آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۸۰ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود، توصیف یه نمایش تئاتره که ارزش دیدن داشته باشه. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe a worth watching theatrical performance.

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

نمایش/تئاتر درباره چه بودwhat the play/performance was about
کجا برگزار شدwhere it took place
بازی ها و کیفیت اجرا چطور بودhow the acting and the quality of the production was

و توضیح دهید که چرا این نمایش ارزش دیدن داشت.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۸۰ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و با نکات مربوط به پاسخگویی به این کیوکارد آشنا شوید.

پاسخ نمونه بخش ۲

Three years ago I watched the play ‘Romeo & Juliet’ by William Shakespeare at the city theatre that I consider a worth watching theatrical performance. The play lasted for about 1 and a half hour and I as well as the 200 audiences of the play thoroughly enjoyed and acclaimed the play.

The city theatre is famous for quality performance by the top-class performers. The time when we heard that a team is coming from London to perform Romeo and Juliet, we planned to watch it. We knew very little about the actors and actresses but heard that they are quite popular in the theatrical world in London. After the play began I noticed a pin drop silence on the theatre except the performers’ voices and background music. The costumes of the performers were just the way it should be. Their dresses, stage, music, their makeup, their accent, the passionate acting created an illusion of real Romeo-Juliet era. The play went on and the story continued as – “Two young people fall in love the moment they met but their families are bitter enemies. The relationship between Romeo & Juliet fueled the anger and bitterness of the two families. The two innocent lovers get caught in the middle of a trap.”

The tragic end of their lives and the eternal victory of love described in Shakespeare’s gorgeous language makes it a worth watching theatrical performance.

The professional and astounding acting, captivating dialogues, intense romantic tale, wrenching separation and the tragic twist of the tale make the play unforgettable and timeless. The production and acting were superb and highly acclaimed. I still remember a news article later on that acclaimed the actors, actresses of the London team and the superb professionalism and artistic production of a great play.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۸۰

theatrical performance (اجرای نمایشی) به یک اجرای نمایش زنده توسط بازیگران مقابل مخاطب گفته می شود. برای پاسخ به این کیوکارد سعی کنید نمایشی را که در تئاتر تماشا کرده اید به خاطر بیاورید. اگر هرگز به تماشای تئاتر نرفته اید ، سعی کنید یکی را مجسم کنید و آن را توصیف کنید.

می توانید درباره نمایش معروفی که در تئاتر تماشا کرده اید مانند نمایشنامه ای از یک نویسنده مشهور مانند شکسپیر صحبت کنید. یا اینکه درباره نمایشی صحبت کنید که توسط نمایشنامه نویسی از کشور خودتان نوشته شده یا براساس یک واقعه مهم تاریخی در کشور شما نوشته شده است.

نمایش معمولا در سالن تئاتر یا یک تالار بزرگ (auditorium) اجرا می شود. بعضی اوقات هم برای اجرای نمایش سالن های تئاتر موقت ساخته می شوند. شما باید توصیف کنید که نمایشی که دیدید چیست و نویسنده نمایشنامه چه کسی بوده است. سپس درمورد دلیل خود برای رفتن به این نمایش و هزینه بلیت برای شما (درصورتی که رایگان نبوده باشد) صحبت کنید.

خلاصه ای از داستان نمایش را بیان کنید و نحوه جریان بازی را شرح دهید. برای توصیف کامل موضوع در زمان اختصاص داده شده، سعی کنید داستان نمایش را در ۴۵ ثانیه بیان کنید و سپس از دیدگاه منتقد درباره ی آن نظر دهید.

از آنجا که کیوکارد از شما می خواهد در مورد “یک اجرای تئاتر که ارزش دیدن دارد” صحبت کنید ، باید ذکر کنید که این یک اجرای بسیار خارق العاده بود و از بازی بازیگران به شدت استقبال شده. داستان نمایش را به اهمیت آن مرتبط کنید و برای اینکه چرا دیگران را به تماشای آن تشویق می کنید، دلیل بیاورید.

حواستان باشد که درباره ی نمایش به هیچ عنوان نگویید که خوب نبود یا زیاد شما را جذب نکرد چون برای این کیوکارد قرار نیست درباره هر اجرایی که دیده اید صحبت کنید بلکه فقط درمورد اجرایی که ارزش دیدن داشته باشد.

برای سوال “چه کسی در آن بازی کرده است” می توانید نام برخی از بازیگران مشهور تئاتر را بگویید یا می توانید به طور کلی بگویید که نام آنها را نمی دانید اما می دانید که آنها بازیگرانی بسیار تحسین شده هستند.

برای سوال “بازی بازیگران و کیفیت تولید” شما باید بازی ها (performance) را تحسین کنید و به برخی از دلایلی که این نمایش را به اجرای خوبی تبدیل کرده اشاره کنید. بعضی از شما ممکن است آشنایی دقیقی از مراحل تولید یک نمایش نداشته باشید، در این صورت کافی است بگویید که تولید خوبی بوده است ، مردم از بازیگری و تولید تعریف می کردند ، این نمایش شما را تحت تاثیر قرار داد و منتقدان هم از اجرا استقبال کردند.

در آخر ، بگویید که شما بسیار از این نمایش لذت بردید و این یک اجرای بسیار با کیفیت بود که شخصا احساس می کنید دیگران باید آن را تماشا کنند.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۸۰ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Describe a live performance you have watched.
2. Describe a performance that you enjoyed.
3. Describe a public event or performance that you enjoyed very much.

4. Describe something new or exciting you have done. 
5. Describe something you enjoyed recently. 
6. Describe a theatrical performance you enjoyed with your friends. 
7. Describe an event you would recommend to someone new in your town. 

  1. اجرای زنده ای را که تماشا کرده اید توصیف کنید.
  2. اجرایی را توصیف کنید که از آن لذت برده اید.
  3. یک رویداد یا اجرای عمومی را توصیف کنید که از آن بسیار لذت بردید.
  4. کار جدید یا مهیجی را که انجام داده اید توصیف کنید.
  5. چیزی را که اخیرا از آن لذت برده اید توصیف کنید.
  6. اجرای تئاتری را همراه دوستانتان از آن لذت برده اید ، توصیف کنید.
  7. رویدادی را توصیف کنید که به شخصی تازه وارد در شهر خود توصیه می کنید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۸۰ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس انلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند.

.

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor