آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۹ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود، توصیف ورزش یا بازی ای است که از انجام دادن آن لذت میبرید. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe a game or sport you enjoy playing

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

چه نوع بازی یا ورزشی است؟what kind of game or sport it is
با چه کسی بازی میکنی؟whom you play it with
جایی که آن را بازی می کنید؟where you play it

و توضیح دهید که چرا از انجام این بازی یا ورزش لذت می برید.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

در ادامه با انواع سوال هایی که در بخش سوم پرسیده میشود آشنا می شویم.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۹ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و با نکات مربوط به پاسخگویی به این کیوکارد آشنا شوید.

سوالات بخش ۳

What types of sports are popular in your country?

چه نوع ورزش هایی در کشور شما محبوب هستند؟

What are the benefits of playing a sport?

مزایای انجام ورزش چیست؟

Do you think the types of sport that are popular will change in the future?

آیا فکر میکنید در آینده انواع ورزش های پر طرفدار تغییر می کنند؟

How can sports bring people from different countries closer together?

چگونه ورزش می تواند مردم کشورهای مختلف را به هم نزدیکتر کند؟

What are the advantages of hosting different international sporting events in a country?

مزایای میزبانی رویدادهای مختلف ورزشی بین المللی در یک کشور چیست؟

How can we encourage children to participate in different types of sporting activities?

چگونه می توانیم کودکان را به شرکت در انواع فعالیت های ورزشی ترغیب بکنیم؟

پاسخ نمونه بخش ۲

I’ve played several games throughout my young age, both indoor and outdoor games, and I try to play whenever I get time. Among those games, I enjoyed playing chess more than others. Chess is an indoor game where two players participate. This game does not involve any major physical movements like other outdoor games but a chess player has to use his/her brain and make game plans to defeat the opponent.

I mostly play this game with my friends and cousins. Sometimes I play it with my father and senior relatives. Since playing chess requires only placing the board on a surface and sitting position of the two participating players, it is convenient to play chess almost anywhere. I mostly play it at our veranda, garden or bedroom. I enjoy this game because I have a fascination for this game from my childhood and I really like the overall theme and barnstorming involved in this game. It’s a thought-provoking game that gives the participating players to use their brains. A player can apply his/her strategy, and then allure the opponent to fall into a trap which is much like a real battlefield.

It’s not a game where someone would only use the physical movements rather the game requires a perfect game plan, finding weaknesses of the opponent and a battle strategy. This game gives you a feel of being the King of a regime where you decide your country men’s fate. For all those reasons this is a very interesting and enjoyable game for me.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۹

از آنجایی که این کیوکارد مربوط به بازی یا ورزش مورد علاقه شما است ، می توانید در مورد هر بازی یا ورزش داخل سالن/خانه یا فضای باز که انجام می دهید یا می شناسید صحبت کنید. همچنین می توانید در مورد بازی های رایانه ای نیز صحبت کنید.

اگر این یک بازی داخل سالن/خانه است که می خواهید درباره آن صحبت کنید می توانید این گزینه ها را انتخاب کنید: شطرنج ، بازی با ورق ، تنیس روی میز ، بولینگ ، بیلیارد، بازی رایانه ای یا هر بازی دیگری را که ترجیح می دهید.

برای بازی های داخل سالن/خانه ، می توانید ذکر کنید که به طور مرتب آن را با اعضای خانواده یا دوستان خود انجام می کنید و بسیار از آن لذت می برید. به طور کلی ، تمرین فیزیکی به جز تنیس روی میز جزو بازی های داخل خانه محسوب نمی شود و شما باید بر روی “بهبود” (improvement) و “هیجان” (excitement) این جور بازی ها و ورزش ها تمرکز کنید. برای بازی های داخل سالن/خانه باید ذکر کنید که آن را در کدام بخش از خانه انجام می دهید (مثلا:veranda, drawing room or in a guestroom). همچنین باید ذکر کنید که آن را در خانه اقوام یا دوستان خود بازی می کنید.

اگر یک بازی در فضای باز مانند کریکت ، فوتبال ، بدمینتون ، راگبی را انتخاب می کنید باید ذکر کنید که آن را با دوستان خود و برخی از همسایگان بازی می کنید. گاهی اوقات در بازی هایی که به بیش از ۷-۸ بازیکن نیاز است، افراد ناشناخته نیز شرکت می کنند. ذکر کنید که این بازی ها روح شما را تازه می کنند (are refreshing) و روش خوبی برای حفظ سلامت شما هستند (a good way of keeping your health fit).

برای این سوال که “چرا از انجام این بازی لذت می برید” ، باید ذکر کنید که علاقه زیادی به این بازی یا ورزش دارید و مدتهاست که آن را بازی می کنید. همچنین می توانید ذکر کنید که در آن مهارت دارید و درصد برنده شدن شما در بازی بسیار خوب است. اگر در مورد یک بازی داخل سالن صحبت می کنید ، به هیجان و جنبه های فکری آن و نحوه لذت بردن از بازی با اعضای خانواده و دوستان خود اشاره کنید. برای بازی در فضای باز به مزایای سلامتی آن و نحوه لذت بردن از بازی اشاره کنید.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۹ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Talk about something you enjoy doing at home.
2. Describe something you do often.
3. Talk about an outdoor activity you have.
4. Describe a healthy habit you have.
5. Describe a game or sports you often play.
6. Describe something you do with your friends or family members.
7. Talk about a national sport or game in your country.
8. Describe something you enjoy doing.

  1. در مورد کاری که از انجام آن در خانه لذت می برید صحبت کنید.
  2. کاری را که اغلب انجام می دهید توصیف کنید.
  3. درباره فعالیتی که در فضای باز که دارید ، صحبت کنید.
  4. عادت سالمی را که دارید توصیف کنید.
  5. یک بازی یا ورزشی را که اغلب بازی می کنید توصیف کنید.
  6. کاری را که با دوستان یا اعضای خانواده خود انجام می دهید توصیف کنید.
  7. در مورد یک ورزش یا بازی ملی در کشور خود صحبت کنید
  8. کاری را توصیف کنید که از انجام آن لذت می برید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۹ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس انلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آیلتس آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند.

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor