بیشتر زبان آموزان یکی از بزرگترین سوال شون اینه که چطوری کلمات جدید رو یاد بگیرن و دایره لغات شون رو بالا ببرن؟ در اینجا قراره چند روش آسون و ۸ نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی ، برای یادگیری لغات جدید انگلیسی و افزایش دایره لغات بهتون بگیم.

چرا باید یادگیری کلمات جدید رو جدی بگیریم؟ دلیلش واضحه چون یکی از اولین چیزهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی باید شروع کنین تسلط به کلمه و افزایش یادگیری اونهاست. اگر بخواین با دیگران ارتباط برقرار کنید، حرف بزنید یا بنویسید باید یادگیری لغات رو جدی بگیرین.یادگیری لغات جدید یه کار سرگرم کننده ست و حتی میتونین با اطرافیان تون این کار رو شروع کنید. و یکی از اعضای خانواده و یا دوستان تون رو برای یادگیری کلمات جدید به چالش بکشین.

۸ نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

۱- بخوانید ، بخوانید و بخوانید.

8 نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

مهمترین و اولین کار برای یادگیری لغات جدید اینه که بیشتر از هر وقت بخونین. حالا میپرسین چه چیزهایی بخونین؟ با خوندن رمان، مجلات ، روزنامه های انگلیسی کلمه های زیادی یاد میگیرین. کار مهمی که موقع یاد گرفتن کلمه های جدید باید انجام بدین اینه که معنی اونهارو توی جمله یاد بگیرین و همینطور متردف های اون کلمه رو از روی دیکشنری بخونین، این باعث میشه با خوندن یه کلمه چندین کلمه مرتبط با اون رو هم یاد بگیرین. بعد از خوندن خوبه که کلمات رو بنویسین این باعث میشه یادگیری اونها چندین برابر بیشتر توی ذهنتون بمونه.

۲- یه فرهنگ لغت خوب تهیه کنید.

یه فرهنگ لغت خوب چه چاپی و چه بصورت نرم افزار برای خودتون که چندین برابر بهتر از google translate باشه تهیه کنید. وقتی یه کلمه جدید دیدین اون رو توی فرهنگ لغت سرچ کنین و معنی اون رو دربیارین. و بعد اون رو توی اصلاح نامه ببرید و کلمات مشابه،مترادف ها و متضادهای اون رو هم ببینین و یاد بگیرین. این روش کمک میکنه زیر و بم یه کلمه جدید که یاد میگیرین رو دربیارین و بهش مسلط بشین.

۳- فرهنگ لغت یا دیکشنری خودتون رو بسازید.

8 نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

این فکرخوبیه که یه دفتر تهیه کنید و کلمات جدید رو که یاد گرفتین توی اون دفتر یادداشت کنید. همونطوری که قبلا گفتم با این کار کلی به بیشتر موندن این لغات توی حافظتون کمک میکنین.

و با نوشتن اونها شروع به یادگیری کلماتی که یاد میگیری میکنین. به علاوه داشتن یه فرهنگ لغت از کلمات جدیدی که یاد گرفتین بهتون کلی اعتماد بنفس میده که کلمات بیشتری یاد بگیرین و اونهارو وارد دیکشنری خودتون کنید. مخصوصا وقتی زمانی از این کار میگذره به قبل برمیگردین و میبینین که چقدر کلمات جدید یاد گرفتین.

۴- در روز یه کلمه جدید یاد بگیرید.

با استفاده از یه کلمه در تقویم روزانه ، از یک وب سایت ، یا لیست کلمات خودتون رو برای یادگیری ایجاد کنید. این یک تکنیک عالیه که خیلی از مردم برای یادگیری کلمات جدید استفاده می کنن. احساس نکنین که هر روز باید یه کلمه جدید یاد بگیرین.

۵- چند بازی انجام بدید.

بازی های کلمه ای که شما را به چالش می کشونه و بهتون کمک می کنن معانی جدید و کلمات جدید رو کشف کنید ابزاری عالی برای گسترش واژگان شما هستن. بعنوان مثال میشه به جدول کلمات متقاطع ، مناظر ، کلمات کلیدی ، Scrabble و Boggle اشاره کرد.

۶- در مکالمات شرکت کنید.

8 نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

صرف مکالمه با دیگران می تونه بهتون در یادگیری کلمات جدید خیلی کمک کنه. مثل خوندن ، به محض شنیدن کلمه ای جدید ، یادتون باشه که اون رو یادداشت کنید تا بعداً بتونید اون رو مطالعه کنید و بعد کلمه جدید رو به آرامی به واژگان خودتون اضافه کنید.

۷- داستان بسازید.

یکی از جالب ترین کارها برای یادگیری لغات جدید اینه که برای خودتون یه داستان بسازید با اینکار میتونین هر ایده ای که دارین با تخیلات تون یه داستان جنجالی بسازین و هر کلمه ای بد هستین و یا کلمه هایی که دوست دارین یاد بگیرین رو توی داستان تون بیارین. در آخر میبینین که هم کلمه هایی که بلد بودین رو مرور و تمرین کردین و هم کلی کلمه ی جدید یاد گرفتین و همینطور به یه نویسنده داستان های خارق العاده تبدیل شدین.

مزیت این کار اینه که با داستان نویسی کلی کلمه هایی که ممکنه جای دیگه نتونین پیدا کنین رو دنبالش رفتی و یادشون گرفتین و همینطور یاد گرفتین که این کلمات رو چطوری در جمله بندی بکار ببرین و در ادامه میتونید از یه راهنما کمک بگیرین و اشکالات تون رو بای جمله بندی ها ازش بپرسین.

۸- کلمات رو با مترادف و متضادها یاد بگیرید.

وقتی شروع به یاد گیری یه کلمه کردین این خیلی مهمه که فقط به همون کلمه اکتفا نکنین و دنبال یادگیری کلمه های هم معنی و مترادف و همینطور کلمه هی متضادش برید و از این راه کلی کلمه ای دیگه در کنار اون یاد بگیرین که اینجوری با یه تیر چند نشون زدین و دایره لغاتتون رو افزایش دادین.

امیدوارم از مقاله ۸ نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

با انجام این روش ها شما دیکشنری و دایره لغات خودتون رو دارید و اونهار و افزایش دادین و تقویت کردین. برای همین باید در کشف و یادگیری کلمات جدید و افزایش دایره لغات و تقویت اونها بیشتر از قبل از زبان انگلیسی در زندگی روزمره تون استفاده بکنین. فقط یادتون نره باید تمرین کینید و کلمات جدید خودتون رو توی نوشتن و صحبت کردن استفاده کنین تا اونهارو بهتر به خاطرتون بسپارید و در ادامه این راه موفق تر بشید.

8 نکته برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

یه پیشنهاد خوب برای تقویت مهارت مکالمه و افزایش دایره لغات میتونه استفاده از دوره های مکالمه آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.