یادگیری فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۵ حرف (س) و (ش) قراره کلمه هایی که با حرف (س) و (ش) شروع میشن و وارد زبان ما شدن رو ببینیم که این کار هم باعث افزایش دایره لغات و اصطلاحات رایج مون میشه و هم جالبه که بدونیم کدوم کلمه ها از فرهنگ لغت انگلیسی وارد زبان ما شدن.

وام وژه ها کلماتی هستن که به مرور زمان و در دوره های مختلف وارد زبان ما شدن و زبان فارسی فقط این تاثیر رو فقط از فرهنگ لغت انگلیسی نگرفت ، زبان عربی و زبان های دیگه هم در اضافه کردن کلمه های جدید در زبان ما تاثیر گذار بودن. الان میخوایم ببینیم که این کلمه های انگلیسی چه کلماتی هستن.

خیلی از واژه های انگلیسی ریشه فرانسوی دارن که در زمان قاجار وارد زبان فارسی شدن.

توی این مقاله قراره کلمه های که با حرف (س) و (ش) شروع میشن و از واژه های انگلیسی وام گرفتن رو یاد بگیریم. بریم ببینیم این کلمه ها چین.

لیست کلماتی که با حرف (س) شروع میشن

ساپورت  پشتیبانی
ساندویچ  لقمه
ساک  چمدان
سوییت اتاقک اجاره ای
سلفی  خویش انداز
سکس  جنسیت
سیستم  سامانه، راژمان
سرویس خدمات
سمبول  نماد
سالن تالار
سایت  پایگاه، تارنما
سایلنت حالت سکوت
سلول به معنای اتاقک کوچک
سلبریتی چهره
ستینگز تنظیمات
سوئیچ  تغییر
سورپراز غافلگیری
سوپر مارکت  فروشگاه، بقالی
سوپروایزر  سرپرست
سکولار  حکومت جدا از دین
سی دی  لوح فشرده
سرچ  جستجو
سوییچ افروزه (برای خودرو)
سیکل دوره
سیگارسیگار
سایزاندازه
سالادسالاد
سنتسنت
سوپسوپ
سوییشرتسوییشرت

لیست کلماتی که با حرف (ش) شروع میشن

شانس بخت، اقبال
شورت  زیرشلواری
شو نمایش
شارلاتان حقه باز، فریبکار
شارژ  بار، باردار کردن باطری
شات داون  خاموش کردن
شامپوشامپو
شوتشوت

امیدوارم مقاله فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۵ حرف (س) و (ش) براتون مفید بوده باشه و تونسته باشین ازش استفاده کرده باشین.

مهم:

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد از کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

توسعه اینترنت ، روش های زندگی مارو به کلی تغییر داده . توی دنیای امروز دیگه کتر کسی برای خرید ، پرداخت قبض ها ، کارهای بانکی و .. به فروشگاه و عابر بانک و بانک میره. خب معلومه چرا؟ چون اینترنت کار مارو راحتر کرده و با زدن چندتا دکمه روی موبایل میتونیم توی خونه راحت همه این کارهارو انجام بدیم.

وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش5

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.