برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس چه کارهایی میشه کرد؟ خیلی ها برای آمادگی آزمون آیلتس دست و پنجه نرم میکنن. بین همه این آزمون ، به سخت بودنش شناخته شده و توانایی های زبان انگلیسی هر کسی رو آزمایش میکنه. ولی برای بشتر کسایی که این ازمون رو میدن بخش رایتینگ بیشترین استرس رو براشون داره. ولی نگران نباشین ما قراره اینجا ۷ نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس و راهکارهای مهمی رو برای کسایی که بخش رایتینگ براشون سخت تر هست رو بگیم.

پس به توصیه ها و نکاتی که میگیم یه نگاهی بندازین و انجام اونهارو جدی بگیرین. بعد از خوندنشون مطمئن باشین که نمره خوبی در بخش رایتینگ کسب خواهید کرد.

۷ نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس

7 نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس

۱- در مورد نوشتنتون از افراد با تجربه در این زمینه بازخورد و نظر بگیرین

موقع آماده شدن برای بخش کتبی آزمون آیلتس، اولین و مهمترین کار اینه که درباره مهارت نوشتن خودتون بازخورد و نظر بگیرین. می تونین با کسی که قبلاً نمره خوبی رو در این آزمون کسب کرده تماس بگیرین یا از یه معلم یا مربی با تجربه یا دوستتون که به زبان انگلیسی تسلط کامل داره یا انگلیسی زبان مادریش هست کمک بخواین. این فقط برای اینه که نقاط ضعف و قوت خودتون رو در رایتینگ بفهمین. وقتی بدونین کدوم قسمت از مهارت رایتینگتون به تمرین و کار کردن بیشتری نیاز داره ، این چالش براتون راحتر میشه.

۲- هر روز یه چیزی بنویسین

۷ نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس

این خیلی مهمه که از چند ماه قبل تمرین برای این آزمون رو شروع کنین. و بیشتر از قبل شروع به خوندن کنین. نگران اینکه در مورد چی بنویسین نباشین، لازم نیست چیز سخت یا مثل فیلسوف ها بنویسین. نوشتن فعالیت های روزانه در آخر هر روز کافیه و کلی کمکتون میکنه. همینطور که در حال گرفتن بازخورد از یه فرد با تجربه هستین اینکار رو هم در کنارش مرتب ادامه بدین و بنویسین. بعد دو هفته خودتون پیشرفتتون رو در نوشتن میبینین و متوجه اون میشین.

اعداد به زبان انگلیسی و نوشتن اونها

۳- دستور العمل های آزمون رو رعایت کنین

در طول امتحان سعی کنین همه دستورالعمل های آزمون رو رعایت کنین. برای مثال اگر ازتون خواسته شده ۲۵۰ کلمه بنویسین بیشتر از اون ننویسین چون با اینکار به راحتی امتیازتون رو از دست میدین. تا حدود ۲۰ تا ۳۰ کلمه بیشتر ایرادی نداره ولی این مرز رو خیلی دور نکنین.

همچنین، به محض خوندن سوال فقط شروع به نوشتن نکنین. سعی کنین اول یه درک کلی از اون چیزی که میخونین بدست بیارین و تا اون چیزی که میخواین بنویسین رو توی ذهنتون شکل بدین و بعد بنویسین. این به شما کمک می کنه که از همون اول مقدار متن دستتون بیاد و از تعداد کلماتی که باید بنویسین بیشتر نشه. اگه بدون فکر کردن شروع به نوشتن کنید، این احتمال وجود داره که بیشتر از تعداد کلمات مورد نیاز بنویسین.

۴- بهترین و قوی ترین پاراگراف رو در اول متن قرار بدین

۷ نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس

موقع نوشتن متن در آزمون، قوی ترین متن و پاراگراف رو باید در ابتدای متن بنویسین. چون متنی که ابتدا خواننده میخونه بیشترین تاثیر رو روش میزاره. اگه سه پاراگراف دارین، ضعیف ترین پاراگراف رو در وسط متن بنویسین و سعی کنین اخرین پاراگراف هم قوی و تاثیر گذار باشه تا خواننده متن رو در موثر ترین شکل به پایان برسونه.

اعداد به زبان انگلیسی و نوشتن اونها

۵- روی بکار بردن کلمات تمرکز کنین تا مقدار متن

رایتینگ در ایلتس زمان زیادی نمیبره. بین (۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه) باید بنویسین و معمولا این در دو پاراگراف نوشته میشه هرچند نوشتن ۳ پاراگراف میتونه بهتر باشه. در رایتینگ بیشتر استفاده از کلمات قوی پیچیدست که مهمه و امتیاز آوره. پس به جای اینکه وقت بزارین و از جمله های طولانی استفاده کنین این وقت رو برای بکار بردن کلمات جالب بزارین .سعی کنین از کلمات تکراری استفاده نکنین. پس سعی کنین دایره لغاتتون رو در موضوعات مختلف افزایش بدین. در اینجا دونستن کلمه های مترادف کمک زیادی بهتون میکنه.

همینطور سعی کنین جمله ها و کلمات بهم مرتبط و پیوسته و روشن باشه و از نظر معنی منظم و مختصر باشه. این باعث تاثیر گذاری بیشتری روی خواننده میشه.

۶- بعد از هر نوشتن اون رو تصحیح کنین

این مهمه که بعد از هر نوشته چند دقیقه بهش برگردین و اون رو تصحیح کنین. باید دنبال اشتباهات کوچیک و گرامری باشین. متن رو دوباره بخونین و از منسجم و یکدست بودن در معنی و گرامر مطمئن بشین، اگه لازم دیدین جمله ها و عبارات اضافه کنین تا ارنباط بین جمله ها کامل و ایده ال بشه.

۷- یه مربی و راهنمای با تجربه داشته باشین

برای گرفتن یه نمره خوب در رایتینگ و تسخیر آیلتس به یه راهنمایی دقیق و کارآمدی نیاز دارین. اگه می خواین بدونین که اشتباهاتتون چیه، لازمه که در مورد نوشتن خودتون با یه معلم با تجربه و متخصص آیلتس مشورت کنین که می تونه دقیقاً به اشتباه نوشتنتون و اون چیزی که نیاز دارین، اشاره کنه. تا بتونین برای درست کردنش تمرکز کنین در غیر این صورت، احتمالاً همون اشتباهات رو ادامه میدین و نمرتون در ۶ یا ۶٫۵ خواهد موند.

امیدوارم از مقاله ۷ نکته طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در آیلتس لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه. برای تقویت مهارت های آیلتس بخصوص رایتینگ باید همشون رو تا جایی که میتونین پوشش بدین چون تمرکز فقط روی یه دو یا چند مهارت باعث میشه امتیاز خوبی نگیرین. همینطور قوی شدن توی هر بخش به تقویت بخش های دیگه هم کمک میکنه.

یه پیشنهاد خوب برای تقویت مهارت ها استفاده از دوره های آنلاین میتونه باشه مخصوصا مکالمه محور آنلاین که تمرکز رو روی بهبود مهارت مکالمه میزاره. آنلاین بودن این دوره ها مزیت های زیادی برای کسایی که برای آزمون آیلتس آماده میشن داره. کسایی که به دلیل شغله کاری یا زندگی وقت رفت و آمد ندارن یا محدودیت زمان نزاشته تا به الان شروع به یادگیری کنن این یه فرصت خیلی خوب میتونه باشه که در هر زمان از روز بتونین برای این ازمون آماده بشین.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های آیلتس که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.