TOEFL Writing:نمونه تسک یک رایتینگ تافل

TOEFL Writing:نمونه تسک یک رایتینگ تافل

این ویدیو درباره ی نمونه تسک یک رایتینگ تافل همراه با پرسش و پاسخ و نکاتی کاربردی برای بخش رایتینگ تافل است. زمان بخش رایتینگ تافل ۵۰ دقیقه است که بیست دقیقه اول باید رایتینگ ترکیبی (integrated writing) نوشته شود. در این بخش رایتینگ شما باید در ابتدا متن کوتاهی را خوانده (۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه) و سپس به یک سخنرانی مرتبط با متن گوش دهید. بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده‌ اید به یک پرسش پاسخ دهید. به طور کلی بخش رایتینگ تافل حدود بیست و پنج درصد از نمره کل تافل شما را تشکیل می‌دهد پس باید پیش از آزمون نمونه سوالات و موضوعات و همچنین تمرین نوشتن و مدیریت زمان را تمرین کنید.

سه نکته مهم در خصوص رایتینگ تافل:
۱) چند دقیقه از وقتتان را به اینکه در مورد چه موضوعی قرار است بنویسید صرف کنید.
۲) در حین نوشتن متن به سوالات مراجعه کنید که بدانید از شما چه چیزی می‌خواهد و از مواردی که به پاسخ سوال مربوط نیست پرهیز کنید.
۳) بعد از نوشتن مقاله حتما حداقل یک دقیقه وقت برای خواندن سریع مقاله بگذارید که غلط‌های گرامری و دیکته ای را تصحیح کنید.

هم چنین توجه کنید که رایتینگ شما باید زبانی آکادمیک و رسمی داشته باشد و از لغات محاوره‌ای نباید در آن استفاده شود. مثلا برای بیان نتیجه در مکالمات روزمره تقریبا فقط از لغت “So” استفاده میشود. در حالی که در نوشتن رایتینگ رسمی به هیچ وجه نباید از این کلمه استفاده کرد. به جای آن میتوان از کلمات رسمی‌تر مثل “Hence” یا “Therefore” استفاده کرد.

در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از مهارت‌های آزمون تافل را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید
امیدوارم ویدیو نمونه تسک یک رایتینگ تافل برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *