به عنوان یک معلم ، همیشه به دنبال راه های جدید و جالب برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خود هستید؟ زمانی که به تعداد انگشت شماری از گزینه ها دست پیدا کردین ، می تونین تدریس و آموزش خودتون رو شروع کنین تا به دانش آموزان خودتون کمک کنید تا پیشرفت کنن و یه اثر نتیجه بخش براشون داشته باشه.ما ۵ روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی بهتون میگیم که بیشتر برای دروس خلاقانه که چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن رو هدف قرار می ده. این ایده ها باید به رفع خستگی ، افزایش انگیزه و تحریک در پیشرفت زبان آموزان کمک بکنه.

۵ روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

۱- استفاده از آی پاد برای آموزش زبان انگلیسی

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

آیا زبان آموزان تون تلفن های همراه خود رو در کلاس همراه شون میارن؟ از این بابت ناراحت نباشین اون رو به راهی برای آموزش به نفع خودتون تبدیل کنید! دانش آموزان شما می تونن از وسایل خودشون در کلاس یا خونه برای ضبط صحبت های انگلیسی استفاده بکنن ، و بعد اونهارو مرور و تمرین کنن. بعلاوه ، وقتی زبان آموزان صحبت کردن خودشون رو می شنون ، میتونیم بعنوان یه معلم و راهنما تشخیص بدیم که کجاهارو ضعف دارن و به پیشرفتشون کمک کنیم.

البته قابلیت iPod به این معنیه که میشه سایر مطالب مفید مثل کتاب های صوتی یا یک فیلم انگلیسی یا یک برنامه تلویزیونی انگلیسی زبان رو دانلود کرد و گوش داد. یه روش یادگیری ترکیبی از ترکیب دروس سنتی با مطالعه در خونه می تونه برای دانش آموزان موفقیت آمیز باشه زیرا به این معنیه که اونها می تونن یادگیری خودشون رو متناسب با سبک زندگی خود داشته باشن. اونها همچنین می تونن در اوقات فراغت خود با استفاده از iPod آزمون پیشرفت رو انجام بدن تا سطحشون رو برای چهار مهارت اندازه گیری کنن.

۲- هنر مکالمه انگلیسی

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

چرا هر هفته زمان مشخصی رو برای یه کارگاه گفتگو اختصاص نمی دین؟ هر روز و هر زمانی که مناسب شما و زبان آموزان باشه می تونین یه کارگاه گفت و گو داشته باشین. نکته اصلی اینه که خوبه یه موضوع گفت و گو بهشون بدین برای شروع و ادامه فعالیت ها از وسایل ، عکس ، موسیقی یا هر آنچه ممکنه در دست داشته باشید استفاده کنین تا زبان آموزان شما به صحبت کردن به زبان جدید خود عادت کنن.

۳- استفاده خوب از رسانه های اجتماعی

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

در هر ثانیه ، به طور متوسط ​​، حدود ۶۰۰۰ توییت در توییتر توییت می شه و فیس بوک روزانه بیش از یه میلیارد کاربر داره. و گزینه های زیادی برای معاشرت آنلاین امروز وجود داره ، از جمله Instagram ، Snapchat ، Linkdin و Tumblr. شکی نیست که رسانه های اجتماعی پدیده ای جهانی هستن که همه کشورها و زبانها رو لمس می کنه. بنابراین هنگام آموزش زبان انگلیسی از آن استفاده کنید.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا دنیای واقعی رو وارد کلاس خود کنید. ایجاد یک کلاس می تواند یک روش عالی برای جمع آوری زبان آموزان و ایجاد راه های جدید ارتباطی باشه. زبان مورد استفاده در سایتهایی مانند توییتر و فیس بوک همچنین می توه به عنوان نمونه ای از کلمات یا کلمات اختصاری عامیانه انگلیسی استفاده بشه. معرفی دانشجویان خود به “GTG” “باید شروع شود”و “BTW” “اتفاقاً” یک روش سرگرم کننده برای ایجاد یک فضای آرام و تشویق دانش آموزان در مورد آنچه که آنها مشاهده کردن هست.

۴- تشویق عملکرد زبان اموزان در کار گروهی

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

۵ روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

کار گروهی و نقش آفرینی مدتهاست که به عنوان تاکتیک برای آموزش زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیره ، اما چگونه میشه اون رو برای یه سطح بالاتر ارتقا داد؟ این پیشنهاد ممکنه برای معلمان شجاع خارج از کشور باشه ، اما واقعاً می تونه زبان آموزان شما رو درگیر خود کنه.

معلمی به نام جیسون لوین ، یک معلم انگلیسیه که در نیویورکه او از آهنگ های رپ برای یادگیری زبان و واژگان به زبان آموزان استفاده می کنه و PDF متن شعر رو برای کمک به دانش آموزان در جذب آموزه های اونها فراهم می کنه. او نتایج خوبی کسب کرده و هر چهار زمینه مهارت را پوشش می ده ، چطوری میشه یک رویکرد مشابه رو با زبان آموزان خودتون امتحان کنید؟ و اگر شما از نوع معلمی نیستین که رپ می کنه ، Fluency MC چندین ویدیو ایجاد کرده که می تونید با زبان آموزان خود استفاده کنید.

۵- آموزش زبان انگلیسی در دنیای مجازی

زبان آموزان در هر سنی برای یادگیری زبان انگلیسی در دنیاهای مجازی علاقه دارن. می تونید دانش آموزان خود رو به ایجاد یک آواتار تشویق کنین که در دنیای مجازی مثل Second Life زندگی می کنن و اونها می تونن در این محیط با دیگران تعامل داشته باشن. بیشتر ارتباطات مبتنی بر متن هست ، اگرچه صحبت با دیگر آواتارها هم امکان پذیر هست.

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

امیدوارم از مقاله ۵ روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

با بکار گیری این روش های مدرن و خلاقانه که گفته شد میتونید زبان آموز هارو بیشتر به یادگیری زبان انگلیسی جذب و علاقه مند بکنین. همیشه راه های جدید در کنار روش های قدیمی جواب خوبی برای یادگیری داده. و زبان آموزان همیشه ازشون استقبال کزدن پس چرا از این روش ها برای یادگیری استفاده کنیم.

از اونجایی که در دنیای امروز همه چی به اینترنت وابسته س ، و همه بیشتر کارهاشون رو با اینترنت از خرید گرفته تا پرداخت قبض ها و خیلی چیزهای دیگه رو آنلاین و اینترنتی پرداخت میکنن این روش به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی هم سرایت کرده و روز به روز به تعداد زبان آموزان آنلاین و طرفداران اون داره اضافه میشه.

5 روش منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی

یه پیشنهاد خوب برای تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های مکالمه آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

همینطور یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.