“من می خواهم انگلیسی خودم رو تقویت کنم. مسئله این است که من فقط … تنبل هستم. ” چطوری تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی رو از بین ببرم؟ از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی راه های زیادی داره که اینجا بهتون میگیم.

داستان زندگی من. من می خواستم خیلی از کارها رو توی زندگیم انجام بدم . شاید بیشتر ، مقصر اراده منه. من به خاطر رسیدن به اهدافم (تسلط به زبان انگلیسی ، ورزش وخیلی چیزهای دیگه) توی کنار گذاشتن لذتهای خاصم (مثل بازی کردن و خوابیدن) مشکل دارم.

از اونجا که می دونیم انگیزه و تنبلی مسئله خیلی از زبان آموزان هست، در اینجا چندتا نکته آسون برای اینکه چطوری تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی رو از بین ببرم؟ بهتون میگیم

فهرست مطالب
چرا تنبلیم؟
چطوری انگیزه مون رو بالا ببریم؟
استفاده از اینترنت و یادگیری آنلاین
یادگیری زبان رو به عادت هر روزت تبدیل کن
هرچه قدر میتونی بیشتر انگلیسی گوش کن
در روز حداقل یه ایمیل انگلیسی بنویس

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

چرا تنبلیم؟

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

اولین کاری که باید کرد اینه که بدونیم چرا تنبلیم؟ و دنبال علتش بگردیم. تنبلیمون به خاطر نداشتن انگیزه، نداشتن تمرکز، مشکلات کاری و شخصی، نداشتن وقت یا خیلی چیزهای دیگه میتونه باشه. پس اول باید تکلفیمون و با خودمون مشخص کنیم و علت تنبلیمون و بدونیم ومهمتر اینکه سعی کنیم دلیلش رو برطرف کنیم و بعد سراغ یادگیری بریم چون با ذهن درگیر و بدون انگیزه عملا هیچ کاری از پیش نمیره.

چطوری انگیزه مون رو بالا ببریم؟

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

اگه دوست دارین انگلیسی یاد بگیرین و یا برای هدف و نیازی لازمه که زبان یاد بگیری ولی هیچ وقت نتونستی اونو انجام بدین. روش هایی برای بالا بردن انگیزه هست که باهم اونها رو بررسی میکینم.

خودت رو باور داشته باش: در مرحله اول باید خودت رو باور داشته باشی و از نشدن ها نگی و اگه کسی به گفت که نمیتونی یه گوشت در و اون یکی دروازه باشه ، چون میتونه هر قدمت رو به عقب برگردونه.

مقایسه پیشرفت هر روز با روز قبل: پیشرفتت رو هر ر.ز با روز قبل مقایسه بکن. و برای خودت بعد هر پیشرفت یه هدیه یا پاداش قرار بده حتی شده یه چیز کوچیک ، اینجئری خودت میفهمی کارت چقدر ارزش داشته و براش بیشتر تلاش میکنی.

استفاده از اینترنت و یادگیری آنلاین

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

همونقدری که دلایل زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره ، بهانه های زیادی هم وجود داره که باعث می شه تنبلی کنیم و برای هدفمون مانع درست کنیم. اگه به اینترنت دسترسی دارین (و اگر این مقاله رو احتمالاً می خوانین!) دیگه نگران خیلی از این موانع نباید باشین. خوشبختانه ، فرصتی که یادگیری آنلاین انگلیسی براتون بوجود میاره کمک میکنه همه این موانع و بهانه هارو کنار بزراین.

اگر مشغله کاری ، شرکت توی کلاس های انگلیسی در زمان مناسب رو سخت میکنه ، اینترنت همیشه منتظره و هر زمان که وقت آزاد داشته باشین منتظر می مونه که بصورت آنلاین بتونین در کلاس زبان شرکت کنین. به همین خاطر ، اگر مشغله کاری زیادی دارین یا مشغول تأمین خانواده هستین ، می تونین در صورت داشتن وقت آزاد ، از انعطاف پذیری یادگیری آنلاین برای یادگیری زبان استفاده کنین. و در حالی که خیلی از مکان ها هنوز آموزشگاه های زبان با کیفیت و عالی ندارن، با دوره های مکالمه آنلاین و دوره های دیگه میتونین بهترین مدرس هارو هرجا که بخواین داشته باشین. و فقط با چند کلیک ماوس خود آماده یادگیری بیشین!.

یادگیری زبان رو به عادت هر روزت تبدیل کن

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

انجام عادت ها آسونه. به مسواک زدن صبح فکر نمی کنی. به این فکر نمی کنی که شلوار بپوشی یا نه. فقط اونهارو را انجام میدی.

جولیان نورتبروک یک قطعه فوق العاده در مورد چگونگی یادگیری انگلیسی به یک عادت نوشته: انتخاب برای انرژی ذهنیتون هزینه داره. اگر می خواهید کاری را یاد بگیرید ، تصمیم به انجام آن نگیرید بلکه به انجام آن عادت کنید.

میپرسی چطوری این کارو بکنی؟ هر روز خودت رو به یادگیری متعهد بکن. این کار ساده رو نیم ساعت در روز انجام بده اگه به کمک نیاز داری ، از برنامه ای مثل Duolingo یا Memrise استفاده بکن ، که با ایمیل و اعلان ها هدفت رو یادآوری می کنه.

نکته اصلی اینه که هر روز بدون اینکه بهش فکر کنی این کار رو انجام بدی. این می تونه بخشی از روال عادی کارت قبل از خواب باشه.

هرچه قدر میتونی بیشتر انگلیسی گوش کن

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

با گوش دادن به رادیو ، پادکست ها ، اخبار و تماشای سریال های مورد علاقه ات ، انگلیسی رو بی دردسر یاد بگیر.

زبان صفحه فیس بوک خودت رو به زبان انگلیسی تنظیم کن. فراموش نکن که تلفن ، لپ تاپ و مرورگر وب خودت رو به انگلیسی تنظیم کنی. این گزینه های هستن که فرار کردن از تاثیر زبان رو برات محدود میکنه.

پادکست های زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد. هر جا که پیاده روی می کنی میتونی به پادکست گوش بدی، می تونی روزانه و بدون هیچ زحمتی یک ساعت انگلیسی صحبت کنی.

فراموش نکن که موضوعات زیادی در رابطه با پادکست ها وجود داره که روی یادگیری مستقیم انگلیسی متمرکز نیستن ، اما می تونن یه کمک عالی برای سفر انگلیسیت باشه.

برای شروع میتونی از پادکستهایی که ما ترجمه و آماده کردیم استفاده کنین.

گزینه دیگه گوش دادن به کتاب های صوتیه. کتابهای صوتی منبع خوبی می تونه باشه که طی یک روز خنک روی کاناپه یا وقتیکه که درحالپیاده روی هستین ، به اونها گوش بدی.

در روز حداقل یه ایمیل انگلیسی بنویس

از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی

توی تنبلی برای نوشتن ، هیچ بهانه ای نداری.

نکته جالب در مورد استفاده از dailydiary اینه که اونها ایمیل رو مستقیماً به صندوق ورودیتون میفرستن که می تونی به اون جواب بدی. نیازی به ثبت ، به خاطر سپردن یا ایجاد یک اعلان نیست.

Dailydiary راهی برای نگهداری آنلاین یک دفتر خاطرات خاص هست. به ایمیل به انگلیسی پاسخ بده ، درباره روز خود بنویسی و کارت که کامل شد. اینجوری می تونی ایمیل انگلیسی گذشته خود رو ببینی و نحوه پیشرفت خود را مقایسه کنی.

امیدوارم که مقاله از بین بردن تنبلی برای یادگیری زبان انگلیسی برات مفید بوده باشه و تونسته باشی تنبلی رو بزاری کنار و با جریت و دید دیگه ای یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کنیو تنها کاری که کاقیه بکنی اینه که که یادگیری زبان رو دغدغه ات بکنی و اون جزو جداناپذیری از زندگیت قرار بدی.

اکادمی ۲۴Talk با هدف یادگیری راحت در هر زمان و مکان ، برای کسایی که کمبود وقت دارن و نرسیدن زمانی رو خالی کنن که زبان انگلیسی شون رو تقویت کنن ، این آموزشگاه با برگزاری دوره های بزرگسالان و نوجوانان و کودکان آنلاین با استانداردهای آموزشی و روش های آموزشی مدرن این امکان رو فراهم آورده که یادگیری رو برای زبان آموزان راحتر بکنه و تا بتونن از هر زمان برای پیشرفتشون استفاده بکنن.