آیا از اینکه نتونستین رایتینگتون رو بهتر کنین ناراحتین؟ آیا می دونین چی می خواین بگین اما نمی دونین چطوری آن رو به صورت کلمات نوشتاری بیان کنین؟ توی این موضوع تنها نیستی. منم نمیدونستم چطوری این مقاله رو بنویسم تا زمانی که شروع به نوشتن کردم. نگران نباشین با خوندن این ۱۱ قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی، یاد میگیرین چطوری مهارت رایتینگ تون رو تقویت کتین.

شاید نیاز داشته باشین یا بخواین یه نامه، ایمیل، یه شعر، یا برای موفقیت در آزمون رایتینگ تون رو قوی کنین. دلیلتون هرچی باشه جای درستی رو برای خوندن انتخاب کردین. رایتینگ در یادگیری انگلیسی مهم و ضروریه. و با یادگیری مهارت رایتینگ به مهارت های دیگه مثل صحبت کردن و گوش کردن هم کمک میکنین.

11 قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی

بطور خلاصه یادگیری مهارت رایتینگ راهی برای اینه که خودتون رو ارزیابی کنین و راهی برای تبدیل اون چیزی که میخواین بگین به نوشتن هست.

۱۱ قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی

۱- در نوشتن خاص باشید

سعی کنید خاص باشین و دقیقاً همون چیزی رو بنویسین که برای نوشتن نیاز دارین. سعی کنین یه موضوع انتخاب کنین و چیزی خارح از اون رو ننویسین. اگر میبینین که ۳ یا چند پاراگراف نوشتنش ضروری نیست دوباره شروع به نوشتنش کنین و اونهارو کوتاه یا اصلاح کنین.

۲-از کلماتی استفاده نکنید که معنی اونها رو نمی دونید

این نکته کاملا واضحه. اگر میخواین یه کلمه رو توی نوشتن بکار ببرین مطمئن بشین معنی اون رو قبل استفاده در متن میدونین. تلاش برای اینکه همیشه نشون بدین یه دیکشنری در حال راه رفتن هستین همیشه نتیجه خوبی نمیده. مخصوصا اگر اشتباه کنین و کلمه ی اشتباهی رو استفاده کنین.

11 قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی

۳- مواظب کلمه های دروغین باشید

کلمه های دروغین کلمه هایی هستن که، به نظر معنی شون یه چیز هست ولی معنی کاملا متفاوتی دارن.

یکی از معروف ترین موارد این کلمه اسپانیایی embarazada ست که به نظر می رسه به معنی “خجالت” ه اما در واقع به معنای “باردار” هست.

۴ ابهام نداشته باشید

اگر جمله ای بنویسین که به دو یا چند روش مختلف قابل تفسیر باشه، یا مشخص نباشه که به چه چیزی اشاره داره و منظور رو نرسونه ، این یک جمله مبهمه. باید تا میتونین از ابهام دوری کنین تا کسی که متنتون رو میخونه متوجه منظورتون بشه و اون رو درک کنه.

روش های زیادی وجود داره که می تونین از مبهم بودن اونها جلوگیری کنین، اما یکی از ساده ترین راه ها اینه که فقط مطمئن بشین که ضمایر مورد استفادتون توی متن روشن هستن.

۵- هرچی مینویسین دوباره مرور و اصلاح کنید

این کار در نوشتن خیلی مهمه. وقتی کار نوشتن رو تمام کردین، باید در نوشته خوتون تجدید نظر کنین و به دنبال اشتباهات املایی، گرامری و واژگان باشین.

طولانی یا کوتاه بودن جملات رو بررسی کنین یا اگر ابهامی توی متن وجود داره که به راحتی قابل حله رو برطرف کنین. به دنبال کلمه های دروغین، همنام ها و هر کلمه دیگری باشین که ممکنه اشتباه استفاده کرده باشین. قبل از ارسال / چاپ / تحویل دادن کارتون، کمی استراحت کنین و آخرین مرور رو انجام بدین مطمئن بشین کارتون درست و بی نقص بوده.

۶- در نوشتن کلمات با حرف بزرگ دقت کنید

ما برای نوشتن اسم خودمون و همینطور روزهای هفته باید یادمون باشه که همیشه اول اونهارو با حرف بزرگ باید بنویسیم.

۷- علائم نگارشی رو رعایت کنید

نیازی نیست که از ابتدای کار همه چیز رو در مورد علائم نگارشی انگلیسی بدونین، اما حداقل باید در اوایل استفاده از ویرگول ها و نقطه ها تسلط داشته باشین. مثلا استفاده از ویرگول: دلایل زیادی برای استفاده از ویرگول وجود داره اما یک قانون اساسی اینه که اگر به طور طبیعی در جمله مکث کنین از ویرگول استفاده می شه. به عنوان مثال ، می نویسین: First, learn English punctuation rules. ( اول،قوانین علائم نگارشی انگلیسی رو یاد بگیرین).

11 قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی

۸- به کاربرد زمان ها دقت کنید

زمانها به ما اجازه میدن تا ایده های خودمون رو به درستی بگیم. یادگیری و تسلط به زمان های انگلیسی یکی از اولین مراحل سفر برای یادگیری زبان انگلیسیه. زمان ها در هسته اصلی دستور زبان انگلیسیه و بدون اونها، ما نمی تونیم گذشته، حال و آینده رو تشخیص بدیم. موقع نوشتن، به زمانهایی که استفاده می کنین توجه ویژه ای داشته باشین و مطمئن بشین که انتخاب های زمان در متن رو درست استفاده کردین.

۹- توافق فعل و فاعل

توافق فاعل فاعلی قانونیه که می گه فاعل و فعل جمله همیشه باید با هم توافق داشته باشن. یعنی اونها باید در یک شخص و تعداد باشن. مثلا اگه چیزی رو دارین در مورد خودتون مینویسین نمیتونین از سوم شخص استفاده کنین.

۱۰- رعایت ترتیب نوشتن صفت و قید

صفت ها می تونن برای بعضی از زبان آموزان انگلیسی کابوسی باشن، به ویژه هنگامی که مجبور بشن بیش از یه دسته از اونها رو در یه جمله استفاده کنن. دونستن ترتیب صفات خیلی مهمه، اولین قانونی که باید یاد بگیرین و به خاطر بسپارین اینه که، در انگلیسی، صفت قبل از اسم میاد.

۱۱- استفاده از کانکتورهای انگلیسی

کانکتورها، کلمات پیوند دهنده ای هستن،که از اونها برای پیوند دادن یا اتصال عبارات و جملات استفاده می کنیم. اتصالات خیلی کاربردی و مفید هستن چون نوشته ما رو روانتر و طبیعی تر می کنن. وقتی از رابط استفاده نمی کنین، متن شما پر از جملات کوتاه میشه. که کودکان بیشتر اینجوری صحبت میکنن.

وقتی کانکتورهایی به کار خود اضافه می کنین، به نحوه صحبت یا نوشتن زبان مادری انگلیسی نزدیکتر می شید و مطمئناً تأثیر بهتری روی معلم / مشتری / خواننده خودتون میزارین.

برای مثال:

The car was very beautiful. I could not afford it. I asked my brother for money. I bought the car.

ماشین خیلی قشنگی بود. توان مالی آن را نداشتم. از برادرم پول خواستم. ماشین را خریدم.

امیدوارم از مقاله ۱۱ قانون برای تقویت رایتینگ در انگلیسی ، لذت برده باشید و براتون مفید بوده باشه.

اگر تا الان وقت یادگیری زبان انگلیسی رو به خاطر مشغله های کاری یا زندگی نداشتین بهتون یادگیری از راه آنلاین رو میتونم پیشنهاد بکنم. این روش با داشتن مزایای زیادی که داره مشکل محدودیت زمان رو از بین میبره و از هر زمانی حتی زمان استراحتتون مکیتونید برای یادگیری شروع بکنید.

یه پیشنهاد خوب برای یادگیری زبان و تقویت مهارت مکالمه میتونه استفاده از دوره های مکالمه آنلاین باشه. این دوره ها به خاطر تمرکز روی مکالمه و داشتن یه مربی با تجربه که بیشتر از هر کسی سعی میکنه باهاتون مکالمه بکنه و اشکالاتتون رو برطرف بکنه یه فرصت خوب میتونه باشه.

یکی از پیشنهاد ها برای آموزش آنلاین میتونه آکادمی مجازی ۲۴talk باشه که با داشتن اساتید با تجربه و تیم پشتیبانی قوی ،همه دوره های بزرگسالان ، نوجوانان ، کودکان و مخصوصا دوره های صرفا مکالمه که تخصص خاصی در اون داره رو پوشش میده و روش های آموزشی مخصوص متناسب با هر سنی رو داره. و هدفش نتیجه بخش بودن کلاسها و دوره ها است.