تصور کنین یه روز بیدار شدین و میتونین انگلیسی حرف بزنین. این خیلی لذت بخشه ولی در عمل شدنی نیست و به وعده هایی که توی مدت خیلی کوتاه بهتون میدن اعتماد نکنین. ولی واقعا چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ یادگیری فشرده زبان انگلیسی امکانش هست و در حالت عادی زمان معمولی رو که برای یادگیری غیر فشرده میزارین رو با این روش میتونین نصف کنین و همونقدر پیشرفت کنین.

اگر ذهنتون رو روی یادگیری فشرده زبان بذارین، واضحه که بیشتر یاد میگیرین، بیشتر به یاد میارین، بهتر صحبت میکنین و در مدت کوتاهی اعتماد بنفس بیشتری پیدا میکنین. حالا بریم ببینیم که چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

مزیت یادگیری فشرده زبان انگلیسی

  1. اعتماد به نفس بیشتری موقع صحبت کردن پیدا میکنین.
  2. مکالماتتون بدون وقفه، اصولی‌تر و سریعتر از قبل میشه.
  3. سطح گرامر و دایره لغاتتون به طور چشمگیری بالا میره.
  4. توی موقعیت های شغلی و تجاری و سفرها موفق‌تر از قبل میشین.
  5. هر روز با زبان انگلیسی سر و کار دارین.
  6. به علت تعداد جلسات بیشتر و ساعات طولانی‌تر توی طول هر هفته فرصت بیشتری برای مکالمه پیدا میکنین.
  7. وقتی سریعتر از حالت عادی پیشرفتتون رو میبینین انگیزتون برای یادگیری خیلی بیشتر میشه.

روش های یادگیری فشرده زبان انگلیسی

در مورد زمانی و هدفی که دارین با خودتون رو راست بشین

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

اول باید زمانتون رو با توجه به هدفتون مشخص کنین، و طبق اون یه برنامه ریزی منطقی و مشخصی بریزین. چیزی که مهمه اینه که زمانی که میزارین درسته قراره فشرده باشه ولی سنگی برندارین که نتونین بلندش کنین میدونین که از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه. چون با این کار نه تنها به هدفتون توی اون زمان نمیرسین، بعد از نرسیدن انگیزتون رو هم از دست میدین.

فشرده درس خوندن

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟
چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

چطوری باید به فشرده درس خوند؟ من روزانه ۴ ساعت یا بیشتر مطالعه انگلیسی رو توصیه می کنم. باید این زمان رو تو کل روز تقسیم کنین. مثلا، یک ساعت صبح، یک ساعت ظهر، یک ساعت موقع رفتن به خونه از محل کار و یک ساعت قبل از خواب درس بخونین. این باعث میشه تو کل روز درگیر یادگیری بشین و سرعت پیشرفتتون توی یادگیری بیشتر از قبل بشه. و اینکار از هر موقع منظم ترتون میکنه و میدونین که توی روز چه ساعتی و چقدر قراره درس بخونین.

دوره های فشرده آنلاین

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

دوره های فشرده روی آموزش با مطالب زیاد توی حداقل زمان تمرکز داره. خیلی از این دوره ها، دوره هایی هست که حضوری هستن. با این حال دوره های آنلاین سطحشون بالاتره این دوره ها فشرده هستن و توی خونه یا محل کار یا هرجایی امکان شرکت توی کلاس هست و از نظر هزینه به صرفه تر از کلاسهای حضوری هستن چون دیگه هزینه رفت و آمد ندارین و توی زمانتون هم صرفه جویی میشه.

پس شما که زمان کمی دارین و میخواین فشرده زبان یاد بگیرین این دوره های فشرده آنلاین پیشنهاد خوبی میتونه باشه.

دیدن فیلم

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

هر روز ۱ ساعت یه فیلم نگاه کنین. از تکنیک فیلم من استفاده کنین – یه صحنه از فیلم رو را برای ۲ روز تمرین کنین. اول از زیرنویس ها برای یاد گرفتن واژه ها و معنی اونها استفاده کنین. و بعد همزمان فیلم رو با زیرنویس انگلیسی نگاه کنین. توی مرحله اخر فیلم رو بدون زیر نویس چندین بار نگاه کنین.

برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم میتونی از این مقاله استفاده کنی.

خوندن رمان

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

هر روز یک ساعت رمان بخونین. توصیه اینه که از رمان های ساده شروع کنین و بعد کم کم رمان های سخت رو انتخاب کنین. برای فهمیدن رمان باید طوری باشه که حداقل دو سوم از هرچیزی که میخونین رو بفهمین اگر این مقدار کمتر بود و متوجه لغات و معنی بیشتری نشدین اون رمان مناسبتون نیست و باید برید سراغ رمان ساده تری برین.

خوندن رمان به جز اینکه به افزایش دایره لغاتتون کمک میکنه، باعث میشه با فرهنگ ها و اصطلاحاتی که شاید هیچ جا اونهارو نمیشنوین توی کتابها اونهارو آشنا بشین و اونهارو یاد بگیرین.

برای یادگیری با رمان میتونی از این مقاله استفاده کنی که توش ۹ رمان برتر برای یادگیری انگلیسی معرفی شده.

به یادگیری و تمرین ادامه بدین

چطوری فشرده زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

یک دوره فشرده می تونه زبان انگلیسی تون رو در عرض یک یا دو ماه به سطح خیلی بالاتری برسونه ، اما بدون تمرین شدنی نیست. تمرین در یادگیری هرچی بیشتر باشه راه تون رو کوتاه تر میکنه. و خیلی زودتر از اون چیزی که میخواین به نتیجه برسین. پس اگر این تصمیم رو گرفتی از همین الان شروع کن و قدمت رو محکم بردار.

آکادمی ۲۴talk باد داشتن دوره های مخصوص بزرگسالان و دوره های نوجوانان و کودکان با راعیت استاندردهای لازم برای این دوره ها و روش های مدرن سعی داره در فشرده ترین و کوتاه ترین زمان ممکن بتونه زبان آموز هارو به نتیجه قابل قبول برسونه.

امیدورام که از مقاله لذت برده باشین و تونسته باشه کلی کمکتون کرده باشه. با دنبال کردن این برنامه ها که گفتیم برای ۲ماه یا بیشتر … یه پیشرفت ناگهانی ، بزرگ و قدرتمندی رو توی تقویت زبانتون پیدا میکنین. دایره لغات تون خیلی سریع رشد میکنه. و موقع مکالمه اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنی.