث واقعی بشین و این خودش بهترین تمرین یادگیری اون زبان هست. این یعنی شما وارد یک فضایی شدین که به سبب علاقه مشترک دارین با آدم‌های دیگه ارتباط برقرار می‌کنین و معمولا اونها کسایی هستن که زبان مادریشون زبانی هست که شما می‌خواین یاد بگیرین و در چنین فضایی دیگه گرامر و لغت و حفظ کردن و …. خیلی مهم نیست، چیزی که مهمه علایق و اون شور و شوق شما واسه‌ی ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن در مورد این علایق هست.

۲) بلاگ‌ها :

در فضای اینترنت، بلاگ‌ها می‌تونین در اونها علایق خودتون رو دنبال کنین و در اونجا در مورد علایق مشترکتون با دیگران گفت‌وگو کنین.

۳) انجمن‌ها :

یک جای مناسب دیگه‌ای که میشه توش علایقتون رو پیدا کنین و دنبال کنین و بخواین زبان رو به شکل واقعی یاد بگیرن، انجمن‌هایی هست که در مورد مسائل مختلفی تشکیل میشه، مثلا در فضای مجازی یا یک وب سایتی که به موضوع خاصی اختصاص داده و اونجا یکسری چت روم‌هایی هست که مردم میرن و در اون مسائل و نظرات رو به اشتراک میذارن، مثلا مثل سایت‌های fan-fiction که در این فضا شما می‌تونین از ساپورت و حمایت و بازخورد خیلی از کسانی که زبان مادریشون مثلا انگلیسی هست استفاده کنین و در مورد موضوعی که که علاقه دارین بهره ببرین .

۴) بازی‌های آنلاین:

افرادی که بازی دوست دارن و خیلی براشون خوبه و حتما برخورد داشتین که کسایی که میگن ما زبان رو از طریق بازی یاد گرفتیم یا خیلی از بچه‌های کم سن و سالی که یکسری لغات رو از طریق بازی یاد گرفتن مخصوصا بازی‌های چند کاربره آنلاین، چون شما می‌تونین ارتباط داشته باشین و برای پیشبرد بازی، مجبورین که با کاربران دیگه در ارتباط باشین

۵) سایت‌های آموزش مجازی (آنلاین):

سایت‌های آموزش مجازی (آنلاین)

مثلا سایت آموزش مجازی زبان انگلیسی ۲۴talk که شما می‌تونین یک استاد خوب انتخاب کنین و در مورد مسائل و مشکلاتتون سعی کنین باهاشون صحبت کنین و یا از اونها بخواین در مورد چیزهایی که شما دوست دارین با شما صحبت کنن.

نکته جمع بندی این که یادگیری زبان انگلیسی بصورت آنلاین در این صورت محقق میشه که شما انگیزه و علاقه لازم رو داشته باشید.

منبع : verbling