آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۸ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود، توصیف کار سالمیه که از انجام دادن آن لذت می برید. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe something healthy you enjoy doing.

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

چه کاری انجام میدهید؟what you do
کجا انجامش می دهید؟where you do it
با چه کسی این کار را انجام می دهید؟who you do it with

و توضیح دهید که چرا فکر می کنید انجام این کار سالم است.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

در ادامه با انواع سوال هایی که در بخش سوم پرسیده میشود آشنا می شویم.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۸ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و با نکات مربوط به پاسخگویی به این کیوکارد آشنا شوید.

سوالات بخش ۳

What sports do you play?

چه ورزش هایی انجام می دهید؟

What is the most popular sport in your country?

محبوب ترین ورزش در کشور شما چیست؟

What is the most popular form of exercise in your country?

محبوب ترین شکل نرمش و تمرین در کشور شما چیست؟

Do you think people in your country are less healthy than they used to be?

به نظر شما افراد در کشور شما کمتر از گذشته سالم هستند؟

How can we encourage young people to stay healthy?

چطور می توانیم افراد جوان را تشویق کنیم سالم بمانند؟

Should governments intervene to force people to be healthier?

آیا دولت ها باید برای مجبور کردن افراد به سالم تر بودن دخالت کنند؟

پاسخ نمونه بخش ۲

Like everybody else, I like to stay healthy while also enjoying life at the same time. But, the problem is we can’t really enjoy life enough unless we also enjoy doing something healthy from time to time. Of course, different people enjoy doing different kinds of healthy activities, but as far as I am concerned, it is swimming.

I enjoy swimming. In fact, swimming was one of my most favourite hobbies when I was growing up as a child as I would hardly let any day pass by during the summertime without swimming, whether I was swimming in a lake or a big river. Besides, one of the greatest advantages of living in the countryside (yes, I grew up in the countryside until I started attending high school) of my country is that it almost certainly would have some natural lakes or rivers to invite those who would like to swim.

Of course, the difference is that when I was growing up as a child, I used to enjoy swimming just for the fun of it, but today, I do swimming because it helps me remain healthy. Besides, these days, I swim mostly in a local swimming pool as the city, in which I live now, doesn’t have many natural lakes, rivers or any ocean where I would be able to enjoy this activity better. Anyway, I enjoy this healthy activity with a bunch of other guys (they are not related to me in any respect), and I do this every weekend if not more. By the way, I am trying to form a swimming club in my city in order to make swimming more of a fun activity rather than considering it as only a healthy activity.

The morning is a time when the air and environment remain fresher than at any time of the day. So breathing the fresh air, doing the exercises and finally swimming in the freshwater is definitely a very healthy habit. A sound mind lies on a sound body and this habit that I adopted is pretty helpful for keeping sound health and a sound mind.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۸

ورزش کردن، بازدید از مکان های روباز و طبیعی ، عادت غذایی خوب و غیره برخی از عادتهایی است که به سلامتی مربوط می شود. ورزش می تواند از رفتن به پیاده روی در صبح و عصر ، دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری ، بازی در فضای باز ، رفتن به سالن ورزشی ، انجام یوگا و غیره متغیر باشد. برای پاسخگویی به این کیوکارد شما می توانید در مورد هر نوع عادت ورزشی که دارید صحبت کنید چون ورزش کردن یک عادت سالم محسوب می شود.

sports example: walking in the morning & evening, running, swimming, cycling, playing outdoor games, and going to the gymnasium, doing yoga etc.

یا اینکه می توانید درمورد اشتیاق خود به بازدید از مکان های مختلف در تعطیلات صحبت کنید زیرا سفر به فضاهای آزاد به شما روحیه می بخشد و همچنین به حفظ سلامتی کمک می کند.

یک گزینه دیگر این است که درمورد یک عادت خوب غذایی حرف بزنید که برای حفظ سلامتی مفید است. می توانید در مورد عادت خود به خوردن سبزیجات به جای خوردن ماهی و گوشت صحبت کنید. عادت شما به نوشیدن روزانه آب میوه نیز عادت سالمی است که انجام می دهید. باغبانی کردن (gardening) هم یک عادت خوب است که هم شامل اشتیاق و هم تمرین بدنی است و می تواند به عنوان یک عادت سالم توصیف شود.

پس برای این کیوکارد می توانید در مورد ورزش ، عادت غذایی خوب یا مسافرت کردن صحبت کنید.

از طرف دیگر ، خواندن کتاب ، آشپزی ، گوش دادن به موسیقی و غیره برای سلامت روان ما مفید است و ما را شاد نگه می دارد که یک عادت سالم است. اگر می خواهید در مورد عادت خود به گوش دادن به موسیقی ، نقاشی کردن ، آشپزی یا مطالعه صحبت کنید ، ابتدا مزایای روانی (mental benefits) این عادت را ذکر کنید. سپس سلامت روان (mental health) را به سلامت جسمی (physical health) مرتبط کنید و بعد شروع کنید به توصیف این عادت.

سوال دوم: “چرا این کار را انجام می دهید” و سوال چهارم “و توضیح دهید که چرا فکر می کنید انجام این کار سالم است” در واقع مشابه هستند. در مورد سوال چهارم، مزایای این عادت را شرح دهید و برای سوال دوم ذکر کنید که به آن علاقه دارید ، هنگام انجام آن وقت خوبی را می گذرانید (quality time) و از انجام آن واقعا لذت می برید.

از آنجا که این کیوکارد از شما می خواهد فعالیت سالمی را توصیف کنید که از انجام آن لذت می برید ، فقط مزایای سلامتی آن را ذکر نکنید. شما باید همچنین درمورد اینکه چرا از آن لذت می برید ، چقدر نسبت به انجام آن شوق و اشتیاق دارید و میزان درگیر شدن شما در این فعالیت صحبت کنید.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۸ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Describe something you enjoy doing.
2. Describe something you do every day.
3. Describe a habit you have.
4. Describe an outdoor activity you have.
5. Describe a game or sports you enjoy playing.
6. Describe a really good habit you have.
7. Describe something you maintain to keep good health.
8. Talk about something you often do.
9. Describe a place you often go to.
10. Describe something healthy you would recommend your friends.
11. Describe a healthy food item you eat.

 1. کاری را توصیف کنید که از انجام آن لذت می برید.
 2. کاری را که هر روز انجام می دهید توصیف کنید.
 3. عادت خود را توصیف کنید.
 4. فعالیتی را که در فضای باز انجام می دهید توصیف کنید.
 5. یک بازی یا ورزشی را که از انجام آن لذت می برید ، توصیف کنید.
 6. یک عادت واقعا خوب خود را توصیف کنید.
 7. فعالیتی را که برای حفظ سلامتی به طور مستمر انجام می دهید ، توصیف کنید.
 8. در مورد کاری که اغلب انجام می دهید صحبت کنید.
 9. محلی را که اغلب به آنجا می روید توصیف کنید.
 10. چیز سالمی را که به دوستانتان توصیه می کنید توصیف کنید.
 11. یک ماده غذایی سالم که می خورید را توصیف کنید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۸ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس انلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند. .

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor