به نظر شما ما در روز با چه کسی بیشترین تعامل را داریم؟ چه کسی است که در هر لحظه و هر زمان کنارمان است؟ با کمی تامل متوجه میشویم ما با بیشترین کسی که در طول روز به گفتگو میپردازیم، خودمان هستیم!مطالعات نشان داده است که ما حدود ۴۰۰۰ کلمه در هر دقیقه با خود در ذهنمان حرف میزنیم.این گفتگوی درونی ما با توجه به احساساتمان نیز افزایش پیدا میکند، برای مثال وقتی به شدت عصبانی هستیم به گفتگوی درونی میپردازیم تا خودمان را آرام کنیم و یا زمانی که با رئیس خود ملاقات داریم، اضطراب و استرسمان باعث میشود تا مکالمه را از قبل در ذهنمان پیشبینی کنیم و این رفتار بر اساس گفته ی روانشناس معروف “جسیکا نیکولز” بسیار نرمال است و در همه ی ما اتفاق می افتد. حال به این فکر کنید تمام این اندیشه ها و گفتگوهای درونیمان به انگلیسی باشد.تمام کلمات و جملاتی که در روز از ذهنمان میگذرد،خیال بافی هایی که انجام میدهیم،مکالمات فرضی ای که پیشبینی میکنیم و ….
اگر به مهارت انگلیسی فکر کردن دست پیدا کنیم ، میتوانید تصور کنید چه تاثیر مثبتی در سطح زبانمان دارد؟

مهارت انگلیسی فکر کردن

طبق گفته ی لئو گومز ،محتوا نویس خدمات آکادمی نوشتاری RushMyEssy ، “برخلاف باور عموم، فکر کردن با زبان دیگر یک “مهارت” است. این یک پروسه ی کامل است که به شما کمک میکند تا فکرهایتان را از یک زبان که میدانید، به یک زبان که در حال یادگیری آن هستید ترجمه کنید؛ و چه چیزی بهتر از این که خود را در “ذهنتان” به بهترین نحو ممکن بیان کنید و محک بزنید، جایی که کسی نه گوش می دهد و نه قضاوتتان میکند؟!
اکنون این سوال پیش می آید که چگونه بتوانیم به این مهارت با ارزش دست پیدا کنیم؟ پس اگر شما هم مشتاق هستید که پاسخ این سوال را پیدا کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا هفت راه علمی و کاربردی برای این کار فرا بگیرید.

هفت روش برای انگلیسی فکر کردن:

۱-تمرکز بیشتر بر روان بودن، نه درست بودن

چه در ذهنمان و چه در صحبت کردن با دیگران، اگر بر روی درست دقیق بودن جمله به جای روان بودن آن تمرکز کنید، هیچگاه قادر نخواهید بود که خودتان را به خوبی بیان کنید.به خصوص اگر در ابتدای یادگیری هستید و میخواهید به این مهارت دست پیدا کنید، باید فراموش کنید که “همه چیز باید عالی باشد” زیرا این تصور انگیزه ی یادگیری شما را کاهش میدهد.

۲-تصور کردن

تصور کردن و ارتباط آن با مهارت انگلیسی فکر کردن

روش دیگر برای صحبت کردن و فکر کردن بهتر به زبان انگلیسی، تصور کردن است.برای بیان بهتر مقصود خود به زبان انگلیسی در گفتگو با دیگران ، تصور این که چه چیزی میخواهیم بگوییم بسیار کمک کننده است زیرا مغز ما به گونه ای ساخته نشده است که بتواند تفاوت دقیق خیال و واقعیت را تشخیص دهد.برای مثال اگر شخصی به دویدن فکر کند، ذهنش سیگنال هایی را به پاهایش انتقال میدهد مشابه با وقتی که شخص در حال دویدن باشد.برای همین است که ما از تصورمان برای تعیین برنامه هایمان استفاده میکنیم و به همین دلیل این روش برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار کاربرد دارد.
تصور کردن روشی بسیار جذاب به خصوص برای کودکان و نوجوانان است و باعث افزایش قوه‌‌ی تخیل آن‌ها نیز میشود.

۳-مستقیم فکر کردن

برخی از کارشناسان بر این باورند که برای یادگیری زبان جدید، باید فقط به آن زبان فکر کنید. این روش قطعاٌ مهارتی نیست که بتوان در اوایل دوران یادگیری به آن دست پیدا کرد، اما بسیار مهم است که تلاش کنید که به مرور زمان به این مهارت دست پیدا کنید. زیرا وقتی شما ابتدا به زبان خود فکر کنید و سپس تلاش کنید به انگلیسی ترجمه کنید امکان دارد خود را میان انبوهی از کلمات ببینید و حتی ایده و فکر اولیه‌ی خودتان را فراموش کنید.
زمانی که شما به طور مستقیم به انگلیسی فکر می‌کنید باعث میشود که بتوانید نقاط ضعف دانش خود را تشخیص دهید و از کلمات و اصطلاحاتی که در گفتگوی روزمره به کار نمی‌برید استفاده کنید.

۴-اگر نتوانستید ، افکارتان را ترجمه کنید!

اگرشما در مرحله‌ی یادگیریتان به مرحله‌ای نرسیده‌اید که تصور کنید و به طور مستقیم فکر کنید، با زبان خودتان فکر کنید و سپس تلاش کنید در ذهنتان آن را ترجمه کنید.شاید شما شنیده‌اید که این کارروش مناسبی نیست اما باید قبول کنیم که مستقیم فکر کردن در اوایل دوران یادگیری کار غیر ممکنی است. اگر به تازگی اقدام کرده‌اید تا زبان انگلیسی را فرا بگیرید، ابتدا تلاش کنید فکرهایتان را ترجمه کنید.شما میتوانید با ترجمه چیزهایی که میبینید و میخوانید شروع کنید تا به مرحله‌ای برسید که احساس کنید برای دست یافتن به مهارت انگلیسی فکر کردن آماده هستید.

۵-ژورنال نویسی

ژورنال نویسی و ارتباط آن با مهارت انگلیسی فکر کردن

ژورنال نویسی یکی از راه‌های عالی برای پیگیری اندیشه‌هایتان است.برای انجام این روش بهتر است یک ژورنال جدا برای افکار انگلیسیس خود داشته باشید و عادت کنید تا هر روز در آن بنویسید.
این روش با وجود این که احتمال دارد کندتر از دگر روش‌ها پیش برود، امامرحله‌ای مهم برای بهتر کردن مهارتتان است. ژورنال‌های شما روندی از پیشرفتتان را در گذر زمان نشان می‌دهد و شما میتوانید آن را به راحتی در اختیار شخص دیگری قرار دهسد تا نظر و اصطلاحاتشان را درمورد نحوه‌ی نوشته‌هایتان بدتنید.

۶-تا جایی که میتوانید، بخوانید

کتاب خواندن و مهارت انگلیسی فکر کردن

بی شک خواندن کتاب یک اصل مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. وقتی شما متن یا کتابی را به انگلیسی می‌خوانید، نه تنها دایره لغاتتان قوی می‌شود، بلکه شما با فرهنگ آن نویسنده آشنا می‌شوید.
مشخصاً خواندن نوشته‌ها و ایده‌های افراد دیگر ، فکر کردن مستقیم نیست؛ اما باید بدانید این کار با مزیت‌های فراوانی همراه است. خواندن به شما کمک می‌کند ایده‌های بیشتری در ذهنتان برای فکر کردن پرورش دهید و همچنین به شما در روان و سلیس‌تر صحبت کردن نیز کمک می‌کند. شما با خواندن حتی می‌توانید وضعیت شخصیت‌های داستان را تصور کنید و این مهارت را در خودتان تقویت کنید.

۷-شرح دادن محیط اطراف

شما بی شک این آزادی را دارید که درمورد هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید، اما اگر ایده‌ای برای فکر کردن ندارید به راحتی می‌توانید شروع به توصیف محیط اطرافتان بکنید. حتی شرکت در کلاس‌های بحث آزاد به شما ایده‌های فراوانی برای صحبت کردن و فکر کردن میدهد.

یادگیری مهارت انگلیسی فکر کردن

اکنون شما ۷ کلید اصلی برای مهارت انگلیسی فکر کردن را دارید و زمانی که در کلاس‌های زبان ۲۴talk شرکت کنید و آموزش لازم را دریافت کنید ، به مرحله‌ای خواهید رسید که میتوانید از آن‌ها به طور روزمره استفاده کنید و پس از گذشت اندکی زمان، تفاوت زیادی را در سطح دانش دانش زبان انگلیسی خود یافت میکنید.