امروز قراره که بهت ۵ رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی معرفی کنیم. کتاب خوانی یکی از بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسیه که متاسفانه زبان آموزهای کمتری سراغ این روش می رن. چرا؟ شاید چون نگرانن که متن کتاب رو کامل متوجه نشن. یا شاید به نظرشون مطالعه کردن می تونه وقت گیر و کسل کننده باشه. تو از کدوم دسته آدما هستی؟ اون هایی که اهل کتاب خوندنن یا اون هایی که از کتاب فرارین؟ از هر کدوم از این دو دسته که باشی بهت پیشنهاد می کنم که راحت از کنار این روش اعجاب انگیز در یادگیری زبان رد نشی. با ما با این مقاله همراه شو تا هم با این تکنیک آشنا بشی هم رمان های مناسب این تکنیک رو بتونی از همین مطلب دانلود کنی و مطالعه کنی.

با این تکنیک سعی کردیم مطالعه کردن رو به یه سرگرمی جذاب تبدیل کنیم.

مطالعه کتاب می تونه یکی از بهترین راه های تقویت زبان انگلیسی باشه. مطالعه کتاب های انگلیسی برای تقویت مهارت ریدینگ ، درک مطلب و یادگیری لغات جدید روش بسیار مفیدیه. ممکنه فکر کنی که مطالعه کتاب های انگلیسی کار بسیار سخت و طاقت فرساییه .اما بهت این اطمینان را می دم که با انجام یه سری کارهای ساده رمان خوندن برات راحت و جذاب تر بشه. در آخر مقاله هم ۵ رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی بهت معرفی میشه که بتونی این مسیر رو راحت تر شروع کنی.

۱- همیشه یک مکان و زمان خاص برای مطالعه‌ات انتخاب کن

رمان خوندن می تونه یه سرگرمی باحال باشه اما اگه هدفت یادگیری و تقویت زبان انگلیسیه لازمه که یک روتین ثابت از نظر زمان و مکان مطالعه داشته باشی.

برای مطالعه فضای مناسبی را آماده کن. سعی کن که اکثر مواقع همون جای همیشگی مطالعه کنی. لازمه فضا آروم باشه و نور کافی داشته باشه.

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

قبل از مطالعه چیزایی رو که لازم داری بذار کنار دستت. شاید تو هم از اون افرادی باشی که عادت دارن نکته ها رو یادداشت کنن، پس دفتر و خودکار لازمت میشه. یا شاید عادت داری که موقع مطالعه یک لیوان چای یا قهوه کنارت باشه. اینطوری تمرکزت بالاتر می ره و دائما لازم نیست موقع مطالعه از جات بلند شی و تمرکزت بهم بخوره.

نکته مهم اینه که هر روز سعی کنی زمان ثابتی رو به مطالعه اختصاص بدی. مثلا اگه صبح ها پرانرژی تری، این زمان برای تو بهترینه. زمان مطالعه ات رو بهتره که حداقل از روزی ۲۰ دقیقه شروع کنی و کم کم افزایشش بدی. اصلا عجله نداشته باش؛ ذهن تو پس از یه مدت به این روند عادت می کنه و به صورت ناخودآگاه این زمان زیاد میشه.

یک نکته بسیار مهم اینه که موقع مطالعه تمام وسایل الکترونیکی مثل موبایل و تبلت که باعث حواس پرتی میشه روخاموش کنی یا از کنارت دور کنی تا تمرکزت بهم نریزه.

۲- انتخاب رمان مناسب

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

در انتخاب کتاب خیلی دقت کن. برای شروع موضوع موردعلاقه ات رو انتخاب کن. مثلا اگه به رمان علمی تخیلی علاقه ای نداری، مطمئنا رمان انگلیسی مردی روی ماه (The Old Man on the Moon) برای تو مناسب نیست.

دو تا سوال مهم که باید از خودت بپرسی و بهش جواب بدی: علاقه ات چیه و در چه سطحی هستی.

برای پیدا کردن سطح مناسبت ابتدا یکی دوصفحه از کتاب رو بخون. اگه تو هر صفحه ۴،۵ کلمه برات ناآشناس این کتاب مناسب سطح تو نیست. مطالعه کتابی که سطحت باشه این فرایند رو برات جذاب تر می کنه. برای اینکه کارت راحت تر بشه ما در ادامه ۵ رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی بهت معرفی می کنیم که برای شروع می تونی از این ها استفاده کنی.

۳- حین مطالعه و بعد از اون از خودت سوال کن

در حین مطالعه سوالاتی رو برای خودت مشخص کن و از خودت بپرس. سعی کن از لغاتی که در حین مطالعه برات ناآشنا بوده استفاده کنی تا کاربردشون رو در جمله یاد بگیری. نکته مهم اینه که به خاطر تکرار کردن، این کلمه ها تو ذهنت ثبت میشه. از خودت بپرس که مثلا کتاب در چه موردی بود؟ شخصیت های کتاب کی ها هستن؟ درمورد شخصیت موردعلاقه ات صحبت کن. یه کار خوبی که می تونی تو این مرحله انجام بدی اینه که صدات رو ضبط کنی و بهش گوش بدی. پس از چندبار تکرار با اشتباهاتت آشنا میشی ودیگه تکرارشون نمی کنی.

۴- کتاب را دوباره بخون

یادت باشه که هدفت از مطالعه علاوه بر سرگرمی آشنایی با زبان و تقویت اونه. پس بهت پیشنهاد می کنم که فقط یه بار کتاب رو نخونی. تکرار کتاب به دوره شدن ساختار جمله ها و کلمه های جدید کمک می کنه. با این کار گرامری رو که دفعه اول بهش توجه نکرده بودی دوباره می خونی و تو ذهنت می مونه. اصطلاحات کتاب رو می خونی و روش کاربردشون رو یاد می گیری. حتی ممکنه دفعه اول یه سری از جاها رو حواست نبوده و جا انداخته باشی . برای مطالعه کتاب جدید عجله نداشته باش. از نظر استادای با تجربه تو حتی با این ۵ رمان ساده می تونی سطحت ر و بالا ببری، گرامرت رو تقویت کنی و با کلی تاثیرات مثبت دیگه مواجه بشی.

یه روش کاربردی دیگه هم اینه که هر قسمتی رو که خوندی ازش خلاصه برداری کنی .حتی می تونی صدات رو ضبط کنی و بهش گوش بدی. صدات رو چندبار گوش بده و با اشتباهاتت آشنا شو. این دوره کردن اشتباهات باعث میشه که دفعات بعدی مجددا تکرارشون نکنی .

“The more that you read, the more that you’ll know. The more that you know, the more places you’ll go.” – Dr. Seuss.

به قول دکتر سوس هر چی بیشتر بخونی، بیشتر می دونی. هرچی بیشتر بدونی، به جاهای بیشتری می ری .

خب حالا وقتشه که با این ۵ رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا بشی.

Tuesdays with Morrie (سه شنبه ها با موری اثر میچ آلبوم)

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

“سه‌شنبه‌ها با موری” یه داستان واقعیه که آخرین لحظه های زندگی یه مرد بزرگ و استاد چیره دست جامعه شناسی رو روایت می کنه. موری شوارتز بیماره و آخرین روزهای بیماری خودش رو می گذرونه. اون مرگ رو پذیرفته و می خواد که تجربه های خودش رو در مورد واقعیت های زندگی با شاگردش به اشتراک بگذاره.

Animal Farm (مزرعه حیوانات نوشته جرج اوول )

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

مزرعه حیوانات درباره گروهی از جانوران اهلیه که با هم دیگه متحد می شن و علیه رهبری دوتا خوک باهوش جنبش می کنن. اونا موفق می شن که صاحب مزرعه (آقای جونز) رو از مزرعه اش فراری بدن. خودشون مسیولیت اداره مزرعه را به‌ دست می گیرن و «برابری» و «رفاه» را در جامعه برقرار می کنن. پس از مدتی این گروه جدید به رهبری ناپلئون مثل آقای جونز به استفاده از حیوانات مزرعه می‌پردازن و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کن.

The Old Man and the Sea ( پیرمرد و دریا نوشته ارنست همینگوی)

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

 این داستان شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوباییه که در دل دریاهای دور برای بدام انداختن یک نیزه‌ماهی بسیار بزرگ تلاش می کنه. سرانجام موفق میشه و اون رو شکار می کنه. متاسفانه اتفاقات ناگواری براش پیش میاد که با اسکلت ماهی به ساحل برمی گرده.

Lord of the Flies (سالار مگس ها اثر ویلیام گلدینگ)

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

یه روزی یه هواپیمای انگلیسی به هنگام جنگ فرار می کنه و نزدیک جزیره ای خالی از سکنه سقوط میکنه. تنها بازمانده هاش پسران نوجوونی هستن که در آن جزیره شروع می کنن به زندگی کردن و محافظت از خودشون. اما اتفاقاتی رخ میده که نتایج ناخوشایندی به همراه داره .

Harry Potter ( هری پاتر نوشته جی.کی.رولینگ)

5 رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

ماجرای هری پاتر از شبی شروع می شه که هری از طلسم مرگ بار لرد سیاه جون سالم به در می بره ،و لرد سیاه قدرتش را از دست می ده. هری بدون این که بدونه در دنیای جادوگری چه جایگاه ویژه ای داره، نزد خاله و شوهرخاله ناخوشایندش بزرگ می شه. اما با نزدیک شدن یازدهمین سالگرد تولدش، اتفاقات عجیبی رخ می ده.این اتفاقات، زندگییش رو برای همیشه عوض می کنه .


امیدوارم که این ۵ رمان ساده برای یادگیری زبان انگلیسی رو مطالعه کنی و در کنار لذت بردن از بهترین داستان‌های جهان، زبان انگلیسیت رو هم تقویت کنی.

اگه این رمان ها رو خوندی، برای مطالعه کتاب های بیشتر می تونی از مقاله رمان انگلیسی | به قصد یادگیری زبان انگلیسی دیدن کنی.

راستی برای اینکه روند یادگیری زبان انگلیست با سرعت و دقت بیشتری پیش بره میتونی تو دوره‌ی مکالمه زبان انگلیسیث آکادمی مجازی ۲۴talk رو شرکت کنی. این دوره با تمرکز روی مهارت مکالمه طراحی شده و به صورت کاملا آنلاین و در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشه.