در دنیای امروزی با پیشرفت سریع تکنولوژی ، تمامی امور دستخوش تغییر شده اند ؛ در دنیای پیش رو تمامی انسان ها به دنبال روش های آسان و همچنین با کیفیت در امور خود شده اند از این رو تکنولوژی در دنیای جدید ما نقش قوی ای را اجرا میکند .در واقع از تکنولوژی برای آسان سازی و با کیفیت کردن به خصوص کارهای دشوار استفاده میکنیم از همین بابت تکنولوژی در عرصه یادگیری ،مقتدرانه پا به عرصه میگذارد ؛ بر طبق همین مفهوم انسان ها با استفاده از اینترنت و دیگر زیر مجموعه های تکنولوژی از خود انسان های کامل تری میسازند آن ها با استفاده از امکانات راحت و با کیفیتی که زیر سایه ی تکنولوژی وجود دارد هر روزه به راحتی چیز های زیادی یاد میگیرند ،در واقع دامنه ی تکنولوژی برای پروسه یادگیری ،بسیار عظیم و قابل توجه است . با به وجود آمدن نرم افزارها و برنامه های مختلف و … پروسه یادگیری به خصوص در عرصه یادگیری زبان انگلیسی بسیار راحت و همچنین جذاب شده است ؛ در این مقاله نظر شما را به یکی از نرم افزار های کاربردی و کارآمد امروزه جلب میکنم این نرم افزار با نام دولینگو به بازار عرضه شده است ، در این مقاله راجع به ۰ تا ۱۰۰ نرم افزار Duolingo برایتان صحبت میکنیم .

نرم افزار دولینگو و نحوه کار با نرم افزار Duolingo

نرم افزار Duolingo چیست ؟

این نرم افزار یک نرم افزار رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد و شما میتوانید این نرم افزار را برای سیستم عامل های Android از اپلیکیشن بازار یا از Google play و برای سیستم عامل ios از App store دانلود کنید .در این نرم افزار شما از میان ۲۴ زبان ، زبان خود را انتخاب کرده ودر مرحله بعد از بین ۸۵ زبان ،زبان مورد نظر که میخواهید یاد بگیرید را انتخاب کنید

این نرم افزار چگونه کار میکند ؟

در واقع این نرم افزار با رویکرد gameifiction طراحی شده است وهدف آن تشویق شما برای ادامه دادن مراحل است . در واقع دروس مختلف در قالب هر مرحله به وجود آمده اند و شما با تمام کردن هر مرحله به مرحله بعدی دست پیدا میکنید ؛علاوه بر این قابل ذکر است که هر مرحله دارای درسنامه مخصوص همان مرحله میباشد و شما میتوانید با مطالعه درسنامه ها ، درس را متوجه وسپس شروع به بازی و یادگیری کنید .

نرم افزار Duolingo ,برای یادگیری راحت زبان انگلیسی

قابلیت یادآوری نرم افزار Duolingo

همانطور که میدانید لازمه ی یادگیری زبانی جدید تکرار مستمر در روند یادگیری است ،این نرم افزار در همین جهت روزانه به شما یادآوری میکند که به مرور زبان و یادگیری قسمت های جدید بپردازید .

نرم افزار Duolingo ,نرم افزار آسان زبان انگلیسی

Duolingo چه امکاناتی دارد ؟

رقابت طلبی : نرم افزارDuolingo حس رقابت طلبی را در شما آزاد میکند احتمالا میپرسید چگونه ! این نرم افزار با توجه به روند طی کردن مراحل و تداوم در امر یادگیری ، شما را با دیگر زبان آموزان در سراسر دنیا رده بندی میکند و حس تلاش مستمر برای قرارگیری در جایگاه بهتر را در شما آزاد میکند.
انجمن بحث و گفتگو : در این بخش می توانید مشکلات و پرسش های خود را مطرح سازید همچنین محتوا های بسیار مفیدی نیز خواهید یافت .
کلوب ها : این بخش فضای مناسبی را به وجود آورده است تا با دیگر زبان آموزان به بحث و گفنگو و همچنین بازی بپردازید البته لازم به ذکر است این قابلیت فقط در سیستم ios و Android قابل استفاده است .
داستانک ها : برای افزایش سطح یادگیری شما ، داستانک هایی وجود دارد که از سطوح دشوار به ساده چیده شدند شما میتوانید با گذراندن مراحل مختلف و همچنین پاسخ دادن به سوالاتی که راجع به داستانک ها بیان شده اند مرحله مشخص هر داستانک را به اتمام برسانید
پادکست : برای تقویت مهارت شنیداری فقط برای زبان آموزان اسپانیایی پادکست هایی تعبیه شده است
مشاهده ی فعالیت ها : شما میتوانید به عنوان یک زبان آموز روند فعالیت ویادگیری خود را با جزئیات کامل نظاره کنید .

چند کاربر دارد ؟

با توجه یه آماری که نرم افزار Duolingo به طور رسمی بیان کرده این نرم افزار ۳۰۰ میلیون کاربر ثبت شده دارد و شاید جالب باشد بدانید که در ایران بیش ترین زبانی که از طریق Duolingo یاد میگیرند فرانسوی میباشد .

نرم افزار Duolingo , نحوه کار با نرم افزار Duolingo

امنیت نرم افزار به چه صورت است ؟

با توجه به این که در نرم افزار Duolingo دسترسی به microphone و contacts را آزاد میکنیم ، اما تا به حال گزارشی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به دستگاه کاربران داده نشده است .

کمی راجع به آزمون Duolingo بدانیم

همانطور که میدانید به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی آزمون های بین المللی از جمله آزمون های آیلتس و تافل تا آخر ماه دسامبر (دی ماه ) برگزار نخواهد شد ؛ از همین رو تمامی دانشجویانی که خواهان تحصیل در دانشگاه های بین المللی هستند و نیاز به مدرک زبان دارند دچار مشکل شده اند ؛از این رو بسیاری از داوطلبان به آزمون Duolingo روی آوردند حالا شاید برایتان شود این آزمون چیست و چه مزایایی دارد ؟ مختصر توضیحی که میتوانم راجع به این ازمون بدهم این است که در این ایام ،این آزمون جانشین آزمون های آیلتس و تافل شده و با صرف هزینه ی کم به راحتی به صورت آنلاین میتوان این آزمون را داد و بسیاری از دانشگاه ها و موسسات نتایج این آزمون را قبول دارند . حتی علاوه بر آزمون Duolingo شما میتوانید در دوره های آکادمی۲۴talk برای قوت بخشیدن به زبانتان استفاده کنید یکی از دوره هایی که مخاطبان زیادی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند دوره ی مهاجرت اوجود دارد که شما میتوانید به راحتی در این دوره شرکت نمایید

کلام آخر

در این مقاله سعی کردم که ۰ تا ۱۰۰ راجع به نرم افزار Duolingo را بررسی کنم و به عنوان یک کاربر برای استفاده از این نرم افزارهر آنچه که احتیاج دارید را به شما بدهم اما لازم به ذکر است که شنیده اید که میگویند:”شنیدن کی بود مانند دیدن” خودتان Duolingo را امتحان کنید و شروع به یادگیری یک زبان جدید با راحت ترین روش ممکن کنید .