بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی ، چه کتابهایی هستن؟ برای جواب به این باید بگم با توجه با توجه به سن ، سطح زبان ، روش یادگیری و هدفتون توی انتخاب کتابها باید دقت کنین چون اگر کتابی انتخاب که مناسب سن و شرایطتون نباشه نه تنها جواب نمیگیرین انگیزتون رو هم ممکنه از دست بدین. پس برای شروع چندتا از بهترین کتابهای برای آموزش زبان انگلیسی رو بهتون معرفی تا با توجه به شرایطتون اون رو انتخاب و یادگیری رو شروع کنین.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با کتابها

تقسیم بندی کتابها: هر کتاب که میخونین چه درسی و چه رمان و… رو تقسیم بندی کنین اگر کتاب درس های جدا داره هر درس رو کامل بخونین و سعی کنین بعد از اینکه روی اون تسلط پیدا کردین و همه چیزش رو یاد گرفتین به درس و بخش بعد، اینکار باعث میشه اولا یادگیریتون اصولی باشه و هر بخش رو کامل یاد بگیرین ، دوم اینکه از خوندن کتاب برای یادگیری خسته نمیشین.

خلاصه برداری: یه دفتر نهیه کنین ، هر بخش رو خلاصه کنین و توی دفتر بنویسین. چیزهایی که لازمه بنویسین ، قسمت هایی هست که یادگیریشون براتون سختره و لغات و کلماتی که فکر میکنین مهم هستن و همینطور خلاصه ای از گرامر هر بخش رو بنویسین. نوشتن برای ماندگاری بیشتر مطالب توی حافظه تون جادو میکنه و چندین برابر بیشتر توی ذهنتون میمونه.

غیر از این باعث میشه جزوه دستنویس خودتون رو داشته باشین و هر وقت خواستین برین و نکات مهم رو مرور کنین.

استفاده از روش های دیگه حین یادگیری با کتاب: سعی منین از روش های جذاب دیگه لا به لای یادگیری ب کتاب استفاده کنین مثل: یادگیری با بازی ، آهنگ ، پادکست و … . اینکر باعث میشه از کتاب خسته نشین و تازه کلی کمک میکنه سرعت پیشرفتتون بیشتر بشه.

معرفی کتاب های آموزشی که تدریس میشن

۱- کتاب های سری تاپ ناچ (Top notch-از لانگمن-مقدماتی تا پیشرفته)

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

یادگیری همه مهارت های زبان از مبتدی تا پیشرفته

کتاب های تاپ ناچ برای یادگیری عمومی زبان انگلیسی و برای Writing یا Speaking و مکالمه و گرامر ولغت عالی هستن.

این کتابها روی مکالمه تاکید زیادی دارن و این باعث بالا بردن اعتماد بنفس تون توی مکالمه میشه . در عین حال توی مهارت های دیگه مثل: تلفظ صحیح، واژگان و گرامر تسلط تون رو بالا میبره.

۲- کتاب های American English File (از آکسفورد-متوسط تا پیشرفته)

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

این کتاب بیشتر روی لهجه آمریکایی تاکید داره. با این کتابها همه مهارت های زبان خودتون رو میتونید تقویت بکنین.

این کتاب علاوه بر پیشرفت در مکالمه، یادگیری لغت واژه ها و گرامر و writing ، این کتاب در زمینه آموزش تلفظ و مکالمه انگلیسی به دولهجه آمریکایی و بریتیش پیشگام هست.

یکی از آموزشگاه های پیشگام برای تدریس این کتاب عالی آکادمی ۲۴talk هست که تمرکزش رو روی آموزش این کتاب با روش های مدرن برای زبان آموزان گذاشته ، که میتونین با دوره های آنلاین بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان یادگیریتون رو با این کتابها به بهترین سطح برسونین.

۳- سری کتاب های Touchstone

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

کتاب های تاچ استون دارای ۴ سطح آموزشی هستن .  که توسط اعداد و رنگها مشخص شدن.

هر کدوم از کتاب های تاچ استون شامل ۱۲ فصل (۱۲ units) هستن که هر فصل دارای ۴ درس (۴ lessons) است.

این کتاب به تقویت مهارت های زبان و افزایش دایره لغات و آموزش گرامر تمرکز زیادی داره.  و قاطعانه میشه گفت که فضایی بوجود میاره که طی اون زبان آموزان متوجه میشن که دستورزبان های درس های قبلی رو چه شکلی در ادغام با کلمات مختلف و اصطلاحات توی یه مکالمه مؤثر به کار ببرن.

۴- سری کتاب های Four Corners

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

بیشتر روی لهجه آمریکایی تمرکز داره.

این کتاب ها با روشی کاربردی، اصولی و جذاب هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی (مکالمه، درک مطلب، شنیدن، نگارش) را آموزش می دن. همینطور روش آموزشی این مجموعه کاملا مکالمه محور بوده و در هر درس بخش زیادی به مکالمات، یادگیری لغات جدید و فعالیت های گروهی پرداخته.

از اونجایی که این مجموعه سطح های مختلفی داره، برای همه سطوح (مقدماتی – متوسط – پیشرفته) مناسبه.

معرفی کتابهای خودخوان برای یادگیری زبان انگلیسی

۱- سری کتاب های person to person

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

این کتاب بیشتر روی مکالمه تاکید داره.

کتاب person to person یک کتاب ۳ سطحی (۳ level) برای تقویت مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموزان و طراحی شده وسطح مقدماتی تا متوسط رو آموزش میده.

نتیجه گیری: با توجه به چیزهایی که گفته شد، بی شک کتاب person to person کتاب مناسب برای کساییه که فرصت حضور توی کلاس های زبان را ندارن و میتونن خودآموز شروع به تقویت مهارت زبانی خوشون بکنن.

۲- کتاب گرامر عباس فرزام

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

کتاب زبان انگلیسی از دبیرستان تا دانشگاه نوشته عباس فرزام هست به همین خاطر با نام کتاب گرامر عباس فرزام نیز شناخته می‌شه. اگر در زمینه زبان انگلیسی تازه کار و مبتدی هستین این کتاب براتون میتونه مفید باشه. این کتابی پایه برای آشنایی با مفاهیم و دستور زبان انگلیسی است.

عباس فرزام در کتاب زبان انگلیسی از دبیرستان تا دانشگاه نکات پایه گرامر رو برای دانش‌آموزان دبیرستانی توضیح داده. دانشجویان مدیریت که در زمینه زبان انگلیسی از توان کمتری دارن با مطالعه این کتاب می تونن زبان پایه شون رو تقویت کنن

۳- سری کتاب های Grammar in Use

بروی لهجه و آموزش انگلیسی تمرکز داره

این کتاب که توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده که سه سطح این مجموعه دارای سطوح Essential (مقدماتی)، Intermediate (متوسط) و Advanced (پیشرفته) هست.

مطالب اموزشی این کتاب روی گرامر تمرکز داره.

۴- کتاب Oxford Word skills Basic

این مجموعه از مهم‌ترین و بهترین مجموعه‌های آموزش واژگان زبان انگلیسی محسوب می‌شه.

مجموعه‌ی آموزش زبان OXford Word Skills در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده.

درس‌های این کتاب جذاب و سرگرم‌کننده هستن و اشتیاق یادگیری رو در مخاطب بوجود میارن. نرم‌افزار ارائه‌شده همراه این کتاب دارای تلفظ همه‌ی واژگان و تمرین‌های متعدد و متنوع است.

امیدوارم مقاله بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی تونسته باشه کمکتون کرده باشه و با معرفی این کتابها بتونی هرچی زودتر یادگیری زبان رو شروع بکنی. اگر بتونی این کتابهارو با روش درست و زمانبندی مناسب جلو ببرزی بدون شک پیشرفت چشمگیری میتونی توی زبان انگلیسیت پیدا بکنی فقط نیاز به تمرین و تکرار و تلاش داری.