فصل مورد علاقه تون در سال چیه؟ آفتاب ، شن و هوای گرم رو ترجیح می دین؟ یا برف و سرما رو دوست دارین؟ هوای معتدل رو چطور؟: گرم ، اما نه خیلی گرم ، شاید یکم ابر و کمی باران. یادگیری گفتن تمام این اصطلاحات برای توصیف فصل ها رو میتونین یاد بگیرین ولی برای اینکار باید یه سری اصطلاحات و جمله بندی های مخصوص به خودش رو داخل مقاله فصل ها در زبان انگلیسی، یاد بگیرین.

در این مقاله ما قراره بهتون بگیم چطور راجب فصل ها به زبان انگلیسی صحبت کنین؟

اگر بین ماه های نوامبر و آوریل به کانادا سفر می کنین ، باید برای زمستان سرد و طولانی برنامه ریزی کنین. در عوض ، اگر به استرالیا سفر کنین ، تابستان گرم و طولانیی داره و به سختی می تونین هوا و برف سرد داشته باشین.

چگونه در مورد ۴ فصل به انگلیسی صحبت کنیم؟

یک فصل یک دوره زمانی در ساله که با شرایط خاص آب و هوایی مشخص می شه. همانطور که قبلاً گفتم ، این شرایط بسته به اینکه در کدام کشور هستین می تونه تغییر کنه، اما توصیف این فصول معمولاً یکسان هست.

هر فصل سه ماه در آن وجود دارده و تمام فصول و ماه ها یک سال را ایجاد می کنن. بیایین نگاهی بیندازیم به نام فصل ها و اینکه چه چیزی آنها را متفاوت می کنه؟

فصل ها در زبان انگلیسی

Winter (زمستان)

Spring (بهار)

Summer (تابستان)

Fall / Autumn (پائیز)

گاهی اوقات ، کلمه زمان به پایان فصل اضافه می شود. به عنوان مثال ، می توانید بگویید “در بهار” یا “در تابستان” یا “در زمستان”. اما این برای پاییز کار نمی کنه. نمی تونین بگین “در پاییز” یا “در زمان پائیز”.

صحبت کردن درباره زمستان به انگلیسی

فصل ها در زبان انگلیسی

زمستان در طول ژانویه ، فوریه و مارس در نیمکره شمالی اتفاق می افته. زمستان به دلیل هوای سرد و زمانی که مردم وقت زیادی را در خانه می گذرونن، شناخته می شود. زمستان در نیمکره شمالی نیز به معنای طولانی شدن شب هست و در بعضی از نقاط مانند تورنتو ، کانادا ، ممکنه فقط ۹ ساعت نور روز باشه.

در اینجا برخی از واژگان متداول مورد استفاده در زمستان رو اوردیم:

Snow (برف)

برف آب باران یخی هست که سفید و کرکی می شود و سپس روی زمین می ریزد. اگر به اندازه کافی سرد باشه، برف می تونه روی هم جمع بشه و برای تمام مدت زمستان بمونه.

Snowman (ادم برفی)

آدم برفی دقیقاً همان چیزیه که به نظر می رسه: این مردی هست که از برف ساخته شده. آدم برفی ها معمولاً با غلتاندن سه توپ بزرگ برف و انباشته شدن یکی بر روی توپ دیگر ایجاد می شود. برای ایجاد چهره آدم برفی ، مردم اغلب از سنگ برای ساختن چشم و دهان و هویج برای ایجاد بینی استفاده می کنن. از شاخه های درخت برای بازوهای آدم برفی استفاده می شه.

Snowball (گوله برفی)

گلوله برفی تیکه کوچکی از برف هست. آنها به طور کلی در طول یک مبارزه با گلوله برفی به سمت افراد دیگر پرتاب می شن. مراقب باشید ، هر چند! اگر گلوله های برفی را به صورت کسی پرتاب کنین ، ممکنه یخ داشته باشه و مردم رو آزار بده

Blizzard (کولاک)

کولاک وقتی هست که برف زیادی از آسمان می بارد و باد زیادی می وزد این موارد به ویژه برای افرادی که رانندگی می کنن خطرناکه چونکه ممکنه دیدن اون دشوار باشه. کولاک ممکنه روزها طول بکشه و گاهی اوقات مقدار زیادی برف جمع می شه و منجر به مشکلاتی مثل قطعی برق (قطع شدن برق) می شه.

Ice (یخ)

یخچال زمانیه که یخ روی چیزی خارج از زمین (مانند شاخه درخت) تشکیل می شه و با پایین آمدن قطره قطره آب ، یخ می زنه. شکلک ها مانند هویج های رو به پایین به نظر می رسن. موقع شکستن و سقوط ، ممکنه خطرناک باشن زیرا ممکنه به کسی برخورد کنه یا چیزی مثل شیشه اتومبیل را بشکنه.

Cold (سرما)

سرما زمانی هست که گرما در هوا کم باشه. وقتی هوا سرده ، معمولاً لازمه مردم لباس گرم بپوشن یا در خانه بمونن. در خارج از خانه ، ممکنه افراد دچار لرز (لرزش) و یا در سرمای شدید دچار یخ زدگی بشن (اعضای بدن در حال یخ زدن و مرگ هستند). سرما برعکس گرما ست.

Freezing (یخبندان)

این کلمه دیگری برای سرمای شدیده. وقتی یخ می زنه ، ممکنه مواردی مثل آب یا مایعات دیگر یخ بزنن (جامد بشن).

Skates / skating (اسکیت)

اسکیت یکی از فعالیت های محبوب در زمستان هست. روی آب منجمد انجام می شود و مردم اسکیت (کفش با تیغه فلزی) را به پای خود می بندند که به اونا امکان می ده در امتداد آب یخ زده سر بخورن. اسکیت فعالیت اصلی در ورزش هاکی ه.

Ski / skiing (اسکی / اسکی کردن)

اسکی یکی دیگر از ورزش های محبوب توی زمستانه. افراد اسکی (تکه های باریک و باریک مواد انعطاف پذیر) را به پاهای خود می بنده و میله های اسکی (تیرهای بلندی که افراد را بالا می کشد و آنها را به جلو حرکت می ده) نگه می دارن. اسکی را می شه با سر خوردن به پایین کوه یا حرکت در امتداد سطح زمین انجام داد.

Snowboard / snowboarding (اسنوبرد / اسنوبورد)

سومین ورزش محبوب در زمستان اسنوبورد هست. تخته ای عریض و طویل به هر دو پا متصله و مردم برای انجام اسنوبرد به پایین کوه یا تپه سر می خورن.

Hat (کلاه)

کلاه قسمتی از لباسه که سر را گرم نگه می داره. این ماده به شکل سر ساخته می شوه و می توان آن را با پارچه ای نازک یا ضخیم تهیه کرد.

Gloves / mitts (دستکش / دستکش)

Coat / jacket (کت / ژاکت)

Scarf (روسری)

Boots (چکمه ها

Christmas (کریسمس)

کریسمس تعطیلاتی هست که در زمستان مورد علاقه بسیاری از مردم هست. هر سال در ۲۵ دسامبر اتفاق می افته و برای افراد مسیحی ، تولد عیسی مسیح است، بسیاری از مردم روز را به کلیسا و دیدار با خانواده می گذرونن.

صحبت کردن درباره بهار در انگلیسی

فصل ها در زبان انگلیسی

بهار در ماه های آوریل ، مه و ژوئن در نیمکره شمالی اتفاق می افته. بهار به دلیل انتقال هوا از سرد به گرم و به دلیل زمانی که گیاهان ، درختان و گلها دوباره رشد می کنن ، شناخته می شه. حیواناتی مثل پرندگان دوباره به آب و هوای منظم خود پرواز می کنن و سایر حیوانات از خواب زمستانی بیدار می شن.

در اینجا برخی از کلمات واژگان رایج است که در طول بهار استفاده می شود:

Flower (گل)

گل نوعی گیاه هست که در بهار رشد می کنه. این کار به صورت ساقه سبز (ساقه گیاه) شروع شده و سپس شکوفا می شه (یک گل رشد می کنه). این گلها می تونن رنگهای مختلفی داشته باشن و گرده گل (گرد و غبار گل) را از طریق هوا پخش می کنن تا گلهای جدیدی در مناطق دیگر رشد کنن.

Blossom / bloom (شکوفه / شکوفه دادن)

این دو کلمه فعلهایی هستن(کلمات عملی) که گلها را توصیف می کنن. هنگامی که یک گل شکوفا می شه و گل میده.

Tulip (گل لاله)

گل لاله نوعی گل هست که معمولاً در بهار رشد می کنه. یک گل در قسمت بالای گیاه با گلبرگهای بزرگ داره. لاله ها اغلب صورتی ، زرد یا بنفش هستن.

Tree (درخت)

درخت یک گیاه بزرگه. یک صندوق چوبی بزرگ داره. شاخه ها از تنه خارج می شه و برگ هایی روی این شاخه ها وجود داره درختان به دو نوع وجود دارن: درختان برگریز که هر پاییز برگهای خود را از دست می دن و درختان سوزنی برگ که در طول سال برگهای سوزنی مانند روی شاخه های خود دارن.

Rabbit / bunny

خرگوش حیوانیه که کوچک و خزداره و در اطراف مزارع بازی و در چاله های زمین زندگی می کنه. خرگوش ها اغلب نمادهای بهار هستن چونکه آنها نشون دهنده زندگی جدید و طبیعت هستند که پس از زمستان از خواب بیدار می شن.

Butterfly (پروانه)

پروانه یک نوع حشره هست. که درون پیله رشد می کنن (یک مورد کوچک) و بعد از تبدیل شدن آنها به یک پروانه ، بیرون می آد. پروانه ها بال دارند و روی بال های خود رنگ و نقش های زیبایی دارن.

Rain (باران)

آبی است که از ابرها از آسمان می باره. باران در بهار بسیار رایجه.

Umbrella (چتر)

Rainbow (رنگین کمان)

Raincoat (لباس بارانی)

Bird (پرنده)

پرنده حیوانیه که پرواز می کنه. بال داره و در لانه درختی زندگی می کنه. در طی بهار پرندگان از آب و هوای گرم برمی گردن و بسیاری از پرندگان تخم هایی را می گذارند که به جوجه ها (پرندگان بچه) تبدیل می شه.

Bee (زنبور عسل)

Cloud / cloudy (ابر / ابری)

Cool (سرد ، خنک)

Easter (عید پاک)

عید پاک تعطیلاتی هست که در بهار اتفاق می افته. تاریخ آن هرسال تغییر می کنه ، اما به طور کلی در اواخر مارس یا آوریل اتفاق می افته. برای مردم مسیحی مذهبی ، عید پاک مرگ و رستاخیز (بازگشت به زندگی) عیسی مسیحه. این تعطیلات به خاطر جشن در کنار خانواده ، خوردن شکلات ، گل و بازدید از اسم حیوان دست اموز عید پاک معروفه.

صحبت کردن درباره تابستان در انگلیسی

تابستان در ماه های جولای ، آگوست و سپتامبر در نیمکره شمالی اتفاق می افته. تابستان به دلیل گرما و هوای گرم سال شناخته می شه و بسیاری از افراد از محل کار یا مدرسه خود مرخصی می گیرن. به دلیل آب و هوای خوب ، بسیاری از مردم به مسافرت می رن ، در مهمانی می گذرونن و اوقات زیادی را در تابستان در خارج می گذرونن.

در اینجا برخی اصطلاحات رایج استفاده شده در طول تابستان وجود داره:

Sun (آفتاب)

خورشید یک جسم دایره ای بزرگ در آسمانه که زمین را گرم می کنه. خورشید در واقع ستاره ایه که زمین به دور آن می چرخه.

Hot (داغ ، گرم)

گرما وقتیه که گرمای زیادی در هوا وجود داشته باشه. وقتی هوا گرمه ، مردم تمایل دارن لباس های سبک مثل شلوارک و تی شرت بپوشن و بیرون برن. در خارج از خانه ، ممکنه افراد عرق کنن یا در گرمای شدید ، ممکنه دچار کم آبی بشن و بیهوش بشن. گرما برعکس سرما است.

Heat (حرارت)

گرما احساس گرم بودنه. که این اتفاق اغلب در طول تابستان میوفتد ، حتی زمانی که هوا ابری یا بارانیه.

Heatwave (موج گرما)

موج گرما زمانیه که هوای گرم مخصوصاً مدت طولانی در یک مکان بمونه. این می تونه منجر به عوارض طولانی مدت مثل مشکلات بهداشتی و مصرف زیاد برق برای کولر گازی (دستگاه هایی که ساختمان ها و خانه ها را خنک می کنن) بشه.

Beach (ساحل دریا)

Sunscreen (ضد آفتاب)

کرم ضد آفتاب نوعی کرمه که افراد روی پوست خود می زنن. این کرم از پوست در برابر آفتاب سوختگی (قرمزی پوست بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب) محافظت می کنه که می تونه دردناک باشه و منجر به سرطان پوست بشه.

Pool (استخر)

Swim (شنا کردن)

Sandals / flip flops (صندل / دمپایی)

T-shirt (تی شرت)

Swimsuit (لباس شنا)

Sunglasses (عینک آفتابی)

Watermelon (هندوانه)

صحبت کردن درباره پاییز در انگلیسی

فصل ها در زبان انگلیسی

یکی از فصل ها در زبان انگلیسی ، Fall یا پاییز هست که در ماه های اکتبر ، نوامبر و دسامبر در نیمکره شمالی اتفاق می افته. پاییز به دلیل خنک شدن هوا و همچنین زمانی در ساله که برگهای درختان تغییر رنگ داده و می ریزن. حیواناتی مانند پرندگان به مکان های گرم تری پرواز می کنن تا قبل از شروع زمستان دور نباشن و سایر حیوانات برای گرم نگه داشتن خواب زمستانی می کنن.

در اینجا برخی از کلمات و عبارات رایج استفاده شده در طول پاییز یا پاییز وجود داره:

Leaf (برگ)

شاید رایج ترین نشانه سقوط زمانیه که برگهای درختان تغییر رنگ می دن برگ قطعه سبز نازک انتهای شاخه درخته این موارد اغلب زیاده و آنها در پاییز قبل از سقوط از درخت برای زمستان ، به قرمز ، نارنجی و زرد تغییر رنگ می دن.

Return to school (بازگشت به مدرسه)

در بسیاری از مناطق نیمکره شمالی ، معمولاً دانش آموزان در ماه های گرم تابستان ژوئن ، جولای و آگوست استراحت می کنند. در اواخر ماه اوت یا سپتامبر ، دانش آموزان به مدرسه برمی گردن. این به طور کلی بازگشت به مدرسه نامیده می شه.

Harvest (محصول)

پس از یک فصل رشد طولانی در طول تابستان ، پاییز با برداشتی شروع می شه که کشاورزان تمام میوه ها و سبزیجات را که رشد دادن می چینن. بسیاری از این میوه ها و سبزیجات شامل سیب ، ذرت ، هویج و سیب زمینی هستن.

Pumpkin (کدو حلوایی)

Turkey (بوقلمون)

Wind (باد)

باد حرکت هوا روی سطح زمینه. این به ویژه در فصل پاییز قوی تر هست.

Fog (مه)

Rake (شن کش)

چنگک ابزاریه که برای جمع آوری و پاکسازی برگها بعد از ریزش از درختان استفاده می شه. آنها از یک تیر بلند ، اغلب چوبی یا پلاستیکی ، و همچنین یک قطعه فلزی یا پلاستیکی در انتها ساخته شده که به طرف بیرون خارج می شن و مانند یک چنگال بزرگ به نظر می رسن. از این قسمت برای تراشیدن در امتداد زمین و بالا کشیدن برگهای شل استفاده می شه.

Sweater (پلوور)

ژاکت قطعه ای از لباس هست که از پارچه سنگین ساخته شده به طور کلی آستین بلند و کاپوت داره برای گرم نگه داشتن در پاییز استفاده می شه ، اما به اندازه کت یا کت گرم نیست.

Windbreaker (بادشکن)

Corn (ذرت)

Thanksgiving (شکرگذاری)

روز شکرگذاری تعطیلاتی هست که در آمریکای شمالی برگزار می شه. به طور سنتی ، این جشن برای تشکر و احترام به برداشت محصول پس از تابستان برگزار می شه. این جشن در اکتبر در کانادا و در ماه نوامبر در ایالات متحده برگزار می شه بسیاری از مردم در شکرگذاری برای شام جمع می شن و معمولاً بوقلمون ، پای سیب و ذرت می خورن.

Halloween (هالووین)

هالووین جشن دیگریهستکه در ۳۱ اکتبر در آمریکای شمالی برگزار می شه. اعتقاد بر اینه که از فرهنگ سلتیک در جزایر بریتانیا ، بزرگداشت مردگان و جشن آمدن زمستان ، نشات گرفته. در دوران مدرن ، کودکان و بزرگسالان لباس می پوشن. کودکان غالباً در محلی که خانه به خانه ای در محله خود می رن با ترفند اقدام به جمع آوری شکلات و آبنبات می کنن.

ع

برای یادگیری این اصطلاحات باید هرچه بیشتر مکالمه تون رو قوی تر بکنید تا به راحتی در مورد هر موضوعی صحبت بکنین. تا بدونیم چگونه در مورد ۴ فصل به انگلیسی صحبت کنیم؟

اگر تا الان وقت یادگیری زبان انگلیسی رو به خاطر مشغله های کاری یا زندگی نداشتین بهتون یادگیری از راه آنلاین رو میتونم پیشنهاد بکنم. این روش با داشتن مزایای زیادی که داره مشکل محدودیت زمان رو از بین میبره و از هر زمانی حتی زمان استراحتتون مکیتونید برای یادگیری شروع بکنید.

فصل ها در زبان انگلیسی

یه پیشنهاد خوب برای یادگیری زبان و تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های ازاد مکالمه انگلیسی آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

همینطور آنلاین بودن این دوره ها مزیت های خودش رو داره که اونم صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمد هست. و نداشتن محدودیت مکان و زمان برای شرکت در کلاسها هست اینکه اگه به خاطر مشغله های کاری تا الان وقت یادگیری زبان رو نداشتین الان وقتشه که از این فرصت استفاده بکنین.

برای آموزش آنلاین میتونین آکادمی مجازی ۲۴talk رو انتخاب کنین، که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.