یادگیری انگلیسی همیشه به معنای نشستن در کلاس و مطالعه گرامر و.. نیست. در واقع، معلمان زبان انگلیسی شما رو به انجام بسیاری از یادگیری های اضافی در خارج از مدرسه تشویق می کننن. چندین روش برای بهبود درک شما از زبان وجود داره که بسیاری از اونها در واقع می تونن بسیار سرگرم کننده باشن. در این مقاله قراره که ۱۱ نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی رو باهم بدونیم.

این یک واقعیته که افراد مختلف از روشهای مختلف یادگیری جواب گرفتن. گاهی اوقات صرف نشستن در کلاس یا خواندن یک کتاب درسی برای شما مناسب نیست. انجام برخی کارهای اضافی می تونه سودمند باشه.

بنابراین اگر مشتاق بهبود انگلیسی خود (یا هر زبان دوم دیگری برای این موضوع) هستین، برخی از این نکات مفید را در نظر بگیرین تا شما رو در مسیر خود قرار بده. همه چیز برای شما مفید نخواهد بود اما، اگر چند مورد از این ایده ها را به یادگیری روزانه زبان خود اضافه کنین، مطمئناً پیشرفت خواهین کرد.

۱۱ نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

۱- تلویزیون و فیلم ها رو به انگلیسی تماشا کنین

11 نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

نه تنها بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بهترین نمایش ها و فیلم های تلویزیونی جهان را تولید می کنن، بلکه می تونین هنگام تماشای آنها انگلیسی یاد بگیرین. اگر هنوز در هر سطح از زبان (از مبتدی تا متوسطه بالا) تسلط دارین، ارزش داره زیرنویس انگلیسی را بگذارین تا بتونین همزمان بخونین و گوش بدین.

شما همچنین می تونین به ایستگاه های رادیویی انگلیسی گوش بدین و منابع زیادی برای گوش دادن در اینترنت پیدا کنین. ایده دیگر اینه که زیرنویس انگلیسی رو روی فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی کشور خود قرار بدین تا بتونین همراه اونا به انگلیسی بخونین و همزمان که ترجمه می کنین ترجمه ها رو انجام بدین.

۲- کتاب ها / روزنامه های انگلیسی بخونین

11 نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

خواندن یک روش عالی برای تمرین انگلیسی شما در زمانی که دارین هست. می تونین هر بار یک کلمه را با سرعت خود بخوانین. اگر در سطح مبتدی تا متوسط ​​تحصیل می کنین، یک کتاب کودک رو انتخاب کنین که در آن زبان آسان تر از کتاب بزرگسالان باشه.

روزنامه ها نیز ارزش خوندن دارن. نه تنها می تونین زبان انگلیسی خودتونو بهبود ببخشین بلکه در مورد برنامه های محلی و ملی نیز یاد خواهین گرفت که در هنگام برقراری ارتباط با زبان مادری می تونه مفید باشه.

۳-در خانه خودتون برچسب بزنین

این یک روش سریع و ارزان برای بهبود یادگیری کلمات وسایل در خانه شماست. تمام کاری که شما باید انجام بدین اینه که یک بسته برچسب بخرین و نام وسایل خانه خودتونو روی اونا بنویسین، مثل تلفن، پنجره، آینه و غیره. هر وقت از این اشیا استفاده می کنین کلمه رو می خونین و اون رو در خود جای می دین. حافظه این برای زبان آموزان سطح پایین عالیه.

۴- واژگان جدید رو یادداشت کنین

هر زمان که کلمه جدیدی را یاد گرفتین، چه در کلاس و چه زمانی که بیرون از منزل هستین، حتماً اونو یادداشت کنین. هر زمان که وقت آزاد داشتین، می تونین آنچه رو که آموختین تمرین کنین. حتی می تونین این کارو با تلفن همراه خود انجام بدین تا نیازی به حمل دفترچه همراه خود نباشین. این کار به بالا رفتن دایره لغاتتون کمک زیادی میکنه.

۵- خودتونو با انگلیسی زبانان محاصره کنین

اگر فقط وقت خودتونو در خارج از کلاس با افرادی از کشور خود می گذرونین، فرصت زیادی را برای تمرین انگلیسی از دست خواهین داد. اگر سعی کنین با دیگر انگلیسی زبانان دوست بشین، مجبور خواهین شد که به زبان انگلیسی صحبت کنین. همچنین مواردی مثل زبان عامیانه و انگلیسی محاوره ای را که بعید به نظر می رسه در کلاس یاد بگیرین، انتخاب خواهین کرد.

۶- بهترین زمانتونو برای یادگیری مشخص کنین

آیا شما تو زمان یادگیری یک فرد صبح یا بعد از ظهر هستین؟ اگر می تونین در زمانی که حالت مغزتان آماده یادگیری تمرین کنین، باید در این زمان در یادگیری زبان خود غلبه کنین. بعضی از افراد صبح اول وقت بهترین کارو می کنن و بعد از وقت ناهار خاموش می شن، در حالی که برای دیگران این کار هر روز طول می کشه.

به زمانی که بهترین عملکرد را دارین فکر کنین و یادگیری خودتونو متناسب با این مورد برنامه ریزی کنین.

۷- به موسیقی بریتانیایی و آمریکایی گوش بدین

11 نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

گوش دادن به موسیقی علاوه بر تماشای فیلم و تلویزیون، روش عالی و سرگرم کننده دیگری برای بهبود درک شما از یک زبانه. تقریباً برای انتخاب آهنگ های زیادی وجود داره که در اکثر آهنگ ها متن و ترجمه اونا به راحتی در دسترسه. اینکار باعث افزایش یادگیری اصطلاحات جدید و عامیانه میشه.

می تونین روزی یک آهنگ گوش بدین و متن اونو بخونین. اگر به زبانی روبرو شدین که نمی فهمین، در مورد اون تحقیق کنین. اگر در سطح پایینی هستین، ممکنه به دنبال موسیقی آروم، محلی یا آکوستیک آهسته باشین که غالباً شعرهایی داره که کندتر و فهم اونا آسون تره.

وقتی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردین اگر دوست داشتین، می توانین سراغ موسیقی رپ برین، که درک آن خیلی سریعتر و دشوارتره.

۸- تعویض زبان

علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی در کلاس، می توانین کسی رو پیدا کنین که مشتاق یادگیری زبان خود و تبادل اطلاعات با اونا باشه. توانایی صحبت کردن به یک زبان یک هدیه ست و هر زبان مادری شما هرچی باشه، کسی در اونجا وجود داره که می خواد اونو یاد بگیره.

شما میتونین هم دیگر رو دیدار کنین و به یکدیگر مشق و تمرین بدین، دانش رو عوض کنین و به پیشرفت یکدیگر کمک کنین. این یک روش عالی برای ادامه یادگیری شما در خارج از کلاس و در عین حال صرفه جویی در هزینه ست.

۹- هر زمان که می توانین انگلیسی رو تمرین کنین

بسیار مهمه که یادگیری زبان انگلیسی خود را در کلاس رها نکنین. سعی کنین به کتابخانه برین و یادداشت های خودتونو مطالعه کنین، به انگلیسی بخونین و بنویسن و با شهروندان انگلیسی و سایر انگلیسی زبانان صحبت کنین.

وقتی که شب در رختخواب هستین، یادداشت های روز انگلیسی خودتونو نگاه و مرور کنین و سعی کنین برخی از واژگان رو بخاطر بسپارین. اولین کاری که صبح هنگام خوردن صبحانه انجام می دین می تونه یادگیری چند کلمه جدید باشه. اطمینان حاصل کنین که هرگز از یادگیری فرار نمی کنین.

۱۰- صدای خود و معلم و درس خودتونو ثبت کنین

11 نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

بیشترین استفاده را از ضبط در تلفن هوشمند خود داشته باشین و تلفظ رو تمرین کنین. این روش خوبی برای یادگیری تلفظه زیرا ممکنه هنگام شنیدن تلفظ اونو را بشناسین و بعداً اونو فراموش کنین.

اگرچه ممکنه معلم شما دوست نداشته باشه این کار رو انجام بدین و شما همیشه باید از آنها اجازه بگیرین، ضبط درس می تونه مفید باشه. همونطور که به خانه سفر می کنین یا به خواب میرین می تونین به اون گوش بدین. این یک روش عالی برای تجدید نظر در اطلاعات و گوش دادن به تمرین، و همچنین کاهش تلفظه.

۱۱- یک فرهنگ لغت دو زبانه خوب تهیه کنین

11 نکته طلایی برای بهبود زبان انگلیسی

در حالی که انگلیسی یاد می گیرین، فرهنگ لغت دو زبانه بهترین دوست شماست. با این حال، مراقب باشین که بسیاری از دیکشنری های موجود اشتباهات و ترجمه های غلط زیادی دارن. کمی تحقیق کنین و کمی پول اضافی برای بهترین فرهنگ لغت موجود پیدا کنین.

همچنین لازم به یادآوریه که تعدادی از مترجمان آنلاین و دیکشنری های الکترونیکی در تلفن های هوشمند می تونه بسیار ضعیف باشن. معلمان این نکته رو بسیار واضح می دونن که اگر شما به سادگی از طریق مترجم مطلبی رو بیان کنین این به معنای واقعی کلمه ترجمه شده ست که همیشه جواب نمی ده.

یه پیشنهاد خوب برای تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های صرفا مکالمه آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.