آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۱ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود توصیف حیوان موردعلاقه شماست. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe your favourite animal.

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

چه حیوانی استwhat kind of animal it is
به طور خلاصه آن را توصیف کنید describe it briefly
چرا این حیوان را دوست داریدwhy you like this animal

و توضیح دهید که چرا این حیوان مورد علاقه ی شماست.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

در ادامه با انواع سوال هایی که در بخش سوم پرسیده میشود آشنا می شویم و بعد چند نمونه جواب را برای هر بخش و هر سوال بررسی میکنیم و لغات مهم و کاربردی استفاده شده در جواب را با هم مرور می کنیم.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۱ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و دایره ی لغات مورد نیاز برای این بخش را افزایش دهید.

سوالات بخش ۳

What do you need to do to take care of it?

برای مراقبت از آن چه کاری لازم است انجام دهید؟

What’s the future trend of the animal?

روند آینده این حیوان چگونه است؟

How do you think of the poaching of some precious animals such as pandas?

نظر شما در مورد شکار غیرقانونی برخی از حیوانات باارزش مانند پانداها چیست؟

پاسخ نمونه بخش ۲

I think this is an easy topic for me and I would like to thank you for this nice topic. My favourite animal is the cow and it is much more beneficial than other animals. Cattle would be the accurate term to use but this animal is colloquially known as cows. Since I have always called it cow, I would like to refer it so.

It gives us milk which is a nutritious protein supply for us. It provides us with meat and the leather equipment are made from its skin. In some countries, the cow is used for ploughing the land and for farming purposes. The teeth and bones of this animal are sometimes used to make comb, buttons and other useful things. In some areas, the dung is used as fertiliser and to burn fires. In some parts of India, cows have significant religious meaning.

The cow is a four-footed animal and its skin is thick. Grasses are their main food and they are mostly domestic animals. The weight of adult cattle always depends on the breed and it can vary to a great extent. As per an online article that I read many years ago, cows have a well-developed sense of taste and they can distinguish the four primary tastes which are sweet, sour, salty and bitter. Interestingly, their hearing power is more acute than horses! Cows occupy a unique role in human history and they are living near human and been domesticated since at least the early neolithic age. The production of milk, which is also made into cheese, butter, yoghurt, and other dairy products provide an important part of the food supply for many of the world’s people.

I like this animal mostly because of its closeness to human and its usefulness for us. In my childhood, we had 5-6 cows at our home and they were very friendly. They had been very helpful for us. I like it as it is a very gentle and sober animal. I also enjoy when I see a cow is ruminating and giving milk to her calf.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۱

برای پاسخگویی به این کیوکارد در مورد حیوانی صحبت کنید که احساس می کنید می توانید در مورد آن اطلاعاتی بدهید. برای پاسخ به سوال “چرا این حیوان مورد علاقه شماست” به برخی از مزایای این حیوان اشاره کنید.

شما می توانید در مورد یک حیوان خانگی یا اهلی مانند گاو ، بز ، شتر ، گوسفند ، گربه ، سگ و غیره صحبت کنید و چون از قبل در مورد ویژگی ها و فواید آنها می دانید ، باید بتوانید به سوالات پرسیده شده در این کیوکارد به راحتی پاسخ دهید.

برای پاسخگویی به این کیوکارد همچنین می توانید در مورد هر حیوان وحشی که راجع به آن اطلاعاتی دارید صحبت کنید. به عنوان مثال ، اگر جزییاتی درباره ببر ، شیر ، فیل ، شاهین ، کانگورو و غیره می دانید می توانید به عنوان حیوان موردعلاقه یتان انتخاب کنید.

برای پاسخگویی به این کیوکارد از نکات زیر کمک بگیرید:

اسم: اسم حیوان را ذکر کنید یا اگر اسم دیگری به جز آن چیزی که در دیکشنری هست دارد هم ذکر کنید. حتی می توانید در مورد پرندگان صحبت کنید. ذکر کنید که متعلق به چه گونه ای از پرندگان است و در چه دسته ای قرار می گیرد.

ویژگی های حیوان: ذکر کنید که آیا این حیوان اهلی (domestic)، وحشی (wild)، پرنده (bird)، مناطق کوهستانی (highland animal) است یا در آب زندگی می کند یا پرواز می کند. درباره ی تغذیه حیوان ، نحوه ی زیست آن و ویژگی های ظاهری آن هم جزییاتی ارائه دهید.

چرا این حیوان را دوست دارید: سه تا چهار دلیل برای دوست داشتن این حیوان وجود دارد: ظاهرش، فوایدش، ویژگی هایش و نزدیکی اش به انسان. به جز این موارد می توانید ذکر کنید که این حیوان به مردم در انجام کارهایشان کمک می کند یا درمورد فوایدی که این حیوان برای انسان دارد صحبت کنید.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۱ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Describe a domestic animal you know about.
2. Describe a bird that you like.
3. Describe a useful animal.
4. Talk about your favourite bird.
5. Talk about a wild animal you have seen.
6. Describe an animal which is common in your country.
7. Describe an animal that you like to have in the future.

  1. یک حیوان اهلی را که میشناسید توصیف کنید.
  2. پرنده ای را که دوست دارید توصیف کنید.
  3. یک حیوان مفید توصیف کنید.
  4. در مورد پرنده مورد علاقه خود صحبت کنید.
  5. در مورد یک حیوان وحشی که دیده اید صحبت کنید.
  6. حیوانی را توصیف کنید که در کشور شما رایج است.
  7. حیوانی را توصیف کنید که دوست دارید در آینده داشته باشید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۷۱ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس انلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آیلتس آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند.

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor