تا حالا شده بخواین خیلی سریع به زبان انگلیسی مسلط بشین؟ چندتا رمز برای موفقیت در این هدف وجود داره، که اون چیزی نیست جز قوی کردن هرچه بیشتر چهار مهارت زبان انگلیسی: Speaking, writing, listening, reading. مهارت های مکالمه ، نوشتن ، گوش کردن و خواندن. برای تسلط به زبان باید همه اینهارو با هم تقویت کنین. حالا میپرسین چطوری؟ اینجا قراره بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی بهتون بگیم. پس بزن بریم تا ببینیم این روش ها چه چیز هایی هستن.

چهار مهارت:

reading (خواندن): خوندن گرامر زبانتون رو خیلی تقویت میکنه، دایره لغات رو بالا میبره و دانشتون رو رشد میده.

Writing (نوشتن): نوشتن به شما کمک میکنه به هرکسی به زبان انگلیسی پیام یا نامه بنویسین، همچنین می تونین ایمیل بفرستین و گزارش هایی تهیه کنین که در محل کار ضروریه.

Speaking (مکالمه): صحبت کردن این امکان رو بهتون میده که افکار خودتونو بیان کنین و در گفتگوها و سخنرانی ها با بقیه ارتباط برقرار کنین.

Listening (گوش دادن): گوش دادن بهتون کمک می کنه تا هرچی که در اطرافتون هست رو بهتر درک کنین.

بله، باید تمام این مهارت ها رو تقویت کنین!

چون تنها راز واقعی برای تسلط به زبان انگلیسی همینه. اگر میتونین خیلی خوب انگلیسی صحبت کنین ولی مهارت گوش دادنتون ضعیفه، نمی تونین صحبت های طرف مقابلتون رو درک کنین و مکالمه خوبی داشته باشین. نویسنده یا خواننده ضعیف بودن مارو از بیشتر ارتباطات و فرصت های آنلاین دور می کنه.

ممکنه در بعضی از مهارتها قوی و توی بعضی از اونها ضعیف باشین ولی این اتفاق خوبیه چون مهارت هایی که در اونها قوی هستین به تقویت ضعیف ها خیلی کمک میکنه و دونستن اینکه در چه چیزی مهارت دارین و در چه مواردی باید پیشرفت کنین خیلی مهمه: سریعترین راه برای یادگیری زبان تمرکز روی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوته.

نقاط ضعف و قوی خود رو شناسایی کنین: چهار مهارت زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) رو به ترتیب سختی، از آسونترین تا چالش برانگیز بشناسین. مهارتی که براتون سخت تره، مهارتیه که باید بیشتر روی اون کار کنین.

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

تقویت مهارت reading (خواندن):

این مهارت همینطور که اسمش روش هست نیاز داره که هرچی بیشتر خوندن رو تمرین کنیم. هرچه قدر که ما خوب صحبت کنیم ولی نتونیم حرفهای کسی که باهامون میزنه رو درک کنیم برای صحبت به مشکل میخوریم پس تقویت اون خیلی مهمه.

روش ها:

۱- کتاب و کتاب داستان بخونین : وقتی که صحبت از یادگیری انگلیسی می شه کتاب ها در واقع بهترین دوستتون هستن . اونها می تونن بهتون کمک کنن زبان رو از راه هایی که حتی نمی دونین درک کنین.

۲- تغییر زبان گوشی یا لپتاپ و.. به زبان انگلیسی: سیستم عامل تلفن همراه، رایانه شخصی یا رایانه لوحی خود رو به انگلیسی تغییر بدین. شما با گوشی و بقیه وسایل خیلی وقت میگذرونین اینکار باعث میشه هر نیازی رو به انگلیسی در گوشی و جاهای دیگه یاد بگیرین و برای همیشه تو ذهنتون بمونه، و همینطور باعث افزایش دایره لغات می شه.

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

تقویت Writing (نوشتن):

هر کسی می تونه با یکم نظم و تمایل به یادگیری به نوشتن عادت کنه.

روش ها:

۱- داشتن یه دفتر خاطرات: یه دفتر خاطرات برای خودتون تهیه کنین و همه خاطرات، اتفاقات روزمره و هرچی که دوست دارین رو به زبان انگلیسی بنویسین، از اشتباه نوشتن نترسین ولی در آخر هر روز برین و جملاتی که نوشتین رو توی دیکشنری یا گوگل بزنین تا ببینینن گرامر رو درست نوشتین یا نه.

۲- ترجمه کردن کتاب یا مقاله و…: میتونین یه مقاله یا کتاب که خیلی سنگین و زیاد و سخت نباشه رو شروع به ترجمه کنین. ترجمه کردن اعتماد بنفس رو در یادگیری خیلی بالا میبره و نوشتن اون باعث میشه چندین برابر مطالب توی ذهنتون بمونه.

۳- نوشتن کتاب داستان: اگه به داستان نوشتن علاقه دارین این بهترین روش برای تقویت مهارت نوشتاری تون میتونه باشه. اینکه از اتفاقات و تخیلات خودتون استفاده کنین و اون هارو روی کاغذ بیارین کمک بزرگی در پیشرفت در این مهارت داره. غیر از اون یه روز به خودتون میاین و میبینین کتاب داستان مخصوص به خودتون رو نوشتین و کلی هم زبان انگلیسیتون بهتر شده و اونجاست که به خودتون افتخار میکنین.

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

تقویت مهارت Speaking (مکالمه):

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

این مهارت معمولا از چهار مهارت زبانی سختره، اما به محض اینکه بتونین کمی انگلیسی صحبت کنین، راههای زیادی برای پیشرفت سریع و سرگرم کننده وجود داره.

روش ها:

۱-صحبت کنین و صدای خودتون رو ضبط کنین: صحبت کنین و خودتونو ضبط کنین. این ممکنه خنده دار به نظر برسه، اما بهتون کمک می کنه تا بفهمین که چطوری با تکرار چندین بار ضبط صدای خودتون، میتونین پیشرفت کنین تا اینکه از نتایج راضی بشین. اینکار باعث میشه اشتباهاتتون رو بفهمین و لهجه خودتون رو نسبت به قبل بیشتر تقویت کنین.

۲- در دوره های صرفا مکالمه آنلاین شرکت کنین: روش های خود آموز همیشه کمک کننده بوده ولی داشتن یه مربی با تجربه که بتونه روی آموزش این مهارت کمک کنه تاثیر خیلی زیادی نسبت به بقیه روش ها داره. داشتن کسی که معلم شماست و سعی میکنه اصولی باهاتون حرف بزنه و اشکالاتتون رو هم بگیره یه روش خوب و سریع برای یادگیریه.

۳- پیدا کردن یه دوست انگلیسی زبان و صحبت با اون: امروزه پیدا کردن یه دوست آنلاین زبان انگلیسی خیلی کار سختی نیست و حتی اپلیکیشن هایی مثل HelloTalk یا Tandem برای پیدا کردن پارتنر زبان ساخته شده اند تا با هم بتونین مهارت صحبت کردن خودتون رو بالا ببرین. و خیلی از کاربران این اپلیکیشن ها دوست دارن زبان دیگه ای به جز زبان مادری خودشون رو یاد بگیرن، بنابراین شاید بتونین انگلیسی زبانی که می خواد فارسی یاد بگیره رو هم پیدا کنین و همزمان به اون فارسی هم یاد بدین! این کار باعث بالا رفتن دایره اصطلاحات عامیانه شما میشه.

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

تقویت مهارت Listening (گوش دادن):

این نقش بسیار مهمی در یادگیری هر زبانی داره. گوش دادن موثر درک رو از حرف زدن ها بالا میبره و از جمله به بهتر شدن دقت موقع صحبت کمک می کنه. چطوری می تونیم مهارت گوش دادن خودتون رو بهتر کنین؟ با گوش دادن زیاد، یعنی توجه کردن نه فقط به هر چیزی که گفته می شه، بلکه همینطور نحوه گفتن اون رو باید یاد بگیرین.

روش ها:

۱- پادکست های آموزشی گوش کنین: پادکست ها بطور کلی تاثیر فوق العاده ای در یادگیری و تقویت مهارت شنیداری دارن، چون اونها پر از موقعیت های روزمره و موضوعات متفاوت که کلی دایره لغاتتون رو بالا میبره و کلی به مهارت شنیداری کمک میکنه.

بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی

برای روش های یادگیری با پادکست میتونین مقاله زیر به شدت پیشنهاد میشه که توی اون روش های یادگیری با پادکست و معرفی چند پادکست مفید و ترجه شده برای یادگیری آورده شده.

۲- موسیقی گوش کنین : به موسیقی قدیمی یا مدرن هر کدوم که ترجیح می دهین گوش کنین، اما به متن ترانه توجه کنین. (بعضی اوقات خوندن متن ممکنه به درکتون از آهنگ کمک کنه)

برای روش های یادگیری با موسیقی میتونین مقاله زیر رو بخونین که توی اون روش های یادگیری با آهنگ و معرفی چند آهنگ مفید برای یادگیری آورده شده.

۳- فیلم و سریال تماشا کنین: فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، اخبار، سرگرمی ها، رادیو رو امتحان کنین. اگر می توانین با DVD تماشا کنین می تونین چندین بار فیلم را تماشا کنین. تماشای با زیرنویس و بعد، وقتی احساس راحتی بیشتری می کنین، بدون اونها. می تونین رادیو انگلیسی رو در خونه یا تلفن همراه خود داشته باشید. حتی اگه به اون گوش ندین، گوش هاتون به صداهای زبان عادت می کنن.

برای روش های یادگیری با تماشای فیلم میتونین مقاله زیر رو بخونین که توی اون روش های یادگیری با فیلم و معرفی چند فیلم مفید برای یادگیری آورده شده.

امیدوارم از مقاله بهترین راه برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

اگه تمام نکات بالا رو در مرور زمان رعایت کنین بهتون قول میدم یه پیشرفت بزرگ میکنین طوری که در آخر خودتون تعجب میکنین و به خودتون افتخار میکنین. هر سبک یادگیری که داشته باشین ، زبان مادری تون هرچی باشه ، کلید دستیابی و تسلط به یک زبان خارجی ، تمرین آن تا حد امکان و در هر شرایطیه.

اگه تا الان به خاطر دغدغه های کاری و زندگی وقت اینو نداشتی که این ۴ مهارت رو قوی ب=کنی یه پیشنهاد خوب میتونه شرکت توی کلاسهای آنلاین باشه. با این روش دیگه نه محدودیت زمانی داری و نه محدودیت مکانی جون در هر زمان و مکانی میتونی توی کلاسهات شرکت بکنی و از یادگیری عقب نیافتی.

آکادمی ۲۴talk با برگزاری کلاسهای آنلاین در کل دنیا با داشتن همه دوره ها در سنین مختلف مثل کودکان ، نوجوانان، بزرگسالان و مناسب بودن هر دوره با سن های مختلف هدفش رو روی نتیجه بخشی این دوره ها و مدیریت و نظارت به پیشرفت زبان آموزان گذاشته. که شماهم میتونین از این فرصت اسفاده کنین و از همین الان راهتون رو شروع کنین.