آیا دوست دارین هرچه زودتر دایره لغات انگلیسی تون رو بالا ببرین؟ و اینکار چه تاثیری در یادگیری زبان انگلیسی داره؟ صادقانه بخوام بگم هرچی بیشتر کلمه و لغت یاد بگیرید برای یادگیری بهتره و زودتر پیشرفت میکنید. شاید نخواین شکسپیر بعدی بشید، اما یادگیری واژگان کاریه که هر زبان آموز دیر یا زود باید انجام بده. توی این مقاله قراره بدونیم که چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

بیایید اولین قدم رو در سفر خودمون برداریم و بدونیم چطوری دایره لغات مون رو بالا ببریم.

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

چطوری تمرین کردن میتونه دایره لغات مارو تقویت بکنه؟

بسته به مکانی که در اون تحصیل می کنید ، تمرینات ممکن است بسیار مفید یا فقط کمی مفید باشند. در هر صورت ، به خاطر دلایل زیادی ، تمرینات برای افزایش دایره لغات ارزش گرفتن وقت تون رو داره:

۱- تمرین کردن بهتون کمک می کنه کلمات و اصطلاحات رو به راحتی به خاطر بسپارید

اگه لیستی از کلمات و ترجمه های اونها رو داشته باشید و بارها اون رو بخونید ، خیلی سریع خسته می شید و فقط چند کلمه رو یاد می گیرید. اما اگر سعی کنید همان لیست کلمات رو با کمک تمرینات یاد بگیرید ، بیشتر سرگرم میشید و کلمات جدید بیشتری یاد میگیرید.

۲- تمرینات بهتون کمک می کنن همه مهارتهای اصلی زبان رو همزمان افزایش بدید

همونطور که بعدا می بینید ، انواع مختلفی از تمرینات برای یادگیری واژگان وجود داره. این به این معنیه که هنگام تلاش برای یادگیری کلمات جدید ، فرصت تمرین هر چهار مهارت اصلی زبان رو خواهید داشت:

Listening گوش دادن: تمریناتی مثل دیکته یا پر کردن جای خالی وجود داره که میشه با صدا انجام داد.

Writing نوشتن: بیشتر تمرینات موجود به نوشتن کلمات یا جملات کامل احتیاج دارند.

Reading خواندن: خواندن یک روش عالی برای یادگیری واژگان در متن است ، و خواندن تمرینات درک مطلب به شما تعداد زیادی کلمه انگلیسی جدید می دهد تا عاشق آنها شوید.

Speaking صحبت کردن: بهترین راه برای اطمینان از یادآوری چیزهایی که یاد گرفته اید استفاده از آن است. تمریناتی وجود دارد که باعث می شود کلمات را تکرار کنید یا جمله های خود را بسازید و آنها را با صدای بلند تکرار کنید. حتی برنامه ها و وب سایت هایی با تشخیص گفتار وجود دارد!

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

روش های اصلی برای افزایش دایره لغات انگلیسی

استفاده از کاربرگ و قابل چاپ:

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

کاربرگ و قابل چاپ پرونده هایی هستند که می توانید بصورت آنلاین پیدا کرده و در رایانه بارگیری کنید (به صورت رایگان یا با هزینه) یا مستقیماً از وب سایت چاپ کنید.

SRS (تمرین تکرار فاصله ای):

یادگیری با فاصله به این شکل هست که وقتی تعدادی کلمات رو یاد گرفتین بینش فاصله میندازین و بعد مثلا یه روز باز همون ها رو مرور میکنید ، تا زمانی که آنچه می خواهیم یاد بگیریم در حافظه طولانی مدت ما بماند.

اگر به هیچ برنامه یا سیستمی دسترسی ندارید که پیشرفت شما را به طور خودکار ردیابی کند و به شما بگوید چه زمانی لازم است یک تمرین را تکرار کنید ، می توانید برنامه تکرار فاصله خود را ایجاد کنید.

ما به طور معمول کلمات تازه آموخته شده را به راحتی فراموش می کنیم ، و این همان چیزی است که می خواهیم از آن اجتناب کنیم. به همین دلیل ، هنگامی که یادگیری مجموعه ای از کلمات جدید را به پایان می رسانید ، باید بارها و بارها به آنها برگردید تا بتوانید بدون تردید (شک یا تأخیر) آنها را به یاد بیاورید.

جدول کلمات متقاطع و پازل های جستجوی کلمات:

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

نوع دیگری از تمریناتی که می توانین برای یادگیری کلمات جدید یا مرور کلماتی که قبلاً یاد گرفته اید انجام بدین، جدول کلمات متقاطع و پازل های جستجوی کلمات است. اگر یک زبان آموز مبتدی هستین، باید با پازل های جستجوی کلمات شروع کنین. انجام آنها آسان است (به طور معمول کلماتی را که باید پیدا کنین به شما می دهند) و در مدت زمان کوتاهی قابل انجام هستند.

یک نوع تغییر در این نوع تمرین ، پازل جستجوی کلمات است که در آن کلمات به شما داده نمی شوند بلکه دسته بندی می شوند (مانند ماه های سال یا افعالی که با حرف S شروع می شوند). این کار کمی بیشتر از وقت شما را می گیرد ، به خصوص اگر هنوز واژگان را یاد نگرفته اید ، اما پیدا کردن کلمات در اقیانوس حروف حیرت انگیز است.

بازی با کلمات:

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

یکی از روشهای جذاب برای تمرین واژگان در هنگام یادگیری زبان جدید ، کمک بازی های کلمه ای است. من می دانم که همه این نوع ورزش را دوست ندارند ، اما اگر از این نوع سرگرمی لذت ببرید ،می دانید که چقدر می تواند موثر و مفید باشد.

انواع مختلفی از بازی های word وجود دارد. برخی از آنها به صورت بازی های رومیزی (مانند “Scrabble”) ارائه می شوند ، دیگران می توانند بصورت آنلاین بازی شوند یا در رایانه یا رایانه لوحی خود بارگیری شوند (مانند Spellbound) و برخی دیگر برنامه هایی هستند که می توانید آنها را در تلفن بارگیری کنید (مانند CodyCross)

انواع مختلف تمرینات واژگان انگلیسی کدامند؟

حقیقت اینه که انواع خاصی از تمرینات وجود داره که بیشتر از بقیه تمرینات هنگام یادگیری یک زبان جدید ، چه انگلیسی ، اسپانیایی ، روسی بکار میان. بنابراین اگر می خواید بهترین روش های یادگیری واژگان انگلیسی رو برای خودتون پیدا کنید ، به خوندن ادامه بدید.

تمرینات سنتی: وقتی می گیم تمرینات واژگان سنتی انگلیسی ، منظور همون تمریناتیه که همه ما از مدرسه می شناسیم ، همون تمریناتی که همه ما در طول تحصیلات ابتدایی یا متوسطه حداقل یک بار در زندگی خود انجام دادیم. خیلی از تمرینات واژگان سنتی وجود داره و همه آنها شگفت انگیز هستند. با این حال ، برخی بیشتر برای مبتدیان ، برخی دیگر برای زبان آموزان متوسط ​​و برخی دیگر برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی مناسب ترند.

تمرینات چند گزینه ای: همونطور که از اسمش پیداست ، چند گزینه بهتون داده می شه و باید گزینه صحیح رو انتخاب کنید. (مبتدی متوسط ​​پیشرفته.)

تطبیق کلمات و تصاویر / تعاریف / تمرینات ترجمه: تمرینات تطبیق در بین کودکان بسیار محبوب است. این تمرینات از زبان آموز می خواهد که یک کلمه را با تصویر ، تعریف انگلیسی یا ترجمه آن به زبان مادری خود مطابقت دهد. (مبتدی.)

تمرینات عجیب و غریب یک نفره: این نوع تمرین چندین کلمه به شما می دهد و شما باید حدس بزنید که کدام یک متعلق به دیگران نیست. (مبتدی.)

تمرینات تنظیم مجدد کلمات: این نوع تمرین برخی از کلمات را به شما می دهد و باید برای شکل گیری یک جمله صحیح آنها را مرتب کنید. (مبتدی.)

تمرین مترادف و متضاد: انواع مختلفی از تمرینات برای یادگیری مترادف (کلماتی که معنی یکسانی دارند) و متضاد (مخالف ، کلماتی که معنای مخالف دارند) وجود دارد. متداول ترین روش یادگیری کلمات با این نوع تمرین داشتن لیستی از کلمات و درخواست از زبان آموز برای نوشتن متضادی برای هر یک از آنها (به عنوان مثال سیاه سفید ، بلند کوتاه ، لاغر چربی ، روشن ، خاموش ، سریع آهسته و غیره). (مبتدی متوسط ​​پیشرفته.)

تمرینات ترجمه جمله: ترجمه جملات بسیار مفید است زیرا شما می توانید نه تنها کلمات تازه آموخته شده خود ، بلکه همه آنچه را که می دانید (مانند دستور زبان و قوانین ساخت جمله) را نیز عملی کنید. دو نوع تمرین اصلی وجود دارد: از انگلیسی به زبان مادری و بالعکس (برعکس). (متوسط ​​پیشرفته.)

تمرینات جای خالی را پر کنید: در این نوع تمرین ، یک یا چند کلمه در یک جمله یا متن وجود ندارد ، و شما باید حدس بزنید کدام یک (ها). (مبتدی متوسط ​​پیشرفته.)

امیدوارم از مقاله (چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟) لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه. یادگیری لغات با روش ها و تمرین هایی که گفته شد شاید با هر روش دیگه ای متفاوت باشه. ولی مهم اینه که سرگرم کننده هستن و یادگیری لغات رو توی ذهنمون بیشتر موندگار میکنن.

چطوری دایره لغات در زبان انگلیسی رو افزایش بدیم؟

یه پیشنهاد خوب برای یادگیری زبان و تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های مکالمه انگلیسی آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

همینطور آنلاین بودن این دوره ها مزیت های خودش رو داره که اونم صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمد هست. و نداشتن محدودیت مکان و زمان برای شرکت در کلاسها هست اینکه اگه به خاطر مشغله های کاری تا الان وقت یادگیری زبان رو نداشتین الان وقتشه که از این فرصت استفاده بکنین.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.