writing IELTS:نحوه نوشتن مقدمه

writing IELTS:نحوه نوشتن مقدمه

در رایتینگِ دوم آزمون آیلتس و تافل شما باید یک مقدمه یا essay انشا بنویسید و توی اون نظر موافق یا مخالف خودتون رو در مورد موضوعی بیان کنید و برای این کار تنها ۴۰ دقیقه زمان دارید. برای این متن به مقدمه هم احتیاج دارید که توی این ویدیو نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ آیلتس توضیح داده شده.
در این مدت زمان، شما باید سوالی که توی ذهن دارید رو واکاوی یا آنالیز کنید، به ایده‌هایی که برای نوشتن دارید فکر کنید، طرح متن رو بریزید و سپس پاسخ خودتون رو بنویسید. حتی برای یک انگلیسی زبان بومی هم انجام این همه کار در ۴۰ دقیقه دشواره. بنابراین شما باید از زمان خودتون به دقت استفاده کنید.
باید سعی کنید مقدمه‌ی خوبی بنویسید اما نباید بیش از حد زمان زیادی رو صرف این کار کنید چرا که در نهایت احتمالا برای تموم کردن پاراگراف های دیگه زمان کم میارید.
اساسا پاراگراف های بدنه(body paragraphs) مهم‌ترین بخش های رایتینگ شما رو تشکیل میدن چرا که نشون دهنده مهارت های شما، در سازماندهی ایده‌هاست. بنابراین ضرورت داره تا شیوه‌ای برای نوشتن سریع مقدمه متن داشته باشید تا در نوشتن پاراگراف های اصلی با کمبود وقت مواجه نشید. برای این کار باید به دو نکته توجه کنید:
۱) ابتدا جمله ای رو بنویسید و توی اون موضوع متن خودتون رو معرفی و حقایقی رو در این خصوص ارائه کنید.
۲) دقیقا به خواننده بگید که درباره ی چه چیزی می‌خواید بنویسید.
توی این ویدیو(به همراه زیرنویس فارسی و انگلیسی) به بررسی این موضوع مهم پرداخته شده.
آزمون آیلتس شامل چهار بخش است: مهارت مکالمه (Speaking)، مهارت شنیداری (Listening)، مهارت نوشتاری (Writing) و مهارت درک مطلب (Reading).
در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از مهارت‌های آزمون آیلتس را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید.
امیدوارم ویدیو نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ آیلتس برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo