یادگیری فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۴ حرف (د) و (ر) و (ژ) قراره کلمه هایی که با حرف (د) و (ر) و (ژ) شروع میشن و وارد زبان ما شدن رو ببینیم که این کار هم باعث افزایش دایره لغات و اصطلاحات رایج مون میشه و هم جالبه که بدونیم کدوم کلمه ها از فرهنگ لغت انگلیسی وارد زبان ما شدن.

وام وژه ها کلماتی هستن که به مرور زمان و در دوره های مختلف وارد زبان ما شدن و زبان فارسی این تاثیر رو فقط از فرهنگ لغت انگلیسی نگرفت ، زبان عربی و زبان های دیگه هم در اضافه کردن کلمه های جدید در زبان ما تاثیر گذار بودن. الان میخوایم ببینیم که این کلمه های انگلیسی چه کلماتی هستن.

خیلی از واژه های انگلیسی ریشه فرانسوی دارن که در زمان قاجار وارد زبان فارسی شدن.

توی این مقاله قراره کلمه های که با حرف (د) و (ر) و (ژ) شروع میشن و از واژه های انگلیسی وام گرفتن رو یاد بگیریم. بریم ببینیم این کلمه ها چین.

وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش2

لیست کلماتی که با حرف (د) شروع میشن

دانلود  بارگیری
دِپرس  افسرده
دکتر پزشک
دکور  چیدمان
دیکتاتور  خودکامه
دیکشنری واژه‌نامه
دیزاین طراحی
درایو  رانه
دریلدریل
دسی‌متردسی‌متر
دلفیندلفین
دومینودومینو
دی‌اکسید کربندی‌اکسید کربن
دی وی دیدی وی دی
دیلیت  حدف، پاک کردن
دیالوگ گفتگو
دیسکدیسک
دیتا  داده
دیپورتدیپورت

لیست کلماتی که با حرف (ر) شروع میشن

رزرو  ثبت
رزومه  سابقه کار
رفوزه  مردود
ریتم  ضرباهنگ
رنکینگ رده‌بندی
ریپورت گزارش
ریلکس آرام
ریکاوری بازیابی
ری استارت  بازنشانی
ری ست  بازنشانی
ریموت از راه دور
روتین روزمره، یکنواخت
رادیورادیو
راکراک
راکتراکت
روباتادم ماشینی
رجیستریرجیستری
ریلریل
رینگتون آهنگ زنگ (موبایل)

لیست کلماتی که با حرف (ژ) شروع میشن

ژورنال  روزنامه، مجله
ژونالیست  روزنامه‌نگار
ژیمناستیکژیمناستیک
ژلهژله
ژانویهماه ژانویه
ژاندارمریاداره هایی که عهده دارنظم و آرامش درخارج شهراست

امیدوارم مقاله فهرست وام واژه های انگلیسی در فارسی بخش۴ حرف (د) و (ر) و (ژ) براتون مفید بوده باشه و تونسته باشین ازش استفاده کرده باشین.

مهم:

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد از کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

توسعه اینترنت ، روش های زندگی مارو به کلی تغییر داده . توی دنیای امروز دیگه کتر کسی برای خرید ، پرداخت قبض ها ، کارهای بانکی و .. به فروشگاه و عابر بانک و بانک میره. خب معلومه چرا؟ چون اینترنت کار مارو راحتر کرده و با زدن چندتا دکمه روی موبایل میتونیم توی خونه راحت همه این کارهارو انجام بدیم.

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.