آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی چیست؟ و چه مزیت و معایبی داره؟ این سوال و کلی سوالهای دیگه ممکنه تو ذهنتون دست و پا بزنه ، و ندونین این روش میتونه برای یادگیری زبان موثر باشه یا نه؟ بر خلاف تصورات خیلیا که فکر میکنن این روش عملا نتیجه ای نداره باید بگم این روش نه تنها نتیجه بخش هست بلکه با توجه به معایبش مزایای بیشتری هم داره. توی این مقاله قراره مفصل به همه این سوال هاتون جواب بدیم و با جنبه های خوب و بد این روش آشنا بشیم.

چرا آنلاین؟

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

توسعه اینترنت ، روش های زندگی مارو به کلی تغییر داده . توی دنیای امروز دیگه کتر کسی برای خرید ، پرداخت قبض ها ، کارهای بانکی و .. به فروشگاه و عابر بانک و بانک میره. خب معلومه چرا؟ چون اینترنت کار مارو راحتر کرده و با زدن چندتا دکمه روی موبایل میتونیم توی خونه راحت همه این کارهارو انجام بدیم.

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

هوشمندی آدمها اونهارو به تغییر دادن روش و الگوهای قدیمی زندگی کشونده و باعث شده طرز زندگیشون رو عوض کنن و امروزی تر زندگی کنن.

صرف اوقات فراغت برای تفریح و آموزش ، ورزش ، لذت بردن از کارهای شخصی و رفع خستگی در طول روز اولویت بیشتری نسبت به کارهای وقت گیر و کم اهمیت و … پیدا کرده.

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

معرفی آموزشگاه آنلاین معتبر

یکی از پیشنهاد ها برای آموزشگاه که دارای همه این ویژگی ها باشه میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.

برای آشنایی بیشتر با این آکادمی میتونین از سایت اون دیدن کنین.

معایب و مزایای آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

معایب آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

درسته آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مزایایی داره ولی معایب اون رو هم نباید نادیده گرفت.

۱- عدم حضور و ارتباط مستقیم با مدرس: نبودن توی کلاس و ارتباط مستقیم با مدرس باعث میشه نتونین راحت با مدرس خودتون گفت و گو و رفع اشکال بکنین.

۲- از دست دادن با زبان آموزان دیگه: یکی دیگه از معایبی که این روش یادگیری داره اینه که شرایط رو بوجود نمیاره که ما با هم کلاسی های خودمون گفت و گو کنیم و این حس رقابت و مقایسه رو که میتونه توی پیشرفت تاثیر گزار باشه رو کمتر میکنه.

۳- انجام ندادن تکالیف به شکل حضوری: انجام دادن تکالیف و تحویل اونها به مدرس زبان به شکل حضوری بیشتر میتونه مارو به اشتباهات رایج که در یادگیری داریم برسونه ولی این امکان در روش آنلاین زیاد وجود نداره.

مزایای آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

۱- بوجود آوردن زمان بیشتر برای یادگیری زبان: بیشتر ما شاید به خاطر وقت کمی که داریم هنوز بطور جدی یادگیری زبان انگلیسی رو دنبال کنیم. ولی با این روش توی هر زمان خالی که داشته باشیم میتونیم یادگیرمون رو توی اون رمان بزاریم و این هدف رو شروع و دنبال بکنیم.

۲- صرفه جویی در هزینه ها : برای کلاسهای حضوری علاوه بر هزینه کلاسها باید هزینه رفت و آمد رو هم در نظر بگیرین ولی در کلاسهای آنلاین قطعا هزینه های رفت و آمد رو دیگه ندارین و این از این نظر براتون به صرفه تر هست.

۳- صرفه جویی در وقت: همینطور نداشتن رفت و آمد و موندن توی ترفیک و… در کلاسهای آنلاین کلی توی وقتتون صرفه جویی میکنه و دیگه خستگی رفت و آمد رو ندارین و همون انرژی و وقت رو میتونین برای تمرین و مطالعه بزارین و پیشرفتتون رو سرع تر بکنین.

۴- یادگیری در هر مکانی: یادگیری این امکان رو بوجود میاره که هرجای که باشین حتی سرکار در زمان استراحتتون و یا حتی در راه یا مسافرت بتونین کلاستون رو داشته باشین و این محدودیت مکانی رو از بین میبره و میتونین راحت به مسافرت و کارهای روزمره تون برسین و در کلاستون هم شرکت کنین.

ویژگی آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی مناسب چیست؟

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

۱- شبیه سازی به کلاسهای حضوری: کلاسهای آنلاین باید تا جایی که ممکنه به کلاسهای حضوری نزدیک و شبیه باشه ، و در روش های آموزشی چیزی کمتر از کلاسهای حضوری نداشته باشه و دقیقا همون کیفیت کلاسهای حضوری رو داشته باشه.

۲- کار کردن روی همه مهارت های زبان و گرامر: کلاسهای آنلاین باید مثل کلاسهای حضوری همه مهارت هارو در نظر بگیره و روی تمام اونها بظور مفصل کار و تلاش به تقویت اونها داشته باشه نه اینکه فقط روی یک یا دوتا از این مهارت ها تمرکز بکنه.

۳- پشتیبانی خوب برای پیگیری روند پیشرفت زبان آموز ها: کلاسهای آنلاین به خاطر غیر حضوری بودنشون باید از پشتیبانی آموزشی خوب و قوی برخوردار باشه ، و از روند کلاسها و پیشرفت زبان آموزها هر چند وقت یه بار اطلاع بگیره تا بتونه نقص ها و ضعف های آموزش و نحوه تدریس رو برطرف بکنه.

۴- استفاده از روش ها و دوره های مدرن و استاندارد: روش ها و دوره های آنلاین خیلی مهمه که جوری طراحی بشه استاندار و جذاب باشه تا زبان آموز رو علاقه مند به این روش بکنه و خسته کننده نباشه ، برای همین اصولی بودن روش ها در دوره های آنلاین از اهمیت بالایی برخورداره.

۵- داشتن استید با تجربه و مسلط به روش های آنلاین و مدرن: تدریس آنلاین با حضوری تفاوت های خودش رو داره و مجازی تدریس کردن یه سری قلق های مربوط به خودش رو داره که کار راحتی نیست و با تجربه به دست میاد پس خیلی مهمه که تدریس اصولی و متناسب با شرایط آنلاین باشه.

۶ داشتن روش های آموزشی متناسب با هر سن: در آموزش آنلاین خیلی مهمه که در دوره های مختلف از روش های متناسب با اون سن استفاده بشه برای مثال در دوره های نوجوانان و کودکان باید روش هایی سرگرم کننده و جذاب طراحی بکنه تال آموزش برای این سنین رو جذاب بکنه و اونها علاقه مند به یادگیری بشن.

آموزش و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

نتیجه گیری

درست همونقدر که دلیل برای یادگیری زبان داریم به همون اندازه هم بهانه متفاوت وجود داره که مانع یادگیری زبان میشه. مثل کمبود وقت ، مشغله های کاری و … . ولی باید بگم با وجود پیشرفت در همه جنبه های زندگی و روش آنلاینی که گفته شد دیگه بهانه ای برای یادگیری نمیمونه.

فقط کافیه زودتر قدم توی این راه برداری و پا به پای کلاسها پیش بری و تلاشت رو بکنی تا در آخر به هدف و پیشرفتی که میخوای برسی.