آیا برای شما هم پیش آمده که در زبان انگلیسی در سطح بالایی قرار داشته باشید اما متناسب با سطحی که در آن قرار دارید نتوانید صحبت کنید ؟اگر جواب شما به این سوال مثبت است باید بگویم شما هم ازآن دسته زبان آموزان هستید که دچار این ۷اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی شده اید همهی ما در پروسه یادگیری زبانی جدید به دنبال روان صحبت کردن هستیم و خب در حال حاضر به این نتیجه نرسیدید و دلسرد شده اید ؛ اما همانطور که همیشه گفتم شکست در زبان و پی بردن به اشتباه خود رسیدن به موفقیت است ، شما میتوانید از این خوشحال باشید که به عدم موفقیت خود پی بردید و از دلسرد شدنتان جلوگیری کنید حالا بیایید با هم به اشتباهاتتان نگاه کنیم و راه درست آن ها را پیدا کنیم .

 اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

من استعداد ندارم

از شما سوالی میپرسم و لازم است این را صادقانه به خودتان پاسخ دهید تا به حال چند بار به خودتان یادآور شدید که استعداد ندارید ؟ احتمالا بارها ،ما انسان ها در هر پروسه ای وقتی به سختس ها و دشواری های آن میرسیم دلسرد از انجام آن کار میشویم ؛ این امر در امر یادگیری به شدت دیده میشود باید در جواب به شما بگویم که درست استافراد مهارت های مختلفی دارند برای مثال یکی در عرصه هنری بسیار فعال است دیگری در عرصه ورزشی و …. و هیچ کدام قطعا نمیتواند جای دیگری را بگیرد ؛ این موضوع در امر یادگیری زبان انگلیسی هم وجود دارد ، افرادی هستند که آسان تر و سریع تر زبان را یاد میگیرند و دگری شاید به این صورت نتواند در پروسه یادگیری جلو رود ؛ و من میتوانم با اطمینان این مطلب را به شما بگم که کسی وجود ندارد که استعدادی نداشته باشد شما لازم است که به خود انگیزه کافی را بدهید تا بتوانید یک شروع قوی داشته باشیسپس پشتکار و تلاش را با خود همراه کنید

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

در خواندن استمرار داشته باشید

همه ی ما میدانیم پروسه یادگیری نیازمند برنامه ای منظم و با استمرار است حالا چرا ؟ زبان انگلیسی فرار است و این یک اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی که اگربه طور مستمر مطالعه وخوانده نشود تمام بنایی که برای یادگیری ساختیم خراب میشود و نمیتوانیم به نتیجه ی دلخواه خود برسیم اما اگر برنامه ریزی مستمرو مناسبی داشته باشیم میتوانیم با استفاده از منابعی که داریم با استمرار کامل بر دانش خود اضافه کنیم و حتی به دلیل استمرار در امر خواندن اشتباهات و نقایص خودا را پیدا و میتوانیم از امکانات اضافه مثل کلاس ها ،دوره مکالمه آزاد و…. استفاده کنیم

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

از اشتباه صحبت کردن خجالت زده نشوید

در حرف زدن دچار اشتباه میشوید ؟ اصلا من به شما میگویم که در صحبت کردن سلیس که نیستید هیچ بلکه وحشتناک ترین اشتباه ها را نیز میکنید ؛ این اصلا مشکل بزرگی نیست تمام زبان آموزان در صحبت کردن به یک زبان دیگر دچار مشکل میشوند حتی اگر شما به کشوری مهاجرت کنید هیچ گاه مردم آن کشور بابت اشتباه در صحبتتان شما را مسخره نمیکنند زیرا همه میدانند که این زبان ، زبان مادری شما نیست و قطعا اشتباهات و مشکلاتی دارید اما شما با صحبت کردن به خودتان اعتماد به نفس میدخید و این حس باعث یادگیری اصطلاحات و لغات و… در امر یادگیری شما میشود و قطعا شما میتوانید به هدف خود یعنی روان صحبت کردن برسید فقط کافیست حرف بزنید .

اشتباهات رایج برای یادگیری زبان انگلیسی

نداشتن هدف

یکی از اصلی ترین اشتباهات رایج در امر یادگیری نداشتن هدف معین و شفاف است ؛ خیلی از افراد نمی دانند چرا زبان میخوانند یا برای چی زبان میخوانند ؛اشتباه نکنید خیلی از افراد میگویند که برای مهاجرت یا کار نیاز به زبان خواندن دارند ؛ شما باید برای خود هدف گذاری کنید و مدت زبان محدود در نظر بگیرید برای مثال تا سال دیگه آیلتس ۷ بگیرم این یک نوع هدف گذاری صحیح با مدت زمان درست است شما نباید بگذارید زمانتان بیهوده از بین برود برای مثال برای زبان انگلیسی مربوط به کسب و کارتان میتوانید در دوره های زبان انگلیسی ۲۴talk که مرتبط با کار و تجارت است شرکت نمایید

نداشتن حس مسئولیت پذیری

یادگیری زبان چیزی نیست که بدون تلاش و پشتکار اتفاق بیفتد. به کاری که می‌کنید متعهد باشید، دست از تلاش برندارید و برای آن به صورت روزانه وقت بگذارید. این موضوع ربطی به هوش و استعداد شما هم ندارد. و شما باید حتما خود را مسئول کنید به طور مداوم و مرتب طبق یک زمانبندی معین پروسه یادگیری را جلو ببرید .

اشتباهات رایج زبان خوندن

برای زبان خوندن وقت ندارم

چه جمله ی آشناییست نه ؟ تمامی زبان آموران برای در رفتن از یادگیری زبان از همین عنوان استفاده میکنند ؛ وقت ندارم زبان بخونم ؛با کمال احترام، با این صحبت شما مخالفیم. هر چقدر هم سرتان شلوغ باشد باز هم وقت دارید.آن چیزی که تعیین می‌کند برای کاری وقت داریم یا نه، اولویت های ماست. اگر کاری واقعا مورد علاقه ما باشد، در هر شرایطی برایش وقت پیدا می‌کنیم.پس با هدف دررست شروع به خواندن زبان کنید .

برای یادگیری زبان پیر شده‌ام. باید وقتی بچه بودم کلاس می‌رفتم.

یادگیری زبان در خردسالی یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که کودک خود را بیش از حد درگیر قوانین و ترجمه کردن عبارات نمی‌کند. به همین خاطر است که خردسالان زبان مادری خود را به سرعت و بدون زحمت خاصی می‌آموزند.از طرف دیگر، یادگیری زبان انگلیسی در بزرگسالی یک مزیت بزرگ دارد: شما آگاهانه می‌آموزید، توانایی سوال پرسیدن و فکر کردن دارید، می‌دانید چه می‌خواهید و آنقدر معلومات عمومی دارید که به پیشرفت شما کمک کنند. پس هیچ گاه برای یادگیری زبان دیر نیست شما کافیست انگیزه را در خودتان ایجاد کنید .