۶ نکته برای یادگیری زبان انگلیسی

اگه به این ۶ نکته توجه کنین، قطعا زبان جدید رو هر چه سریع‌تر یاد خواهید گرفت. قبل از هر چیز، یک قانون رو به یاد داشته باشین که تقریبا در اکثر زمینه‌های زندگی قابل استفاده هست و قابل تعمیم هست و اونم اینکه ما تقریبا ۸۰ درصد مواقع از ۲۰ درصد چیزی که یاد گرفتیم استفاده می‌کنیم یعنی اون ۲۰ درصدی که یاد می‌گیریم در ۸۰ درصد مواقع به ما کمک می‌کنه.

یادگیری زبان انگلیسی هم دقیقا به همین صورت هست. ما معمولا در ۸۰ درصد ازمواقع ۲۰ درصد چیزی که یاد گرفتیم استفاده می‌کنیم و حالا این به چه معنی هست؟
این به این معنی هست که ما باید روی اون ۲۰ درصد تمرکز کنیم و وقت خودمون رو با چیزهایی مثل کتاب‌های لغت که اصلا خیلی ممکنه استفاده نشه تلف نکنیم و تمرکز کنیم روی اون ۲۰ درصدی که ۸۰ درصد مواقع به کمکمون میاد.

خب حالا ببینیم این ۲۰ درصد مهم در یادگیری زبان چی هست؟

۱) اولین و مهم ترین چیز یادگیری افعال مهم هستن یعنی شما اگر می‌خواین یه زبان جدید رو یاد بگیرین با یک سرچ می‌تونین افعال مهم اون زبان رو یاد بگیرین و این خیلی مهم هست که واسه افعال ۲۰ درصدی که اکثر مواقع به کمکمون میاد وقت بذاریم نه افعالی که حتی توی مثلا کتاب ادبی هم خیلی پیداشون نمی‌کنیم.
مثلا در انگلیسی افعالی مثل get، make، take و خیلی مثال‌های دیگه که خودتون بهتر می‌دونین. افعالی هستن که خیلی وقت‌ها خیلی از جاها با معانی مختلف کارایی داشته باشن و کمکتون کنه.

6 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی|  افعال مهم

۲) شما باید مهم ترین اسم‌ها رو یاد بگیرین مثلا ممکنه برین اسم کلی میوه و سبزیجات رو یاد بگیرین یا اسم هزارتا حیوون یاد بگیرین اما خیلی کارایی نداره باید سعی کنین اسم‌هایی که مهم هست رو یاد بگیرین.

 6 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی | مهم ترین اسم‌ها

۳) سعی کنین که مهم ترین کلمات ربط رو یاد بگیرین. کلمات ربط کلماتی هستن که ایده‌ها رو به هم وصل می‌کنن و نشان دهنده نتیجه گیری، مقایسه، توضیح دادن و ترتیب رو بیان می‌کنن. مثل and، also، firstly ،…. و کلماتی از این قبیل.
این کلمات بسیار مهم هستن در یادگیری زبان و شما بخواین یه بحثی رو ادامه بدین یا صحبتی رو ادامه بدین و در مورد چیزی صحبت کنین.

6 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی | مهم ترین کلمات ربط

۴) سعی کنین که تمام ضمایر و شکل‌های مختلف اون‌ها رو یاد بگیرین چون ضمایر در مکالمه و دیالوگ خیلی مهم هستن و قطعا یکی از مهم ترین بخش‌های یادگیری هر زبانی هستن مثل it، she، he ، سوم شخص مفرد، شرایطش و ضمایر جمع و مفرد و از این دست چیزها. سعی کنین همه چیز رو در مورد ضمایر یاد بگیرین.

ضمایر و شکل‌های مختلف اون‌ها

۵) سعی کنین که کلمات سوالی رو یاد بگیرین. در انگلیسی با نحوه سوالی کردن افعال کمکی و … آشنا بشین و خیلی هم واضح هست که چرا این‌ها مهم هستن چون ما با سوالاته که سعی می‌کنیم اطلاعات به دست بیاریم پس قطعا خیلی در یادگیری زبان انگلیسی مهم هستن.

کلمات سوالی

۶) طبیعتا سعی کنین احوال پرسی کردن و آشنا شدن و معرفی کردن خودتون و همینطور خداحافظی کردن رو یاد بگیرین چون این‌ها چیزی هستن که در موقعیت‌های واقعی خیلی به کار میان.

احوال پرسی کردن

و در اخر سعی کنین اگر نکته ای هست یا چیزی رو یاد می‌گیرین تمام فرم‌هاشو یاد بگیرین مثلا اگر اسم هست اسم فاعلش، اگر فعل هست صرف کردنش به شکل‌های مختلفش ، شکل منفی سازیش، شکل سوالی کردنش و …. تمامی این‌ها رو یاد بگیرین .

امیدوارم مقاله ۶ نکته برای یادگیری زبان انگلیسی برای شما مفید واقع شده باشد.
آموزش آنلاین برای افراد شاغل بسیار ایده آل و منحصر به فرده چون به این کلاس ها در هر زمان و مکانی می‌تونید به اون دسترسی داشته باشید. در آموزش آنلاین محتوا و مطالب علمی به روز هستند و کلاس‌ها محدودیت ظرفیت ندارن. در آموزش آنلاین از استادان مجرب در حوزه‌های گسترده جغرافیایی استفاده می‌شه.
در کلاس‌های حضوری ترس اشتباه بودن عقاید و نظرات وجود داره و افراد از بازگو کردن آن ترس دارن ولی در کلاس‌های آنلاین دانشجو می‌تونه بدون ترس اشتباه کنه و باعث کشف و پرورش استعداداش می‌شه .
آموزش آنلاین با در دست داشتن رسانه‌های مختلف و یک گوشی همراه به راحتی می‌تونید از هر ساعت شبانه روز به یادگیری ادامه بدین که نسبت به تدریس سنتی وقت کمتری می‌گیره و مفید تره .
آموزش آنلاین هزینه کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارن پس راهی برای صرفه جویی و سرمایه گذاریه.
برای خواندن مقالات بیشتر و اطلاعات بیشتر میتونید به آکادمی آنلاین آموزش زبان ۲۴talk مراجعه کنین.

منبع: verbling