با وابسته شدن همه کشورها و کارها و جهانی شدن دنیای امروز نیاز به یادگیری زبان انگلیسی روز به روز داره بیشتر میشه ، پس چه بهتر که یادگیری رو از سنین کم مثل نوجوانی یاد گرفت تا آینده کاری و زندگی رو زودتر بتونن بسازن. الان قراره بدونیم که بهترین کتاب ها برای یادگیری نوجوانان چه کتابهایی هستن؟ تا بتونن یادگیری رو با روش های درست جلو ببرن ، در این مقاله قراره با معرفی ۸ کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان ، دغدغه پیدا کردن کتاب های مناسب رو براتون از بین میبریم.

یادگیری نوجوانان

نوجوانان معمولا بین سنین ۱۲ تا ۱۷ سال هستند ، که هوش و قدرت یادگیری بالایی رو دارن این سن میتونه بهرین سن برای یادگیری زبان دوم و زبان انگلیسی باشه.

روش یادگیری خودخوان کتابهای زبان انگلیسی : یادگیری با کتابها هم میتونه به شکل خودخوان باشه که این کار رو یکم سختر میکنه چون بودن یه مربی کنار زبان آموز خیلی میتونه کمک بکنه به آموزش و اشتباهات رایج و رفع این اشکالات و سریع تر شدن روند پیشرفت ، ولی اینکار شدنیه ولی کتاب هایی که برای روش خودخوان طراحی شدن برای این روش بیشتر پیشنهاد میشه.

یادگیری کتابها و زبان انگلیسی در کلاسها: یادگیری کتابها همراه با شرکت در کلاسهای حضوری و آنلاین با داشتن یه مربی خیلی بیشتر میتونه به سرعت روند یادگیری زبان آموزان کمک بکنه و یادگیریشون قطعا اصولی تر خواهد بود.

در کنار خوندن این کتابها یه پیشنهاد خوب میتونه استفاده از کلاسها و دوره های آنلاین مخصوص نوجوانان باشه ، یکی از آموزشگاههایی که تخصص اون آموزش به نوجوانان با کتاب ها و روش های آموزشی مناسب با سرگرمی و بازی برای سن نوجوانان هست آکادمی ۲۴talk میتونه باشه که این دوره هارو به شکل اصولی و علمی طراحی کرده و هدفش نتیجه بخش بون این دوره هاست. از دوره های صرفا مکالمه این مجموعه هم میشه به جرات از پیشرفت و نتیجه بخشی اون برای نوجوانان گفت.

معرفی ۸ کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

کتاب های زیادی در بازار برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره ، این کتاب ها هم برای یادگیری در کلاسها و هم یادگیری در خونه و به شکل خودخوان استفاده میشه. در اینجا قراره چندتا از بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان رو معرفی کنیم.

۱- مجوعه کتابهای Solution

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

این کتاب از آموزش مقدماتی تا پیشرفته رو داره ، و جوری طراحی شده که مناسب سن نوجوانان برای یادگیری زبان است.

 • بخش اول: آموزش مهارت خوندن با متن هایی که برای افزایش دایره لغات در نظر گرفته شده .
 • بخش دوم: دستور زبان از مهم ترین بخش های هر زبانی بشمار می روه که کتاب Solutions Intermediate به خوبی به آموزش در این زمینه پرداخته .
 • بخش سوم: برای توانایی در بحث شنیدار به همراه هر درسنامه یک ترک صوتی قرار داده.
 • بخش چهارم: برای بخش رایتینگ موضوعی متناسب با موضوع درسنامه ارائه می شه که باید متنی در رابطه با آن بنویسین.
 • بخش پنجم: تلفظ کامل لغات به کار برده شده از دیگر بخش های هر درسنامه است.
 • بخش ششم: بخش آخر هر درسنامه نیز به تمرین ها و نمونه سوالات مرتبط با درسنامهای مطالعه شده مربوط می شه.

ویژگی های این کتابها:

 • دارای ۵ سطح از Elementray تا Advandced
 • هر سطح شامل ۱۰ درس
 • هر درس دارای هفت بخش
 • شامل کتاب داتش‌آموز + فایل صوتی، کتاب تمرین + فایل صوتی و فایل‌های ویدیویی

۲- مجموعه کتابهای Got it

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان طراحی شده و توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.

ویژگی های کتاب Got it:

 • دارای چهار سطح
 • هر سطح شامل ۸ سطح
 • شامل کتاب دانش‌آموز، تمرین، نرم‌افزار، منابع تدریس و تست‌ها و فایل‌های صوتی.

۳-  کتاب های Get Together

این مجموعه از کتاب آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

ویژگی های کتاب های Get Together:

مجموعه ای چهار سحطی برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان است که از انتشارات آکسفورد منتشر شده است. این سری از کتاب براساس سیستم امریکن نوشته شده است و به روی چهار مهارت اصلی زبان تمرکز داره. هر یک از سطوح این مجموعه شامل ۱۶ درس هست. منابع ارائه شده برای این مجموعه شامل کتاب دانش آموز، کتاب تمرین و فایل های صوتی است.

۴- کتاب های Project

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

کتابهای Project یکی از محبوب ترین کتب در زمینه آموزش زبان انگلیسی گروه سنی نوجوانان (۱۲ تا ۱۵ سال) بوده و دارای ویژگیهای منحصر بفردیه که کمتر در بقیه کتب آموزش زبان دیده می شه. یکی از ویژگیهای خاص این کتاب تمرکز اصلی روی (استقلال زبان آموز) Learner Autonomy و (رشد زبان آموز) Learner Development  از طریق پروژه ها (Projects) و فعالیتها)  (Task است که در این کتاب گنجانده شده استاین کتابها برای زبان‌آموزان نوجوان بین سنین ۱۰ تا ۱۵ سال در بعضی از آموزشگاه‌ها تدریس می‌شه.

بخش Culture بخش دیگه ای از این کتابه که برای زبان آموزان بسیار جذابه که در اون زبان آموزان با موضوعات فرهنگی زبان دوم آشنا می شن و از این طریق موجب تقویت درک زبانی و مهارتهای ارتباطی اونها در زبان دوم میشه.

۵- کتاب‌های Teen2Teen

برای نوجوانان ۱۳ تا ۱۹ سال توسط انتشارات آکسفورد تنظیم شده است. از ویژگی‌های بارز کتاب می‌شه به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای ۴ سطح
 • شامل منابع گسترده به صورت کتاب، صوت، ویدیو و نرم‌افزار
 • تمرکز روی زبان گفتاری طبیعی و آموزش اصطلاحات و عبارات روزمره
 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

این مجموعه ۴ سطحی آمریکایی که توسط نویسندگان کتابهای تاپ ناچ طراحی شده است، برای نوجوانان دوره متوسطه بوده و با ارائه یک برنامه درسی منظم آیده‌ال برای استفاده زبان آموزان می‌باشد. سرفصل ها و دستورالعمل ها به زبان بسیار ساده نوشته شده تا استفاده از زبان مادری را در کلاس به حداقل برساند. برنامه درسی دستور زبان بسیار با دقت به جلو می رود و اجازه می دهد دانش آموزان به درک زمینه های کلیدی قبل از حرکت به ساختارهای چالش برانگیز بعدی دست یابند.

این کتاب با توجه به منابع گسترده و ساختار بندی منظم می‌تونه بهترین گزینه برای کتاب‌های آموزش زبان برای نوجوانان باشه.

۶- کتاب های Connect

سری کتابهای ۴ جلدی Connect ویرایش دوم، که به طور تخصصی برای نوجوانان طراحی شده، بسیار جذاب و متمرکز بر هر چهار مهارت اصلی زبان (Speaking, Reading, Writing, Listening) است و مطالب رو بگونه ای ارائه داده که مورد علاقه این گروه سنی باشه و باعث ایجاد انگیزه در یادگیری معلومات زبان انگلیسی در زبان آموزان بشه تا بتونن زبان رو در محیط واقعی بیرون از کلاس استفاده بکنن.

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

این کتاب:

 • دارای ۴ سطح
 • هر سطح شامل ۸ بخش
 • هر بخش شامل ۳۲ درس
 • دارای کتاب دانش‌آموز، تمرین

طراحی کتاب به طوری هست که با انتخاب موضوعات جالب و جذاب و در عین حال مناسب با سن نوجوانان، اونها رو تشویق به صحبت کردن و یادگیری هر چه بهتر مطالب میکنه. قسمت مرور بر درسهای گذشته بعد از هر درس که در دو صفحه طراحی شده به زبان آموزان این شانس را می دهد که مطالب را دوباره مرور کنند و تکرار بهترین عامل یادگیری است. در واقع بعد از هر درس زبان آموز با یک Quiz مواجه می شهکه ذهنش رو به چالش وا می داره تا هر اونچه فراموش کرده دوباره با مدرس خود در میان بگذاره.

معرفی کتاب های داستان و آموزشی برای نوجوانان

کتاب های داستان آموزش مخصوص سنین نوجوانان در کنار کتاب های صرفا آموزشی میتونه کمکبزرگی به پیشرفت در زمینه های دیگه ای در همه مهارت های دیگه زبان کمک بزرگی بکنه.

۷- سری کتاب های Story Teller

مجموعه داستان‌ها، کمیک استریپ و قصه‌هایی به زبان انگلیسی هست که در دو بخش توسط انتشارات Marshall Cavendish Publication منتشر شده است.

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

ویژگی این کتابها:

 • هر بخش شامل ۲۶ کتاب داستان
 • هر کتاب دارای ۷ تا ۸ داستان کوتاه
 • انتخاب شده از بهترین قصه‌ها و افسانه‌های جهان
 • علاوه بر فایل PDF دارای فایل صوتی ضبط شده توسط افراد حرفه‌ای و مشهور
 • مناسب برای مهارت Reading و Listening

۸- کتابهای Password Readers

این مجموعه کارشناسی شده توسط انتشارات Mc Graw Hill در ۵ سطح منتشر شده که در بردارنده ۲۸ عنوان کتاب داستان هست.

 8 کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

ویژگی های این کتاب داستان:

 • عملاً یک دوره آموزش زبان انگلیسی هست که با استفاده از کتاب‌های داستان مفاهیم و عبارات رو آموزش میده.
 • کتاب‌ها دارای تصاویر جذاب هستن که باعث میشه خواننده حین خواندن احساس خستگی نکنه.
 • فایل‌های سه بعدی با گوینده‌های مختلف حس واقعی‌تری از داستان منتقل می‌کنه.
 • تمرین‌های منظم درس به درس همراه با پاسخ

امیدوارم مقاله ۸ کتاب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان تونسته باشه کمکتون کرده باشه و با معرفی این کتابها بتونی هرچی زودتر یادگیری زبان رو شروع بکنی. اگر بتونی این کتابهارو با روش درست و زمانبندی مناسب جلو ببرزی بدون شک پیشرفت چشمگیری میتونی توی زبان انگلیسیت پیدا بکنی فقط نیاز به تمرین و تکرار و تلاش داری.