در مورد زبان انگلیسی حقایق جذاب و جالبی مثل همه زبان ها وجود داره. گاهی با خوندن یه رمان اونقدر غرق یه داستان انگلیسی میبریم و لذت میبریم که نمیفهمیم کی تمومش میکنیم ولی گاهی ام برای خوندن کتابهای درسی برای یادگیری انگلیسی حوصله نداریم و اونقدر جذبش نمیشیم این نقطه تناقض ها همیشه جالبه که چرا؟ توی این مقاله قراره ۱۵ واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی رو بهتون بگیم که حقایق جالبی در اون هست که شاید تا الان نمیدونستین.

این واقعیت ها هم متعجب تون میکنه و هم باعث میشه زبان زیبایی رو که یاد میگیرید بهتر درک کنین.

۱۵ واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی

۱- میدونستین شکسپیر بیش از ۱۰۰۰ کلمه به زبان انگلیسی اضافه کرده؟

تقریباً همه افراد جهان نام ویلیام شکسپیر بزرگ ، شاعر و نمایشنامه نویس مشهور انگلیسی قرن شانزدهم را شنیده اند. از غزل های عاشقانه گرفته تا نمایشنامه هایی مانند “رومئو و ژولیت” و “هملت” ، شکسپیر تأثیر زیادی بر ادبیات انگلیسی داشته.

شکسپیر بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه را اختراع کرد ، که اونها رو در نوشتن خود گنجونده. امروزه ، انگلیسی زبانان بومی هنوز از این کلمات توی گفت و گوی روزمره استفاده می کنن.

چندتا از کلمه های خارق العاده ای که این شاعر خلق کرده:

Addiction: اعتیاد – وابستگی روانی یا جسمی به چیزی ، معمولاً یک دارو.

Swagger : راه رفتن به گونه ای که نشان دهد شما به خود می بالید یا بی احترامی می کنید.

۲-بیشتر کلمات انگلیسی از فرانسه یا انگلیسی قدیمی اومدن!

به دنبال فتح نورمن در سال ۱۰۶۶ ، فرانسه به زبانی که اشراف در انگلیس از آن استفاده می کردن تبدیل شد. در همین حال ، دهقانان و طبقات پایین به استفاده از انگلیسی قدیم که از واژگان آلمانی تشکیل شده بود ، ادامه دادن.

سرانجام ، ازدواج مشترک باعث آمیختگی دو زبان شد و انگلیسی میانه – که بسیار به انگلیسی امروزی نزدیکتره- متولد شد.

چرا این مسئله برای زبان آموزان انگلیسی مهمه؟

خوب ، این می تونه بهتون کمک کنه تا بفهمید چه موقع از کلمات خاصی استفاده کنین. کلماتی که از زبان فرانسوی اومدن بیشتر رسمی تر یا پیچیده تر در نظر گرفته می شن ، در حالی که کلماتی که از انگلیسی قدیمی اومدن غیر رسمی تر هستن.

۳- انگلیسی قبلاً به جای ۲۶ حرف فعلی ۲۹ حرف داشت.

الفبای انگلیسی در طول سالها در واقع کوچکتر شده !

۴- انگلیسی زبان رسمی هوا است.

این به این معنیه که انگلیسی زبان رسمی سفر با هواپیما است. تا به حال توجه کرده اید که فارغ از اینکه در کجای دنیا پرواز می کنید ، خلبان و مهمانداران هواپیما همیشه انگلیسی می دانند؟ به این دلیل!

۵- می توانید غلط املایی انگلیسی را به گردن شخصی بنام ویلیام کاکستون بیندازید.

در زمان های گذشته، عریضه نویس ها (کسانی که اسناد و مقالات را می نوشتند) تمام تلاش خود را می کردند تا نوشته های آن ها قیر قابل کپی کردن به نظر برسد. البته با استفاده از اصطلاحات محلی. که باعث ایجاد غلط های زیادی در لغات شد.
در این بین William Caxton یکی از انگلیسی های معروف که شروع به کار در حوزه نوشتن و چاپ کرده بود تعدادی از نویسنده های محلی کم سواد را برای این کار انتخاب کرد (چون دستگاه چاپی وجود نداشت و هر تعداد که لازم بود را باید با دست می نوشتند) و آن ها کلمات را هر طور که قبلا شنیده بودند، می نوشتند.
یکی دیگر از این دست افراد Noah Webster بود که در این تغییرات نقش زیادی داشت. او یک منتشر کننده ی فرهنگ لغت بود و به صورت عمده در تغییر املای انگلیسی آمریکایی از بریتیش دست داشت.

۶- ایالات متحده زبان رسمی ندارد.

اساسا آمریکا یک زبان رسمی در سطح ملی و فدرال ندارد.(البته برخی از ایالات زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود معرفی کرده اند)

۷- انگلیسی از الفبای لاتین استفاده می کند.

الفبای لاتین در اصل از الفبای اتروسک می آید. اتفاقاً پرکاربردترین الفبای جهانه که به بسیاری از زبان آموزان انگلیسی کمک بزرگی می کند! استفاده از حروف الفبای لاتین در زبان انگلیسی را بیشتر افراد میدانند و نیازی به توضیح بیشتر اون نیست.

۸- امپراتوری انگلیس و آیفون از بزرگترین دلایلی است که امروزه انگلیسی انقدر گسترده شده است.

شاید بعضی از شما تعجب کنین که چرا انگلیسی امروزه در سراسر جهان به این زبان محبوب تبدیل. اگرچه دلایل زیادی وجود داره ، اما ایا چنددلیل مهم رو میگیم.

امپراتوری انگلیس تقریباً از اواخر قرن پانزدهم تا هفدهم تا دهه ۱۹۶۰ میلادی ، زمانی که انگلیس سرزمین ها و مستعمرات گسترده ای در سراسر جهان داشت ، اشاره دارد. اساساً ، این زمانی بود که انگلستان بخشهای زیادی از اروپا ، آمریکای شمالی ، آفریقا و هند غربی را کنترل می کرد.

می توانید تصور کنید که چگونه انگلیسی با چنین امپراتوری عظیمی در سطح جهان گسترش می یابد.

۹- هر دو ساعت یک کلمه به دیکشنری انگلیسی افزوده میشود 

نویسندگان دیکشنری آکسفورد تخمین زده اند که هر ساله حدود ۴۰۰۰ لغت جدید به دیکشنری افزوده می شود. این یعنی هر دو ساعت یک کلمه.

۱۰_تعداد انگلیسی زبانان سرتاسر جهان به یک میلیارد و نیم نفر میرسد

این تعداد یعنی حدود ۲۰ درصد از کل جمعیت دنیا! حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون نفر از این تعداد که به زبان انگلیسی مسلط هستند افرادی غیر انگلیسی زبان هستند که زبان انگلیسی را بعد از زبان مادری خود آموخته اند.

15 واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی

۱۱- رایج ترین حرف در انگلیسی E است.

طبق دیکشنری های آکسفورد ، E معمول ترین حرف در الفبای انگلیسی است. Q کمترین حرف است. حرف E 56 برابر بیشتر از حرف Q است. رایج ترین حرفی که در ابتدای کلمات استفاده می شود S است. کلمات انگلیسی بیشتر از هر حرف دیگری با S شروع می شوند. بسیاری از این کلمات با خوشه هایی مانند sh ، sp ، st و sc شروع می شوند. حرف X کمترین حرف رایج برای شروع یک کلمه در انگلیسی است.

۱۲- بعضی از کلمات شکل واحدی ندارند.

بعضی از کلمات انگلیسی وجود داره که فقط به صورت جمع وجود داره. اینها چند کلمه متداول هستن که شکل واحدی ندارن.

مثال: glasses و binoculars و scissors

۱۳- طولانی ترین کلمه در انگلیسی ۴۵ حرف دارد:

“pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis”! نوعی بیماری ریوی است که در اثر استنشاق خاکستر و غبار شن ایجاد می شود.

۱۴- هیچ کلمه ای در زبان انگلیسی وجود ندارد که با ماه ، نارنجی ، نقره ای یا بنفش قافیه باشد.

۱۵- تقریباً هر دو ساعت یک کلمه جدید به زبان انگلیسی اضافه می شود و هر ساله حدود ۴۰۰۰ کلمه جدید به فرهنگ لغت انگلیسی اضافه می شود.

امیدئارم مقاله ۱۵ واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی براتون جذاب بوده باشه و خیلی چیزهایی که شاید تا الان نمیدونستین راجع بهش اطلاع بدست آوردین و میتونین اون رو هم به هرکسی که دوست داشتین بگین.

امروزه با توجه به وقت کم و مشغله های زیاد ارزش اوقات فراغت خیلی گرانبها تر و ارزشمند تر شده. همه ما برای این اوقات کلی برنامه ریزی میکنیم تا در طول هفته بعد کلی کار بتونیم یه زمانی رو خالی بکنیم و اون رو به استراحت ، تفریح ، ورزش و … بگذرونیم.

این موضوع به یادگیری زبان انگلیسی هم سرایت کرده و بیشتر مردم دوست دارن بدون اینکه وقتشون رو توی ترافیک و رفت و امد هدر بدن توی خونه وقتی راحت نشستن زبان انگلیسی یاد بگیرن. همین موضوع باعث شده هروز به تعداد زبان آموزان آنلاین اضافه بشه.

یکی از پیشنهاد ها برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متنایب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.