writing IELTS:ساختار جملات انگلیسی و آیلتس

writing IELTS:ساختار جملات انگلیسی و آیلتس


برای شناخت یک جمله در زبان انگلیسی و ساختار جملات انگلیسی و آیلتس، باید به واحد کوچیک تری به نام کلاز (Clause) (در فارسی معادل مشخصی نداره و بعضی اون رو “بند” و بعضی دیگه “جمله واره” می نامند) بپردازیم.
توی ویدیو ساختار جملات انگلیسی و آیلتس (به همراه زیرنویس فارسی و انگلیسی) در مورد این موضوع صحبت شده. کلاز یعنی ترکیب چند کلمه که حداقل یک فاعل و یک فعل صرف شده دارن.
پس حداقل یه فاعل و یه فعل صرف شده. تعارف:
فاعل: کننده ی کار یا بخشی از جمله که اطلاعاتی راجع به اون به مخاطب داده میشه. فعل صرف شده: فعلی که یه tense داشته باشه؛ مثلا حال کامل باشه: … has helped …
مثال: Judy came here.
تو این مثال، Judy فاعل و Came یک فعل می باشد که صرف شده و tense اون گذشته‌ی ساده هست. (بقیه جمله complement نام داشته و اهمیتی در clause بودن یا نبودن ندارن.) پس ترکیب کلمات Judy came here یک بند یا clause را تشکیل می‌دن.
در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از مهارت‌های آزمون آیلتس را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید ممکن است صحبت کردن برای ۲ دقیقه برای شما مشکل باشد و نگران نباشید که نتوانید به آن اندازه صحبت کنید. بهتر است زمان‌بندی زیر را درنظر بگیرید.
امیدوارم ویدیو ساختار جملات انگلیسی و آیلتس برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo