زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

یادگیری زبان انگلیسی در کلاس آنلاین یا حضوری اولین روش محسوب میشه. اما کلاس درس برای یادگیری و تمرین کافی نیست. ابزار های کمکی مثل فیلم و سریال هم میتونن کمک شایانی کنن، اما یادگیری زبان با موسیقی چطور؟؟

معرفی ۱۰ خواننده و گروه برای یادگیری زبان با موسیقی

موسیقی غذای روح و البته نوعی تفریح هم حساب میشه. چه بهتر که ازش چیزی هم یاد بگیریم! ممکنه شما هر روز ساعت ها به آهنگ های مختلف گوش بدین. حالا وقتش نیست یک تغییری تو پلی لیست داده و چند تا گروه و خواننده جدید رو امتحان کنید؟ لیستی که ما براتون تهیه کردیم شاید شامل خواننده های معروفی باشه که قبلا هم طرفدارشون بودین یا آهنگاشون رو گوش دادین، ولی این بار با روشی متفاوت و از دید یادگیری زبان انگلیسی به موزیک هاشون گوش بدید!

 

یادگیری زبان انگلیسی

Ed Sheeran

تقریبا ممکن نیست که با آهنگ های اد شرن همخونی نکنید یا چند بار پشت هم اونها رو گوش ندین! زبان موسیقی او خیلی پیچیده نیست و زمانی که از ته دل به آهنگا گوش میدید، باهاشون هم خوانی کنید تا اوضاع LIstening و Speaking خودتون رو بسنجید.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ

Of Monsters and Men یادگیری زبان با موسیقی

آهنگ های آرامش بخش این گروه برای استراحت تابستونی و یادگیری زبان با موسیقی فوق العاده اند. آهنگ های آروم که به راحتی متن و ملودی رو میتونید دنبال کنید. این گروه موسیقی اهل اسکاتلند هستن و اگر اونها استاد زبان انگلیسی باشن، شما هم میتونید باشید!

 

 

زبان انگلیسی

The Cure یادگیری زبان با موسیقی

با این گروه موسیقی در تاریخ موزیک غرق میشید. آهنگ ‘Friday I’m in Love’ این گروه برای به یاد موندن روزای هفته عالیه و خب مثل بقیه آهنگاشون جذابه و به دل میشینه!

 

 

زبان انگلیسی با آهنگ

Bruno Mars یادگیری زبان با موسیقی

موسیقی برنو مارس پر از اصطلاحات عامیانه بوده و برای یادگیری زبان انگلیسی کاربرد داره. موسیقی شاد، آرامش بخش یا غمگین تو آهنگ های برنو مارس پیدا میشه، پس برای هر شرایطی موسیقی داره!

حتما این پست را بخوانید   بدبینی در انگلیسی را چه گونه بیان کنیم؟

 

 

انگلیسی با آهنگ

Taylor Swift

دختر جذاب موسیقی پاپ با آهنگ های محبوب! آهنگ های اون معمولا اول شخص و در مورد رابطه های عاشقانه قبلی و در حال حاضر هستن! موسیقی تیلور سوییفت مستقیما با خود شما حرف میزنه و متن های راحتی داره.

 

 

انگلیسی با آهنگ

John Legend

فرقی نداره این مرد دوست داشتنی چه آهنگی رو بخونه، به هر حال صداش دلنشین و موسیقیش آرام بخش باقی میمونه! بعد از گوش دادن به آهنگاش و تمرین با اونها کم کم لهجه آمریکایی رو هم یاد میگیرید.

 

 

بیتلز

The Beatles

با موسیقی جذاب بیتلز، هر کسی جذب موسیقی راک میشه! متن راحت رو به خوبی دنبال میکنید و اگر کمی باهاش همخونی کنید، لهجه انگلیسی خوبی پیدا میکنید. اگر نظر ما رو بخواید، آهنگ ‘All you need is love’ رو گوش بدید تا عشق رو با چشماتون ببینید!

 

 

یادگیری زبان با موسیقی

Adele

یکی از قوی ترین صدا هایی که در چند سال اخیر از انگلستان بیرون اومده! ادل مثل فرشته ها موسیقی اجرا میکنه و با لهجه بریتانیایی جذاب در مصاحبه ها حرف میزنه! پس با گوش دادن به موسیقی و مصاحبه هاش هم از این صدای آسمانی لذت میبیرید، هم زبان انگلیسی رو یاد میگیرید.

 

 

یادگیری زبان با موسیقی

Sam Smith

یکی دیگه از صدا های آسمانی! موسیقی عاشقانه که خیلی اوقات در صدر جدول قرار داره و متن های راحتش برای افراد غیر انگلیسی زبان و شروع یادگیری فوق العاده است.

 

 

یادگیری زبان با موسیقی
Maroon 5

Maroon 5

آدام لوین، وکالیست و فرد اول این گروه به جز ظاهر جذابش، صدای خوبی داره و متن های خوبی مینویسه. همچنین واضح موسیقی رو اجرا میکنه و اصلا تلفظ اشتباهی نداره! به کمک آهنگاش میتونید طرز بیان طبیعی و درست رو یاد بگیرید.

 

 

حالا میتونید پلی لیستتون رو از اول بچینید و این موسیقی های دوست داشتنی رو بهش اضافه کنید. فراموش نکنید موسیقی هم تفریح و هم یادگیری محسوب میشه، پس ازش لذت ببرید!