تا به حال به تاثیر تصاویر در ارتباط برقرار کردن با دیگران دقت کرده‌اید؟ حتی در برگه‌های راهنمای پرواز و یا نقشه‌های مترو‌ها نیز از تصاویر استفاده شده است.
بی شک این که خودتان نقاشی بکشید تفاوت بسیاری با دیدن تصاویر دیگران دارد. برای نقاشی کشیدن زمان زیادی صرف تصور ایده وجزئیات نقاشی می‌شود و در حین نقاشی کردن نیز با سختگیری‌های بیشتری جزئیات را مورد نقد و بررسی قرار میدهیم.
اما اصلا یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن ممکن است؟

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن


با شروع نقاشی ، اثری که خلق میکنیم به درکمان از آن موضوع وابسته است و ما ایده‌ی موجود در تصورمان را برگرفته از تجارب شخصیمان به تصویردر می‌آوریم و نتیجه‌ی آن این است که آموخته‌هایمان را راحت تر به ذهنمان میسپاریم و این دقیقا آن چیزی است که در جستجوی آنیم.
اگر شما هم کنجکاو شدید که نقاشی کشیدن چه ارتباطی میتواند با یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد، این مقاله را تا انتها بخوانید تا لذت بخش تر از همیشه ، زبان انگلیسی را فرا بگیرید!

نقاشی کشیدن و تقویت حافظه

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه روانشناسی واترلو :”ذهن انسان، نقاشی هر کلمه را دو برابر هر کلمه‌ی نوشته شده به خاطر میسپارد و نقاشی کشیدن به دلیل نیازمند بودن به ذکر مشخصات فیزیکی، ایجاد تصویر ذهنی و مشاهده‌ی تصاویر دیگر، باعث میشود یک تصویر در ذهنمان بهتر ثبت شود”.

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن و تقویت حافظه

پراکنده فکر کردن

به طور معمول ذهن آزادانه به هر موضوعی می‌اندیشد و این اجازه را به ما می‌دهد تا بین چیزهای مختلف ارتباط برقرار کنیم و بینش جدیدی از محیط اطرافمان پیدا کنیم.
برخلاف متمرکز فکر کردن، پراکنده فکر کردن این اجازه را به ما میدهد تا هر چیزی را عمیق‌تر بررسی کنیم و از همین جهت است که بسیاری از روان شناسان باور دارند “مغز در حالی که تلاش نمی‌کند ، بیشترین کارایی را دارد” ، به همین دلیل است که هنگام دوش گرفتن ایده‌های خلاقانه به ذهنمان میرسد و یا آهنگ گوش دادن هنگام درس خواندن به درک بهتر مطالب کمک می‌کند.

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن و پراکنده و خلاقانه فکر کردن


زمانی که ما در حال نقاشی کشیدن هستیم ، در حقیقت داریم از ذهنمان به صورت خلاقانه و پراکنده استفاده میکنیم.

طراحی در هم برهم یا دودلینگ آرت

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن و طراحی در هم برهم یا دودلینگ آرت

دودلینگ آرت همان خط خطی ها و نقاشی هایی است که هنگامی که استاد در حال تدریس است در دفتر و یا گوشه‌ی کتابمان میکشیم تا ذهن شلوغ خود را مرتب کنیم.
“جیل گوف و شلی پاول ،مدیران یادگیری و آموزش، هر دو از این مهارت در حرفه و کارشان استفاده کردند و دریافتند که دودلینگ آرت حتی باعث میشود سطح شنیداری افراد نیزافزایش پیدا کند.”
این مهارت باعث میشود آموزش برایمان قابل لمس‌تر باشد و اطلاعات را دقیق‌تر آنالیز کنیم.
نقاشی کشیدن همواره به این معنی نیست که آن چیزی که در ذهنمان است را به تصویر بکشیم و گاهی به این معنی است که دریابیم چه چیزی در ذهنمان است.

ما نقاشی نمیکشیم که ایده‌های ذهنمان را رونویسی کنیم ، بلکه برای دست‌یابی به درک والاتری از آن چه در ذهنمان است که نقاشی‌ها را خلق میکنیم.
Nick Sousanis

شیوه‌های نقاشی کشیدن برای تقویت زبان انگلیسی

اگر مشتاق هستید و دوست دارید روش‌های آسان و کارآمد ، برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از نقاشی کشیدن را یاد بگیرید ، به ۵ مورد زیر توجه کنید:

۱-یادگیری لغات انگلیسی با نقاشی کشیدن:
همانطور که گفتیم ، تصاویر دو برابر نوشته‌ها در ذهن ثبت میشود؛ پس زمانی که در حال یادگیری لغات هستید تلاش کنید تصویری برای نشان دادن هر لغت بکشید تا برای همیشه آن کلمه در ذهنتان ثبت شود.

یادگیری  زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن

۲-در ذهن ماندن متن‌های انگلیسی با نقاشی کشیدن:
در حین خواندن و یا شنیدن یک متن تلاش کنید تا داستان مورد نظر نوشته را به تصویر بکشید.این روش برای متن‌های طولانی کارآمد تر است و باعث یادآوری متن‌ها در حین بازبینی میشود .

۳-لذت بخش تر کردن کلاس‌های گروهی با نقاشی کشیدن:
در هنگام خواندن یا شنیدن یک متن شما میتوانید صحنه‌ای از متن را به تصویر بکشید و سپس نقاشی‌ها را در کلاس رد و بدل کنید حدس بزنید هر شخص کدام صحنه را به تصویر کشیده است.

۴-کشیدن نقشه‌های شخصی در اوایل دوران یادگیری:
برای تمرین بعضی از مباحث مانند حروف اضافه‌ی مکان ها،ساختارهای شرطی و …. کشیدن نقشه‌ای بر اساس تجارب و زندگی خودتان بسیار کمک کننده است.

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن و نقشه‌های شخصی

۵-یادگیری قواعد انگلیسی با نقاشی کشیدن:
برای یادگیری برخی از قواعد مانند صفت‌های مربوط به مقایسه ، صفت‌های تفضیلی و ….. که چند مورد مربوط به هم هستند، کشیدن نقاشی‌های چندگانه بسیار کمک می‌کند.
همچنین کشیدن نقاشی‌هایی بر اساس زندگی خودمان با استفاده از قواعدی که فرا گرفتیم نیز بسیار مفید است.

یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی کشیدن و نقاشی صفت‌های تفضیلی

دخیل کردن نقاشی در کلاس‌های آموزشی این فرصت بزرگ را میدهد که یادگیری زبان انگلیسی آسان تر و لذت‌بخش تر از همیشه شود و تمام مباحث به راحتی در ذهنمان ثبت شود.

مفاهیم هرگز نمیتوانند فقط به من ارائه شوند، آن‌ها باید با ساختار وجودی من آمیخته شوند ، و این فقط از طریق فعالیت‌های خود من قابل انجام است.
Mary Parker Follett