یادگیری فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۶ حرف (ف) و (ک) قراره کلمه هایی که با حرف (ف) و (ک) شروع میشن و وارد زبان ما شدن رو ببینیم که این کار هم باعث افزایش دایره لغات و اصطلاحات رایج مون میشه و هم جالبه که بدونیم کدوم کلمه ها از فرهنگ لغت انگلیسی وارد زبان ما شدن.

وام وژه ها کلماتی هستن که به مرور زمان و در دوره های مختلف وارد زبان ما شدن و زبان فارسی فقط این تاثیر رو فقط از فرهنگ لغت انگلیسی نگرفت ، زبان عربی و زبان های دیگه هم در اضافه کردن کلمه های جدید در زبان ما تاثیر گذار بودن. الان میخوایم ببینیم که این کلمه های انگلیسی چه کلماتی هستن.

خیلی از واژه های انگلیسی ریشه فرانسوی دارن که در زمان قاجار وارد زبان فارسی شدن.

توی این مقاله قراره کلمه های که با حرف (ف) و (ک) شروع میشن و از واژه های انگلیسی وام گرفتن رو یاد بگیریم. بریم ببینیم این کلمه ها چین.

لیست کلماتی که با حرف (ف) شروع میشن

فایل  پرونده
فلش  پیکان
فکس  دورنما
فیلم  توژ
فتوبامبینگ  عکس آزاری
فالو دنبال
فالوور دنبال کننده
فان مفرح، شاد
فولدر  پوشه
فرمت  قالب
فروم  تالار گفتگو
فری سایز اندازه آزاد، اندازه همه
فست فود  غذای فوری
فنس نرده
فوروارد خط حمله
فمینیسم  مدافع حقوق زنان
فیک جعلی، ساختگی
فینال نهایی
فیلد رشته، زمینه

لیست کلماتی که با حرف (ک) شروع میشن

کارواش  خودروشویی
کاست  نوار
کالباس کالبار
کلاسیک  دیرینه
کاراکتر  شخصیت
کاراکتر  نویسه
کافه  قهوه‌خانه
کات  قطع، بریدن
کاتالوگ  کارنما
کاتر  تیغ
کارتون  پویانمایی
کاریکاتور خندک
کاریزما  جذبه
کاسکت  کلاه ایمنی
کالج  پیش دانشگاهی
کامپیوتر  رایانه
کامنت نظر، دیدگاه
کات سین میان پرده (در بازی‌های رایانه ای)
کانال  شبکه، آبراه
کاور  پوشش، رو جلد
کت  بالاپوش
کپشن سرلوحه، شرح (در شبکه‌های اجتماعی)
کرنر  گوشه
کلاس  دانشپایه
کلکسیون مجموعه
کلیپ  نوانما، توژک
کنترل  بازرسی، مهار، پایش
کنسرت  همنوازی
کنفرانس  نشست
کولر  خنک‌کننده
کوکی  کلوچک
کپی  رونوشت
کیوسک  دکه
کالکشن  مجموعه
کمپانی شرکت

امیدوارم مقاله وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۶ حرف (ف) و (ک) براتون مفید بوده باشه و تونسته باشین ازش استفاده کرده باشین.

مهم:

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد از کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

توسعه اینترنت ، روش های زندگی مارو به کلی تغییر داده . توی دنیای امروز دیگه کتر کسی برای خرید ، پرداخت قبض ها ، کارهای بانکی و .. به فروشگاه و عابر بانک و بانک میره. خب معلومه چرا؟ چون اینترنت کار مارو راحتر کرده و با زدن چندتا دکمه روی موبایل میتونیم توی خونه راحت همه این کارهارو انجام بدیم.

وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش6

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.