تاحالا شده بخوای جلوی یک نفر شروع کنی انگلیسی صحبت کردن اما به خاطر ترس یا خجالت بی خیالش بشی؟ شاید سطح زبانت خیلی پیشرفته نباشه اما میدونی که اگه بخوای میتونی به انگلیسی منظورت رو یه جورایی برسونی اما وقتی میای حرف بزنی دچار شک و تردید میشی. خب این همه حس بد و منفی هیچ وقت نمیذاره از چیزایی که یاد گرفتی استفاده کنی و اگه نتونی تو حرف زدن از کلمه ها و ساختار انگلیسی استفاده کنی نمیتونی واقعا زبان انگلیسی رو خیلی خوب یاد بگیری. اگه تو هم این مشکل رو داری و نمیدونی چه طور رفعش کنی با این مقاله همراه باش تا با ۶ راه آسان برای یادگیری مکالمه انگلیسی در خانه آشنا بشی.

قبل از هرچیز لازمه که بدونی آدم های زیادی مثل تو در دنیا هستن که موقع انگلیسی صحبت کردن اعتماد به نفس کافی ندارن. خب واقعیت اینه که هیچ کس از همون بدو تولد شروع نکرده به خوبی و مهارت کافی انگلیسی حرف بزنه بلکه در طول زندگیش این مهارت ها رو بدست اورده. تو هم اگه این شش روش رو امتحان کنی میتونی راحت تر از قبل انگلیسی یاد بگیری و چیزهایی که یاد گرفتی رو موقع مکالمه به کار ببری.

۶ راه آسان برای یادگیری مکالمه انگلیسی در خانه

بلند بلند بخون

بلند بلند خوندن به تقویت تلفظ کمک زیادی میکنه چون تو رو با کلمه هایی که میشناسی بیشتر آشنا میکنه. وقتی بلند چیزی رو بخونی اعتماد به نفست بالاتر میره و در نتیجه اون میتونی راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنی.

هرروز با خودت بلند خوندن رو تمرین کن. در شروع کار با سرعت خیلی پایینی بخون تا متن رو قشنگ متوجه بشی. قدرت درک واژگانت به نسبت سرعتت در خوندن بالا میره.

از کجا شروع کنم؟

 1. یه متن ۱۰۰-۲۰۰ کلمه ای که برات جالبه رو انتخاب کن.
 2. از یه نفر که انگلیسیش خوبه بخواه این متن رو بخونه و صداش رو برات ضبط کنه. میتونی از دوستت، استاد زبانت یا حتی یکی از اعضای خانواده ات تو این زمینه کمک بگیری.
 3. حالا صدای خودت رو موقع خوندن همون متن ضبط کن.
 4. دو تا فایل صوتی رو با هم مقایسه کن و از کسی که ازش کمک گرفتی بخواه که تلفظت رو برات چک و تصحیح کنه.

در فروم های آنلاین انگلیسی شرکت کن

فروم ها (Forums) جایی هستن که زبان آموزها و حرفه ای ها میتونن باهم در تعامل باشن. اون هایی که دارن انگلیسی یاد میگیرن با عضویت در این فروم ها می تونن سوال هاشون رو مطرح کنن و افرادی که انگلیسی شون خوبه بهش جواب میدن. بهترین مزیت فروم ها اینه که میتونی خیلی راحت و از خونه خودت با کسایی که زبان مادریشون انگلیسیه حرف بزنی.

از کجا شروع کنم؟

 1. یه فروم رو انتخاب کن (مثلا Reddit’s English language forum) و پست های قدیمیش رو بخون تا ببینی چه جوری میشه باهاش تعامل کرد.
 2. شروع کن به سوال پرسیدن و سوال جواب دادن تا حسابی تعاملت با فروم بالا بره.

با افرادی که هم زبونت نیستن دوست شو

با آدم های کشورهای مختلف دنیا حرف بزن. این جوری چون زبان مشترک ندارین مجبور میشی که فقط انگلیسی حرف بزنی تا حرف همدیگه رو بفهمین. باهاشون تعامل کن، بحث و گفتگو کن، راجع به آداب و رسوم کشورت حرف بزن یا هر موضوع جذاب دیگه ای که به ذهنت میرسه.

از کجا شروع کنم؟

 1. در هر کلوبی که بهش علاقه مندی عضو شو. مثلا کلوب ورزشی، کتاب خوانی، و غیره. تو این کلوب ها میتونی آدم هایی از فرهنگ ها و کشورهای مختلف دنیا پیدا کنی و باهاشون راجع به مسائل مختلف به انگلیسی حرف بزنی.
 2. میتونی از برنامه هایی مثل Tandem یا Bilingua کمک بگیری که بهت این امکان رو میدن تا با افرادی که زبانشون انگلیسیه مکالمه داشته باشی.
6 راه آسان برای یادگیری مکالمه انگلیسی در خانه

تو کلاس های مجازی زبان ثبت نام کن

درسته که میشه بدون مربی سعی کرد انگلیسی یاد گرفت اما حضور کسی که بتونه ایرادهات رو اصلاح کنه و نذاره انگلیسی رو غلط یاد بگیری و به ایراداتت عادت کنی هم لازمه. خوبی شرکت تو کلاس های مجازی آموزش زبان اینه که تو هنوز هم داری انگلیسی رو از خونه یاد میگیری بدون اینکه بخوای برای رفت و آمد وقتت رو هدر بدی. اما در عین حال هم همیشه یه نفر رو داری کنارت که توفرایند یادگیری زبان بهت کمک کنه و هرجا ایراد و سوالی داشتی راهنماییت کنه.

از کجا شروع کنم؟

روشی که دوست داری انگلیسی یاد بگیری رو انتخاب کن: حضوری یا آنلاین. بعد در مورد آموزشگاهی که انتخاب کردی بخون تا ببینی آیا متناسب با نیازهای تو هست یا نه. اگه دنبال این هستی که انگلیسی رو با تمرکز روی مکالمه یاد بگیری می تونی در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی مجازی ۲۴talk شرکت کنی. این دوره به صورت کاملا مجازی برگزار میشه و از سطح مبتدی تا متوسط تو رو برای یادگیری مکالمه روان انگلیسی همراهی میکنه. آکادمی مجازی ۲۴alk دوره‌ کودکان ، بزرگسالان ، آیلتس ، مهاجرت و بحث آزاد هم برگزار میکنه.

به خودت سخت نگیر

هرچی بخوای زودتر انگلیسی یادبگیری فشار بیشتری روی خودت وارد میکنی. اگه برای خودت اهداف دست نیافتنی و غیرواقعی بذاری موقع شکست دچار حس سرخوردگی و ناامیدی میشی. در عوض برای خودت هدف های کوچک تر و قابل دسترس تعیین کن تا وقتی بهشون رسیدی انگیزه ت برای ادامه مسیر بیشتر بشه.

به خودت یادآوری کن چرا داری انگلیسی یاد میگیری

هرجا احساس کردی که برای ادامه کار انگیزه کافی نداری به خودت یادآوری کن که وقتی انگلیسی یاد بگیری زندگیت چه تغییراتی میکنه:

 1. میتونی روان و طبیعی انگلیسی حرف بزنی
 2. اعتماد به نفست بالاتر میره
 3. صحبت کردن راجع به افکارت و ارتباط گرفتن با دیگران راحت تر میشه
 4. تعامل اجتماعی دیگه کار سختی نیست
 5. آدم های دور و برت حسابی تحت تاثیر سطح زبانت قرار میگیرن
 6. تو محیط کار/دانشگاه عملکردت بالاتر میره
 7. و مهم تر از همه این که احساس نمیکنی که از بقیه دنیا جا موندی.

همین راه های ساده رو اگه دنبال کنی می بینی که می تونن زندگیت رو از این رو به اون رو کنن. تا می تونی از این روش ها کمک بگیر تا بتونی راحت و با اعتماد به نفس بالا با دوست هات، همکارات و مشتری ها انگلیسی حرف بزنی.

برای یادگیری نکات و روش های دیگه یادگیری زبان انگلیسی حتما به مقالات سایت آکادمی مجازی آموزش زبان ۲۴talk سر بزن!