رمان انگلیسی | به قصد یادگیری زبان انگلیسی

خواندن رمان همیشه درهای جدید و اعجاب انگیز بسیاری را به روی ذهن می‌گشاید ولی خواندن رمان‌ انگلیسی مزیت دیگری نیز دارد که جدا از لذت مطالعه سبب می‌شوند سطح زبان انگلیسی شما تا حد مطلوبی پیشرفت داشته باشد. در ابتدا شاید این روند کمی کند پیش برود اما مطمئن باشید که تاثیر آن به مرور نمود پیدا خواهد کرد.

چرا خواندن رمان زبان اصلی به تقویت زبان انگلیسی شما می­‌کند؟

مطالعه رمان انگلیسی نه تنها دایره واژگان و اصطلاحات شما را به طرز فزاینده ­ای تقویت می‌کند؛ بلکه حتی باعث می‌شود که لغات و ساختا­رهای صرف و نحوی که پیش از این آموخته اید را هم مرور و بهبود ببخشید.
درست مثل یادگیری یک ساز جدید، بهترین راه بهتر کردن سطح زبان انگلیسی، مرور و تکرار است. در رمان‌های گوناگون، شما لغاتی را فرامی­‌گیرید که ممکن است در هیچ کتاب مخصوص آموزش واژگان یا اصطلاحاتی با آن‌ها مواجه نشوید.

همچنین مطالعه رمان می­‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر تقویت درک مطلب شما و فهم و حدس زدن معنا و مفهوم متون و جملات داشته باشد. نکته مهم دیگری که می­‌توان به آن اشاره کرد این است که با استفاده از خواندن رمان انگلیسی می‌­توانید مهارت نوشتاری خود را نیز بهبود ببخشید.

بسیاری از نویسندگان مطرح دنیا از جمله استاد ژانر وحشت، استیون کینگ، در بسیاری از مصاحبه‌های خود بیان کرده است:

مجموعه کتاب های Harry Potter نوشته JK Rowling

رمان انگلیسی |
مجموعه کتاب های Harry Potter نوشته JK Rowling

بدون شک پر طرفدارترین و پرفروش ترین مجموعه کتاب، مجموعه هفت گانه «هری پاتر» است که پس از گذشت ۲۵ سال همچنان در دنیای کتاب یکه تازی می­‌کند.
اثری که به صدها زبان ترجمه شده و به هفت فیلم موفق تبدیل گردیده است. اگر تا کنون کتاب­‌های این مجموعه را نخوانده‌اید بهتر است مطالعه آن را تجربه کنید. نثر کتاب بسیار روان، لغات آن بسیار ساده و ساختار جملات نیز به هیچ وجه پیچیده نیست.

با خواندن این مجموعه به راحتی اعتماد به نفس خود را در درک مطلب بدست خواهید آورد و نیز دنیایی را تجربه خواهید کرد که اگر قدم به آن بگذارید، دیگر دل کندن از آن برایتان کار آسانی نخواهد بود.

کتاب A Wrinkle In Time نوشته Madeline L’engle

رمان انگلیسی | کتاب A Wrinkle In Time نوشته Madeline L’engle

این کتاب که در ژانر علمی – تخیلی و سفر در زمان نگاشته شده، ترکیبی از جملات کوتاه و بلند است. جملات کوتاه به شما این اجازه را می­دهند تا راحت تر معنا و ساختار گرامری را پردازش و درک کنید.

همچنین این جملات با استفاده از کلمات ساده، تصویری واضح و جذاب را در ذهن مخاطب ایجاد می‌­کنند. کلمات بسیاری در این کتاب وجود دارد که اکثر آن‌ها در مکالمات روزمره استفاده می‌­شوند.

کتاب The Giver نوشته Lois Lowry

رمان انگلیسی | the giver

این اثر در همان چند صفحه اول نظر مخاطب را به سوی خود جلب می­‌کند. کتاب حاوی جملاتی است که از نظر قواعد بسیار ساده و قابل فهم می‌­باشند.
در نگارش بیشتر جملات این کتاب از زمان گذشته ساده و یا گذشته کامل (ماضی نقلی) استفاده شده است و تمامی جملات آن کوتاه و داستان کتاب نیز به راحتی قابل فهم است. کتابی که مطالعه آن، وقت زیادی نمی‌گیرد.

کتاب The Old Man and the Sea نوشته Ernest Hemmingway

رمان انگلیسی | hemingway

این کتاب یکی از برجسته ترین آثار ادبی است که موفق به دریافت جایزه نوبل شده است. بسیاری از انگلیسی زبان ها این کتاب را در مقاطع گوناگون تحصیلی، مطالعه کرده‌اند. با این تفاسیر اگر علاقمند به آثار ادبی و کلاسیک هستید، این کتاب انتخاب بسیار شایسته ایست.

شاید گاهی اوقات با کلمات جدید و دشوار مواجه شوید اما به یاد داشته باشید که ارنست همینگوی فقید، همیشه طرفدار نثر ساده از لحاظ واژگان و قواعد دستور زبان بوده است.

کتاب Thirteen Reasons Why نوشته Jay Asher

Jay Asher

وقایع این داستان در زمان حال اتفاق می­‌افتد که این یعنی نویسنده از زمان حال ساده برای نقل داستان استفاده کرده‌است. تمامی جملات کتاب کوتاه و شامل لغات نسبتا ساده می‌­باشند. پاراگراف های کوتاه و گرامر ساده آن نیز بسیار مناسب برای کسانی است که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. کتاب همچنین علاوه بر پرفروش بودن در مجله نیویورک تایمز، جوایزی را هم نصیب خود کرده است. اگر به دنبال کتابی با نثر ساده و داستانی گیرا در ژانر اجتماعی هستید، به هیچ وجه مطالعه آن را از دست ندهید.

کتاب Twilight نوشته Stephenie Meyer

رمان انگلیسی | twilight

حتما بسیاری از شما سریال مشهوری که بر اساس این کتاب محبوب ساخته است را تماشا کرده‌اید. کتابی که لغات به کار رفته در آن بسیار کاربردی و آسان و ساختار جملات نیز روان و قابل درک می­‌باشند.

جدا از این ویژگی‌های ساختاری و لغوی، این اثر داستان بسیار جذاب و پرکششی دارد که قادر است ساعت‌ها شما را سر جایتان میخ‌کوب کند.

کتاب Death on the Nile نوشته Agatha Christie

 death on the nile

کتابی معمایی و رازآلود که توسط ملکه ژانر جنایی، آگاتا کریستی به رشته تحریر درآمده است. اگر به داستان‌های جنایی و کارآگاهی علاقه دارید بهتر است در حل این پرونده پیچیده با کارآگاه زبده، هرکول پوآرو همراه شوید تا پرده از راز قتل بردارید.

با این وجود، نثر کتاب برخلاف معمای پیچیده قتل، راحت و قابل درک است. لغات و گرامر استفاده شده در کتاب برای زبان آموزان سطح متوسط و بالاتر بسیار مناسب است و مکالمات میان شخصیت‌ها نیز کمک شایانی به یادگیری اصطلاحات و در نتیجه مهارت گفتاری می­‌کند. پس اگر به دنبال کتابی چالش برانگیز هستید، در مطالعه این کتاب استخاره نکنید!

دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی

منبع : ویرگول

نویسنده : امیرحسین قاضی