برای آموزش زبان اشاره انگلیسی چه چیزهایی باید بدونیم و یاد بگیریم؟ اول باید بگم ازبان اشاره ابزاری دیداری برای ارتباط برقرار کردن از طریق اشاره های دست ، حرکات ، حالت های چهره و زبان بدنه. اینجا قراره بگیم که کاربرد زبان اشاره چه چیزهایی هستن و چطوری میشه اون رو یاد گرفت؟

چه افرادی از زبان اشاره استفاده میکنن؟

زبان اشاره یه راه اصلی برای برقراری ارتباط با کسایی که ناشنوا و یا کم شنوا هستن ، اما زبان اشاره می تونه برای افراد دیگه ای هم مفید باشه. برای مثال کسایی که معلولیت هایی مثل اوتیسم ، آپراکسی گفتار ، فلج مغزی و سندرم داون رو دارن زبان اشاره برای برقراری ازتباط به اونها هم کمک میکنه. حتی در طول تاریخ کاربردهای دیگری نیز داشته است.

آموزش زبان اشاره انگلیسی

زبان اشاره یه زبان جهانی نیست!

در جهان هیچ زبان اشاره ی واحد و یکسانی وجود نداره. مثل زبانی که باهاش حرف میزنیم ، زبان های اشاره با در کنار هم بودن و تعامل گروه های مختلفی با هم دیگه به شکل طبیعی بوجود اومدن و گسترش پیدا کردن ، بنابراین انواع مختلفی از زبان اشاره وجود داره. در حال حاضر در سراسر جهان بین ۱۳۸ تا ۳۰۰ نوع مختلف زبان اشاره وجود داره.

نکته جالب

جالب اینجاست که کشورهایی که از یه زبان گفتاری مشترک استفاده می کنن لزوماً زبان اشاره واحدی با همدیگه ندارن. برای مثال انگلیسی ، انگلیسی سه نوع زبان اشاره داره که توی کشورهای مختلف متفاوته:

زبان اشاره آمریکایی (ASL)

زبان اشاره انگلیسی (BSL)

زبان اشاره استرالیایی (Auslan).

آموزش زبان اشاره انگلیسی

مبانی حروف الفبا و املای انگشتان

بیشتر افراد یادگیری زبان اشاره رو با البفای نشانه با انگشتان شروع میکنن. استفاده از دستها برای نشون دادن حروف الفبای نوشتاری رو ‘انگشت نگاری’ می گن. این یه ابزار مهمه که به کسایی که به اون نیاز دارن کمک می کنه تا با علامت دستها نام افراد ، مکان ها و مواردی رو که علامت مشخص ندارن ، هجی کنن و منظورشون رو برسونن.

برای مثال:

بیشتر زبان های نشانه ای علامت مشخصی برای کلمه درخت دارن ، اما ممکنه نشانه خاصی برای بلوط نداشته باشن ، برای همین o-a-k برای انتقال این معنی خاص انگشت نشون داده میشه.

آموزش زبان اشاره انگلیسی

تفاوت استفاده زبان های اشاره باهم

روش استفاده از دست ها برای نشون دادن حروف الفبا در جاهای مختلف باهم یکی نسیتن. مثلا بعضی از حروف الفبا دستی یک دست هستن یعنی از یک دست برای نشون دادن حروف استفاده میشه ، مثل ASL که زبان اشاره آمریکا هست و زبان اشاره فرانسه ، و بعضی دیگه از دو دست استفاده می کنن ، مثل BSL یا Auslan. هرچند شباهت های زیادی بین این علامت های اشاره باهم هست ولی هرکدوم الگوی خاص خودشون رو دارن.

زبان های اشاره آمریکا (ASL) ، انگلیس (BSL) و استرالیا

۱- زبان اشاره آمریکایی (ASL)

در این زبان اشاره از یک دست برای نشون دادن علامت ها و حروف استفاده میشه.

اگرچه ASL الفبای انگلیسی مشابه داره ، اما ASL زیر مجموعه زبان انگلیسی نیست. زبان اشاره آمریکایی به طور مستقل ایجاد شده و ساختار زبانی خاص خودش رو داره. (در حقیقت از زبان اشاره قدیمی فرانسه نشأت گرفته.)

علائم در این زبان اشاره به همون ترتیب که کلمات در انگلیسی هستن بیان نمی شه. این به دلیل گرامر منحصر به فرد و طبیعت بصری زبان اشاره است. تقریباً نیم میلیون نفر در ایالات متحده از ASL استفاده می کنن.

عکس علامت های زبان اشاره آمریکایی(ASL)

آموزش زبان اشاره انگلیسی

زبان اشاره انگلیسی ، استرالیایی و نیوزیلند (BANZSL)(BSL)

اشتراک الفبای زبان اشاره زبان اشاره انگلیسی ، زبان اشاره استرالیایی (Auslan) و زبان اشاره نیوزیلند است. برخلاف ASL ، این حروف به جای یک دست از دو دست استفاده می کنند.

آموزش زبان اشاره انگلیسی

امیدوارم مقاله آموزش زبان اشاره انگلیسی آکادمی ۲۴talk لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه ، ما سعی کردیم زبان اشاره کشورهایی که بیشتر کاربرد داره رو براتون اناده کنیم مثل کشورهای آمریکا ، انگلیس و استرالیا.

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین زبان آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.