آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۶۶ :

یکی از سوال‌هایی که ممکنه در بخش اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) پرسیده شود توصیف اختراع مهمیه که به نظر شما تاثیر مثبتی بر زندگی بشر گذاشته. سوالی که از شما پرسیده میشه اینه:

IELTS Cue Card: Describe an important invention that you think has positively influenced the human race.

برای پاسخ به این سوال باید سه موضوع را در نظر داشته باشید:

چه اختراعی استwhat the invention is
چه کسی آن را اختراع کردwho invented it
چه تغییراتی ایجاد کرده what changes it has brought

و توضیح دهید که این اختراع به چه صورت بر زندگی بشر تاثیر مثبت گذاشته است.

شما باید یک تا دو دقیقه در مورد این موضوع صحبت کنید. یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید.

در ادامه با انواع سوال هایی که در بخش سوم پرسیده میشود آشنا می شویم و بعد چند نمونه جواب را برای هر بخش و هر سوال بررسی میکنیم و لغات مهم و کاربردی استفاده شده در جواب را با هم مرور می کنیم.

مطالعه ی آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۶۶ به شما کمک میکند تا خود را برای بخش اسپیکینگ آیلتس آماده کنید و دایره ی لغات مورد نیاز برای این بخش را افزایش دهید.

سوالات بخش ۳

Mention 2 famous scientists in your country?

۲ دانشمند مشهور در کشور خود را نام ببرید؟

Why should we invest more in research?

چرا باید روی تحقیقات بیشتر سرمایه گذاری کنیم؟

What is the single most important invention in your opinion?

از نظر شما مهمترین اختراع چیست؟

پاسخ نمونه بخش ۲

Over the last couple of centuries, our world has been lucky enough to see many important innovations, which have brought many positive changes to the life of its inhabitants. However, I would like to talk about one of those innovations here today which probably has done more to influence the entire human race than anything else in the world.

The name of this particular innovation is “Telephone”. In plain English, it is a device that converts sound and electrical waves into audible relays and is used for communication by using a microphone and speaker.

Many people had tried to play with the idea of coming up with such innovation, but it was Mr Alexander Graham Bell, who finally succeeded in doing it in 1876.  Of course, as with every other thing, when the telephone was first introduced, only the rich people could afford it as the materials, needed to use or connect the device, were quite expensive. But, as people slowly started to understand its full potentials, the telephone became an every household item, as it allowed them to communicate with each other seamlessly, no matter where they lived, whether they were maintaining a long-distance relationship or doing a multi-million dollar business in another country.  In fact, communication would never be the same after the introduction of the telephone.

Anyway, the positive influence of telephone can be seen in the ease of communication and carrying on with our daily activities 24 hours a day and 365 days a year without any interruption. It also led to the development of city centres, office buildings and the concept of an urban worker society. Besides, it has also lead to the creation of many jobs by changing the pace of business. The telephone has also provided security and helped in emergencies.  However, probably the most positive influence has come in the form of a whole host of new inventions, like the smartphone and the internet, with which, we can now not only talk but also see each other live on video at the same time.

حالا نوبت شماست که دست به کار شوید و برای سوال های این کیوکارد جواب بنویسید. در قسمت نظرات این مطلب، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان، اساتید مجرب آیلتس آکادمی مجازی آموزش زبان انگلیسی ۲۴talk جواب شما را بررسی کنند. برای پاسخ به سوالات این کیوکارد می توانید از نکاتی که در ادامه این مطلب آمده کمک بگیرید.

نکات مهم برای جواب دادن به آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۶۶

This cue card should be an easy one if you can talk about any important invention, a bit about the inventor and how this invention has affected our lives. Note that invention and discovery are different.

اگر بتوانید در مورد هر اختراع مهمی صحبت کنید ، کمی در مورد مخترع و اینکه چگونه این اختراع بر زندگی ما تأثیر گذاشته است توضیح دهید آن وقت پاسخگویی به این کی.کارد باید برای شما کار آسانی باشد.

توجه داشته باشید که اختراع (invention) و کشف (discovery) دو چیز متفاوت هستند.

کشف (discovery) کاوش و پیداکردن چیزی است که از قبل وجود داشته است و چیز جدیدی محسوب نمیشود. فقط مردم تا زمان کشف آن نمی دانستند که وجود دارد یا نه. معانی discovery عبارتند از: شناساندن (to make known) ، آشکار کردن (reveal)، فاش کردن (disclose). از این معانی می توان دریافت که discovery به معنای آشکار کردن چیزی یا یافتن چیزی است که قبلا وجود داشته اما ما نمی دانستیم کجا. به عنوان مثال کشف نیروی جاذبه (gravity)

از طرف دیگر ، اختراع (invention) ایجاد یک ایده و یا ساختن و به وجود آوردن چیزی کاملا جدید است که حالا یا قبل از آن وجود نداشته و در نوع خود بی نظیر است یا شکل تغییر یافته چیزی است که قبلا وجود داشته. معانی کلمه invention عبارتند از: به دست آوردن (come upon) و به وجود آوردن (create). از این معنا می توان گفت که invention ایجاد چیزی کاملا جدید در نوع خود است. برای اختراع یک چیز جدید مخترع ممکن است از وسایلی که از قبل وجود داشته استفاده کند اما نتیجه نهایی باید کاملا جدید باشد. به عنوان مثال ، “اختراع تلفن”.

همانطور که کیوکارد از شما می خواهد باید بتوانید در مورد یک اختراع مشهور صحبت کنید که تاثیر مثبتی بر زندگی بشر گذاشته است. ممکن است برخی اختراعات جزییز زندگی برخی از افراد یک موقعیت جغرافیایی خاص را تحت تاثیر قرار داده باشد اما بسیاری از اختراعات مانند تلفن ، کامپیوتر و تلویزیون بر زندگی کل بشر تاثیر گذاشته است. پس برای گرفتن بهترین نمره از این کیوکارد باید درمورد چنین اختراعات مهمی که بر کل دنیا تاثیر گذاشته صحبت کنید.

در زیر نام برخی از تاثیرگذارترین اختراعات آورده شده است که می توانید درباره آنها صحبت کنید. یکی از اختراعات زیر را انتخاب کنید و درموردش مطالعه کنید تا بتوانید درمورد آن به راحتی صحبت کنید:


۱٫ Telephone (تلفن)
۲٫ Computer (کامپیوتر)
۳٫ Television (تلویزیون)
۴٫ Automobile (اتومبیل)
۵٫ Camera (دوربین)
۶٫ Sewing Machine (چرخ خیاطی)
۷٫ Steam Engine (موتور بخار)
۸٫ Light bulb (لامپ)
۹٫ Paper (کاغذ)

اختراعات مهم دیگری نیز در تاریخ وجود دارد که جهان را تغییر داده است اما در لیست بالا به مواردی اشاراه کردیم که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنیم و برای همین صحبت کردن درموردشان آسان تر است. کافی است یکی از اختراعات لیست بالا را انتخاب کنید و درمورد آن در گوگل کمی تحقیق کنید تا بتوانید درمورد جزییات این اختراع اطلاعات بیشتری داشته باشید. نکاتی را که به دست می آورید حتما برای خودتان یادداشت کنید.

اگر برای آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۶۶ خود را آماده کردید، می توانید با تغییرات جزیی به موضوعات کیو کارت های زیر هم به همین صورت جواب دهید:

۱٫ Describe something that has changed the world.
2. Describe a tool or device you know about or use daily.
3. Talk about an important invention of history.
4. Describe an electronic device that you use.
5. Talk about an invention that has made our life easier.
6. Describe an inventor who has a great contribution to the world.
7. Talk about an electronic device that you use at your home.
8. Describe an important modern invention.

  1. چیزی که جهان را تغییر داده است را توصیف کنید.
  2. ابزار یا دستگاهی را که می شناسید یا روزانه از آن استفاده می کنید ، توصیف کنید.
  3. در مورد یک اختراع مهم تاریخ صحبت کنید.
  4. دستگاه الکترونیکی مورد استفاده خود را توصیف کنید.
  5. درباره اختراعی صحبت کنید که زندگی ما را راحت تر کرده است.
  6. مخترعی را توصیف کنید که سهم بزرگی در جهان دارد.
  7. در مورد یک وسیله الکترونیکی که در خانه خود استفاده می کنید صحبت کنید.
  8. یک اختراع مهم مدرن را توصیف کنید.

اگر مطالب آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره ۶۶ برایتان مفید بود و هنوز درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس یا سایر بخش های این آزمون سوال یا نیاز به تمرین بیشتر داشتید، پیشنهاد میکنم در دوره‌ی آیلتس انلاین شرکت کنید تا با بهره مندی از کمک های اساتید باتجربه ی آیلتس، نمره ی ایده آل خود را از این آزمون سرنوشت ساز بدست آورید.

اگر هم قصدتان توانایی مکالمه به زبان انگلیسی است به شما شرکت در دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسی آکادمی آنلاین ۲۴talk را پیشنهاد میکنیم که با تمرکز بر روی تقویت مهارت مکالمه، دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی در سطوح مختلف برای شما زبان آموزان عزیز ارائه می کند.

برای دسترسی به مطالب مشابه بیشتر، از صفحه‌‌ی IELTS Cue Card ما دیدن کنید.

جواب نمونه و نکات برگرفته از سایت: ielts-mentor