یادگیری فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۳ حرف (ت) و (ج) و (چ) قراره کلمه هایی که با حرف (ت) و (ج) و (چ) شروع میشن و وارد زبان ما شدن رو ببینیم که این کار هم باعث افزایش دایره لغات و اصطلاحات رایج مون میشه و هم جالبه که بدونیم کدوم کلمه ها از فرهنگ لغت انگلیسی وارد زبان ما شدن.

وام وژه ها کلماتی هستن که به مرور زمان و در دوره های مختلف وارد زبان ما شدن و زبان فارسی فقط این تاثیر رو فقط از فرهنگ لغت انگلیسی نگرفت ، زبان عربی و زبان های دیگه هم در اضافه کردن کلمه های جدید در زبان ما تاثیر گذار بودن. الان میخوایم ببینیم که این کلمه های انگلیسی چه کلماتی هستن.

خیلی از واژه های انگلیسی ریشه فرانسوی دارن که در زمان قاجار وارد زبان فارسی شدن.

توی این مقاله قراره کلمه های که با حرف(ت) و (ج) و (چ) شروع میشن و از واژه های انگلیسی وام گرفتن رو یاد بگیریم. بریم ببینیم این کلمه ها چین.

وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش3

لیست کلماتی که با (ت) شروع میشن

تئاتر  نمایش
تئوری  دیدمان و نگره
تئوریسین نظریه‌پرداز
تانک  زره پوش
تاچ‌پد  صفحه لمسی
تاکسی مسافرکش
تایر  لاستیک خودرو
تایم  زمان، گاه
تایپ  گونه، نوشته، نویس
ترافیک  آمد و شد
ترنسلیتور برگرداننده
ترنسلیت برگردان
تراکتور گردونه خودرو
تراکت  تبلیغات کاغذی
ترانسفورمر دستگاهی در برق متناوب، برای کم یا زیاد کردن ولتاژ
تروریست  دهشت افکن
ترمینال  پایانه
تست  آزمون، آزمودن، آزمایش
تستر  آزماینده، امتحان کننده
تلفن  آوابر
تلویزیون  دورنما و جام جم
تور  گشت
تورنمنت  مسابقه چندجانبه
تور دور، گشت
توریست  گردشگر
تونل  دالان
تکنولوژی  فناوری
تکنیک  فن، شگرد
تکسچر بافت
تی‌بگ  چای کیسه ای
تی شرت  آستین کوتاه
تیتر  سرواژه
تیتراژ  تیربندی
تیراژ شمارگان
تیم  دسته
توالت  دستشویی
تنتن
تنیستنیس

لیست کلماتی که با حرف (ج) شروع میشن

جنرال  ارتشبد، سردار
جازجاز
جاکتجاکت
جت اسکیجت اسکی
جتجت
جودوجودو
جونماه جون
جینجین
جِسچِر  ژست

لیست کلماتی که با حرف (چ) شروع میشن

چارت  نمودار
چت  گفتگوی برخط
چلنج چالش
چیپس  سیب زمینی سرخ شده
چیپ سبک، ارزان
چک بازبینی
چت‌روم  اتاق گفتگو

امیدوارم مقاله فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۳ حرف (ت) و (ج) و (چ) براتون مفید بوده باشه و تونسته باشین ازش استفاده کرده باشین.

مهم:

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد از کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

توسعه اینترنت ، روش های زندگی مارو به کلی تغییر داده . توی دنیای امروز دیگه کتر کسی برای خرید ، پرداخت قبض ها ، کارهای بانکی و .. به فروشگاه و عابر بانک و بانک میره. خب معلومه چرا؟ چون اینترنت کار مارو راحتر کرده و با زدن چندتا دکمه روی موبایل میتونیم توی خونه راحت همه این کارهارو انجام بدیم.

وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش3

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.