این همیشه یه سوال بوده که آیا روشی هست که ما بتونیم زبان انگلیسی رو توی کوتاه مدت یاد بگیریم؟ اگه بخوایم با خودمون روراست باشیم اینو میدونیم که یادگیری زبان انگلیسی کار یه ماه و دو ماه نیست و نیاز به زمان و تمرین و تکرار و صبر داره. ولی اینجا یک سریع روش و نکاتی که شاید ازشون اطلاع نداریم رو میگیم که بتونه به کمکمون بیاد و مارو خیلی زودتر به بهترین سطح یادگیری برسونه. حالا وقتشه که باهم در مقاله ۱۰ روش یادگیری سریع مکالمه انگلیسی ببینیم که این روش ها چطوری راحتر و سریع تر به یادگیری نزدیک میکنه.

دوره صرفا مکالمه رو ببین! شک نکن به کارت میاد(:

نگاهی به روش ها و نکات یادگیری سریع مکالمه
۱- خودتون رو کاملا درگیر یادگیری زبان کنید
۲- به جای کلمات روی جملات کار و تمرکز کنید
۳- زیاد به گرامر گیر ندید!
۴- همیشه بخشی از جواب داخل سوال پنهان شده
۵- استفاده از دوره های مکالمه
۶- از گوش دادن استفاده های جالب بکنید
۷- اگه دوست دارید سریع مکالمه انگلیسی رو یاد بگیرید از سوتی دادن نترسید
۸- دیگه دانش آموز نباشید
۹- Use it or lose it
10- از همه زبان یاد بگیرید!

۱- خودتون رو کاملا درگیر یادگیری زبان کنید

اینو باید بدونیم. هفته ای یک بار زبان خوندن هیچ کمکی به پیشرفت سریع شما نخواهد کرد. برای پیشرفت سریع تر باید هر روز حداقل چند دقیقه رو به یادگیری زبان اختصاص دهید.

مرز بین شکست و پیروزی بسیار مرز باریکی هست و نگرش درست ما به مسائل بین شکست و پیروزی تفاوت ایجاد می‌کنه.

خودتون رو به چالش بکشید. سعی کنید کلماتی که احساس می‌کنید تلفظش براتون سخته رو بارها تکرار کنید و از به زبون آوردن اونها نترسید، زیاد گوش بدید و زیاد بخونید. خلاصه اینکه خودتونو در زبان انگلیسی غرق کنید. اگه قصد دارید مکالمه انگلیسی رو سریعتر یاد بگیرید باید زبان انگلیسی رو به یک بخش مهم زندگیتون تبدیل کنید.

خیلی از ما دوست داریم انگلیسی صحبت کنیم و تلاش می‌کنیم زودتر به این هدفمون برسیم. اینجا سعی کردیم چند نکته کلیدی به شما معرفی کنیم.

۲- به جای کلمات روی جملات کار و تمرکز کنید

مکالمه انگلیسی
مکالمه انگلیسی

روان صحبت کردن یعنی توانایی راحت بروز دادن افکار، احساسات و نظرات.

هدف شما اینه که در بیان جمله های کامل و درست توانایی کسب کنید. پس بهتره که برای یادگیری سریع مکاله انگلیسی تمرکز خودتونو از یادگیری کلمات به یادگیری جملات تغییر بدید. حتما قبول دارید که تو مکالمه انگلیسی جمله بیشتر کاربرد داره تا کلمه!

تو زبان فارسی چطور جمله بندی می‌کنید؟ در طول روز راجع به چه چیزهایی با اطرافیان صحبت می‌کنید؟ سعی کنید همون ها رو به انگلیسی برگردونید. این تمرین بسیارخوبی برای استفاده جملات درست در مکالمه هست.

۳- زیاد به گرامر گیر ندید!

کلید طلایی یادگیری یک زبان جدید ایجاد تعادل بین مطالعه و تمرین هست.

یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی با یادگیری گرامر انگلیسی خیلی فرق داره. حتی مردم کشورهای انگلیسی زبان هم تو حرف هاشون اشتباهات گرامری دارن. ولی روان صحبت می‌کنن. پس روان بودن به مکالمه برمی‌گرده نه به گرامر.

واسه همینه که بهتره بعضی وقت ها کتاب گرامر رو کنار گذاشت و مهارت های نوشتن و خوندن و شنیدن رو در زندگی واقعی به کار برد.

۴- همیشه بخشی از جواب داخل سوال پنهان شده

وقتی کسی از شما به انگلیسی سوال می‌پرسه بهش خوب گوش بدید. چون خیلی راحت می‌تونید جواب بدید. سوالات انگلیسی مثل آینه می‌مونن. مثلا:

Does he …?  Yes, he does.

اگه کسی ازتون سوال پرسید و شما جوابش رو نمی‌دونستید، به سوال اون شخص فکر کنید چون قطعا بخشی از جواب توی سوال هست.

به جای اینکه بشینید تمام قواعد زبان انگلیسی رو از حفظ کنید به راه های ساده دیگه هم فکر کنید!

۵- استفاده از دوره های مکالمه

در کنار تمام دوره ها و کلاسهای آموزشی یه سریع دوره ها هستند که فقط روی مکالمه کار میکنن که تمرکزآموزش روی این مهارت و داشتن یک مربی که بتونه شما رو درگیر و وادار به مکالمه و یادگیری اون بکنه خیلی سریع تر میتونه به رشد و پیشرفت مهارت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک بکنه.

این دوره ها هم به صورت حضوری هستند هم به صورت مجازی و آنلاین. که اگر شما وقت کافی برای کلاسهای حضوری ندارید و در کنار شغل و کارهای دیگه میخواهید مکالمه تون رو سریع تر قوی بکنید پیشنهادی که کمکتون میکنه دوره انلاین مکاله زبان انگلیسی هست. و چون این کلاسها محدود به مکان و زمان خاصی نیستند میتونید از وقتهای آزادتون برای یادگیری مکالمه بهترین استفاده بکنید.

۶- از گوش دادن استفاده های جالب بکنید

وقتی یه انگلیسی زبان داره صحبت می‌کنه، اکثر آدم ها روی کلمات و معانی شون تمرکز می‌کنن. این خیلی خوبه ولی با گوش دادن کارهای جالب تری هم میشه انجام داد. مثلا به جای فکر کردن به معنی کلمات دقت کنید که اون شخص کجا و چطوری کلمات رو به کار می‌بره. ببینید چه جوری کلمه ها رو به هم ربط  میده و یا مثلا کجاها به جای “you” از “ya” استفاده می‌کنه؟

اگه این جزییات رو به مکالمه تون اضافه کنید کم کم مکالمه قوی تری خواهید داشت. دفعه بعدی که خواستید با یه نفر انگلیسی صحبت کنید این نکته ها رو به خاطر داشته باشید.

انگلیسی زبان ها لهجه قوی دارن، کلمات سخت و پیچیده به کار می‌برن و سریع صحبت می‌کنن. پس نمیشه رو تک تک کلمات شون تمرکز کرد! اما هر چه بیشتر به منابع انگلیسی معتبر گوش بدید زودتر یاد می‌گیرید که مثل اونا صحبت کنید.

۷- اگه دوست دارید سریع مکالمه انگلیسی رو یاد بگیرید از سوتی دادن نترسید

یادگیری سریع مکالمه انگلیسی
یادگیری سریع مکالمه انگلیسی

همیشه گفتن ترس برادر مرگه! کسی که اشتباه نکنه یعنی در واقع هیچ کاری نمی‌کنه. اگه نتونید ترس و استرس حرف زدن رو کنار بذارید هیچوقت نمی‌تونید به مکالمه مسلط بشید.

به خودتون سخت نگیرید. حتی اگه مطمئنید خیلی کلمه ها رو نمی‌دونید بازم شروع به حرف زدن کنید. اکثر مواقع آدما متوجه منظورتون میشن حتی اگه کلمات رو جا به جا بگید یا اونا رو اشتباه تلفظ کنید.

به علاوه هر چه بیشتر حرف بزنید این کار براتون راحت تر میشه و خود به خود کلمات بیشتری به ذهنتون خطور می‌کنه.

۸- دیگه دانش آموز نباشید

فکر نکنید که همیشه قراره دانش آموز بمونید و یاد بگیرید. باید فکر کنید که در انگلیسی حرف زدن مهارت کافی دارید. ” اگه می‌خوای بگی “apple” حتما اولش به کلمه “سیب” فکر می‌کنی و بعد تو ذهنت سیب رو به انگلیسی برمی‌گردونی. اما بهتره به جای این کار تصویر یه سیب رو تو ذهنت مجسم کنی و بعد اونو تو ذهنت به انگلیسی ترجمه کنی.”حتما این پست را بخوانید   معرفی روش های آموزش زبان انگلیسی با فیلم کوتاه

شما زمانی رو غلتک می‌افتید که دست از ترجمه ذهنی کلمات بردارید. یعنی وقتی که بدون مکث کردن جملات رو پشت هم به زبون بیارید.

۹- Use it or lose it (تمرین و تکرار)

در انگلیسی اصطلاحی وجود داره به اسم “use it or lose it” که این طور معنیش کردن: ” اگه رو توانایی هاتون کار و تمرین نکنید اونا رو فراموش خواهید کرد”.

این تمرین زبان به خصوص برای یادگیری کلمات جدید مفیده و جواب میده.

بهترین راه واسه یادگیری کلمات جدید، به کار بردن اونا در جمله هست. مثلا اگه همین الان با کلمه “perfect” آشنا شدید حتما اونو توی چند تا جمله مختلف به کار ببرید و تا یک هفته این تمرین رو ادامه بدید. این جوری شک نکنید تا ابد معنی و کاربرد perfect  تو ذهنتون باقی می‌مونه.حتما این پست را بخوانید   یاد گرفتن زبان انگلیسی با چند روش ساده!

۱۰- از همه زبان یاد بگیرید!

هر کسی که زبان بلده می‌تونه به شما کمک کنه.اگه تو دوستان و فامیل یا همکارهاتون کسی رو دارید که به زبان تسلط کافی داره، این شانس رو به خودتون بدید و ازشون به نحو احسن استفاده کنید. اگرهم تو اطرافیانتون کسی رو ندارید می‌تونید از سایت های معتبر تبادلی زبان واسه حرف زدن با مردم انگلیسی زبان تو کل دنیا استفاده کنید.حتما این پست را بخوانید   مافیا، از جنس آموزش زبان

اگه یه خارجی از شما بپرسه فلان کلمه به فارسی چی میشه ناراحت می‌شید؟ قطعا نه. احتمالا از اینکه می‌تونید به اون شخص کمک کنید خیلی هم خوشحال می‌شید. دقیقا همین حالت واسه شما هم وجود داره. خیلی از انگلیسی زبان ها یا حرفه ای ها از اینکه بتونن در یادگیری زبان بهتون کمک کنند خوشحال میشن.

امیدوارم که از مقاله ۱۰ روش یادگیری سریع مکالمه انگلیسی لذت برده باشید و براتون مفید بوده باشه. یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با روش هایی که گفتیم در کنار پشتکار و تمرین میتونه هم لذتبخش باشه هم راه رو براتون ساده تر و راحتر بکنه.

همینطور کلاسها و دوره های آنلاین آکادمی ۲۴ talk که بیشتر مکالمه محور هستند با داشتن مربی های با تجربه و پشتیبان ها که پیگیر جزئیات یادگیری شما هستند میتونن در این راه به شما کمک زیادی بکنن پس همین الان میتونی مهارت مکالمه ات رو باهم قوی تر بکنیم.