زمان حال کامل زبان انگلیسی بخش اول (present perfect tense)

مطالبی که در این محتوا خواهید خواند
زمان حال کامل چیست؟
ساختار زمان حال کامل
منفی کردن زمان حال کامل
سوالی کردن زمان حال کامل

قبل از شروع هر چیزی لازمه موضوعی رو باهاتون درمیون بزارم که حاصل تقریبا ۱۲ سال تدریس زبان انگلیسی منه. ببینید، زمان حال کامل شاید مبهم ترین ساختاری باشه که ما فارسی زبان ها،هنگام یادگیری زبان انگلیسی باهاش روبرو میشیم.و اگر بتونیم خوب اون رو یاد بگیریم،غول گرامر رو شکست دادیم و بقیه ساختار های گرامری دیگه برامون آسون به نظر می رسه. موضوع اینه که این ساختار اصلا سخت نیست. چون معادل درست و حسابی خاصی براش توی زبان فارسی وجود نداره درکش یکم برامون سخته و لازمه که این ساختار گرامری رو کم کم (دقت کنید کم کم) توی ذهنتون بسازید.

شاید الان خیلی هاتون بگید به ما گفته اند که معادل اش توی فارسی میشه ماضی نقلی: دو تا نکته

اول اینکه هیچ وقت سعی نکنید زبان انگلیسی رو با استفاده از زبان فارسی یاد بگیرید. یا به عبارت دیگه سعی نکنید برای رسیدن به زبان انگلیسی از فارسی بهش پل بزنید.حال کامل همیشه حال کامل هست و ماضی نقلی یه چیز دیگس،یه ساختار دستوری در زبان فارسیه.

دوم اینکه در ترجمه جملاتی که از ساختار حال کامل استفاده می کنند،گاهی می تونیم از ماضی نقلی،گاهی از گذشته ساده و گاهی هم از حال ساده فارسی استفاده کنیم. پس این دو تا با هم فامیل نیستند. فقط از دور یه سلام علیکی با هم دارند. امیدوارم متوجه شده باشید که چی میگم.

حالا بریم سراغ ساختارش.

فاعل   +  have / has    + شکل سوم فعل

ترجمه مثال
کلیدش رو گم کرده.She has lost his key.
پلیس دو نفر را در رابطه با سرقت دستگیر کرده.Police have arrested two men in connection with the robbery

منفی کردن زمان حال کامل زبان انگلیسی بخش اول

برای منفی کردن اش هم کافیه کلمه not رو به have / has اضافه کنیم

ترجمهمثال
هنوز مشقام رو ننوشتمI haven’t done my homework yet

سوالی کردن زمان حال کامل

سوالی کردنش چجوریه؟ کافیه have / has را بیاریم اول جمله. به همین سادگی به همین خوشمزگی.

ترجمهمثال
پروژه ات رو تموم کردی؟Have you finished your project
ایا نمازت را خوانده ای؟Have you said your prayer
ایا او با مدیر مدرسه صحبت کرده است ؟Has he spoken to the principal
ایا شما قبلا او را ندیده اید؟Haven’t you seen him before

برای دیدن کاربرد حال کامل و نکات استفاده از ان و تمرین های مخصوص این بخش بهتون پیشنهاد میکنم حال کامل بخش دوم رو مطالعه کنید

اگه برای تمرین بیشتر به کمک و راهنمایی نیاز داشتی پیشنهاد می‌کنم تو دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی ۲۴talk شرکت کنی. این دوره کاملا آنلاین و به صورت کلاس‌های چهارنفره برگزار میشه. دوره ی مکالمه زبان انگلیسی ۲۴talk سطح بندی داره و تمرکزش روی مکالمه است و بهت کمک میکنه تا در کوتاه ترین زمان انگلیسی رو طبیعی و روان صحبت کنی و بتونی با انگلیسی زبان‌ها راحت ارتباط بگیری!

 آکادمی ۲۴talkهمچنین دوره ی آموزش زبان انگلیسی با پادکست و داستان “پادکستوری” رو طراحی کرده تا یادگیری زبان انگلیسی رو مناسب با نیاز و سطح زبان آموز به یه فرایند بسیار مفرح، موثر، سریع و کم هزینه تبدیل کنه. همین الان می تونی با ثبت نام در دوره ی آموزش زبان انگلیسی با پادکست و داستان اولین و مهم ترین قدم رو برای یادگیری زبان انگلیسی برداری. وقت رو از دست نده!

مطالب مرتبط زمان حال کامل و گذشته – Present Perfect And Past :