آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۷ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود، توصیف کردن زمانی است که از شما خواسته شده در یک نظرسنجی یا پرسشنامه شرکت کنید. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe a time when you were asked to give your opinion in a questionnaire or survey.

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

پرسشنامه / نظرسنجی در مورد چه بود.what the questionnaire/survey was about
چرا از شما خواسته شد نظر بدهیدwhy you were asked to give your opinion
چه نظری دادید.what opinion you gave

و توضیح دهید چه احساسی درخصوص بیان نظر خود در مورد این پرسشنامه یا نظرسنجی داشتید.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

در ادامه با انواع سوال هایی که در بخش سوم پرسیده میشود آشنا می شویم.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۷ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و با نکات مربوط به پاسخگویی به این کیوکارد آشنا شوید.

سوالات بخش ۳

What kinds of organisations want to find out about people’s opinions?

چه نوع سازمان هایی می خواهند از نظرات مردم مطلع شوند؟

Do you think that questionnaires or surveys are good ways of finding out people’s opinions?

آیا فکر می کنید پرسشنامه یا نظرسنجی روش های خوبی برای یافتن نظرات مردم است؟

What reasons might people have for not wanting to give their opinions?

دلایلی که ممکن است مردم نخواهند نظرشان را بیان کنند چیست؟

Do you think it would be a good idea for schools to ask students their opinions about lessons?

آیا فکر می کنید خوب است مدارس نظرات دانش آموزان را درباره دروس شان بپرسند؟

What would the advantages for schools be if they asked students their opinions?

اگر از دانش آموزان نظراتشان خواسته شود چه مزایایی برای مدارس دارد؟

Would there be any disadvantages in asking students’ opinions?

آیا در پرسیدن نظرات دانش آموزان اشکالی وجود دارد؟

پاسخ نمونه بخش ۲

I find most survey questions to be interesting because of the way they are worded. But, when it actually comes to give my opinion on them, I always try to stay away from them for some obvious reasons. But, today, I would like to about an occasion when I felt that letting my opinion to be heard was important.

The survey, I took part in, involved collecting opinions on whether public smoking should have been criminalized or not, and one could just say either “yes” or “no” when giving his or opinion on this issue.

Anyway, I found the survey, organized by a famous national NGO of my country, to be an important one because I also considered public smoking to be a serious problem for the city in which I was living in back then. In fact, in its introduction of the survey, the NGO concluded with various statistics that almost 80% of the adult males in my home city were a smoker.

The NGO also mentioned how smoking had led to a gradual increase in the number of people who were becoming affected by respiratory problems one way or another.

Even more dangerous was the fact that many high school going students were becoming addicted to smoking when attending their schools. So, all in all, it was a dangerous trend for the people of my home city as far as their health was concerned.

By the way, I was asked to take part in the survey, primarily because I fell in the category of non-smoking people who had graduated from a university, and my response in the survey was that I wanted public smoking to be criminalized.

Anyway, I felt really great about giving my opinion in the survey as it would help my city to raise some kind of awareness against public smoking. I also felt glad that this survey would go a long way to saving our city government in its health costs which could then be used to address other problems in my city. So, all in all, it was a great feeling for me.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۷

معمولا زمانی از افراد خواسته می شود تا نظرات خود را در یک پرسشنامه یا نظرسنجی ارائه دهند که عضو تیم هستند و مسئول تیم معتقد است که نظرات اعضای تیم برای ایجاد تغییرات مثبت در گروه لازم است. همچنین یک مدیر بازاریابی یا یک نماینده بازاریابی می تواند از شما بخواهد داوطلبانه در نظرسنجی آنها شرکت کرده و نظر خود را درباره محصولات آنها ارائه دهید.

دولت هم برای آگاهی از نظر کلی مردم کشور ، برخی نظرسنجی ها را در بین مردم انجام می دهد. گاهی رادیو یا کانال تلویزیونی از شما می خواهد که نظر خود را درباره یک موضوع یا کیفیت برنامه آنها اعلام کنید. شما باید بتوانید در مورد یکی از این نظرسنجی ها یا پرسشنامه هایی که در آن شرکت کرده اید صحبت کنید. پرسشنامه می تواند به صورت کتبی و کلامی باشد.

برای این کیوکارد ، ابتدا یک نظرسنجی را که در آن شرکت کرده اید ذکر کنید و بگویید که چه زمانی بوده است ، چه نوع نظرسنجی بوده است ، چه کسی آن را انجام داده و اینکه آیا شما به پرسشنامه پاسخ کتبی داده اید یا کلامی. برخی از نظرسنجی ها از شرکت کنندگان می خواهند که اسم خود را بگویند در حالی که برخی آن را به طور ناشناس (anonymous) انجام می دهند. پس ذکر کنید چه نوع نظر سنجی انجام داده اید.

بهتر است به جای صحبت در مورد یک نظرسنجی رندم که برای بازاریابی انجام شده در مورد یک نظرسنجی باارزش صحبت کنید، مانند یک نظرسنجی که توسط مقامات محلی انجام شده است تا محله شما را به مکان بهتری تبدیل کند.

برای سوال دوم “چرا از شما خواسته شد نظر خود را بدهید” بگویید که چرا مجری نظرسنجی از شما خواسته است در آن شرکت کنید. اگر این نظرسنجی برای بازاریابی بود ، بگویید که به طور تصادفی انتخاب شده اید. اگر این یک نظرسنجی توسط دولت محلی انجام شده است ، بگویید آنها این نظرسنجی را در میان مردم محلی انجام داده اند و شما یکی از آنها بوده اید.

عضویت در یک تیم گاهی ممکن است شما را مجبور به شرکت در نظرسنجی کند و اگر در مورد چنین نظرسنجی صحبت می کنید ، ذکر کنید که بخاطر مشارکت در تیم از شما خواسته شده که این نظرسنجی را انجام دهید.

برای سوال “چه نظراتی دادید” ، نیازی نیست که در مورد سوالات مطرح شده در نظر سنجی و عین جوابی که در نظرسنجی دادید، صحبت کنید. سعی کنید به طور خلاصه از مواردی که پرسیده شده و خلاصه ای از نظر و پاسخی که داده اید ، ارائه دهید.

اگر این نظر سنجی تیمی خیلی مهم بود ، ذکر کنید که واقعا از به اشتراک گذاشتن نظر خود با مسئول تیم احساس افتخار می کردید. اگر این یک نظرسنجی بازاریابی بود ، ذکر کنید که احساس خوبی داشتید از اینکه به آنها اجازه دهید ایده شما را درباره محصولات یا خدماتشان بدانند.

اگر این اولین نظرسنجی شما بود ، به این نکته اشاره کنید که بسیار مشتاق بودید که تجربه جدیدی بدست آورید زیرا هرگز در چنین نظرسنجی شرکت نکرده اید. دلیل مهم بودن نظرسنجی را بگویید و در آخر بگویید که مهم است که نظر خود را بیان کنید و از اینکه قادر به انجام این کار هستید احساس خیلی خوبی دارید.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۷ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Talk about something interesting you did recently. 
2.  Describe an interesting experience of your life. 
3.  Describe something unusual you did recently. 
4.  Describe your experience of a survey you took part in. 

  1. در مورد کار جالبی که اخیرا انجام داده اید صحبت کنید.
  2. یک تجربه جالب در زندگی خود را توصیف کنید.
  3. یک کار عجیب که اخیرا انجام داده اید را توصیف کنید.
  4. ۴- تجربه خود را از یک نظرسنجی که در آن شرکت کرده اید ، شرح دهید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۷ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس آنلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند.

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor