آیا شما نیز به دنبال روش های خلاقانه و جذاب برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان هستید ؟ در اینجا ما ۹ روش خلاقانه و جذاب تدریس زبان انگلیسی به کودکان را به شما آموزش خواهیم داد . در حال حاضر روش های قدیمی تدریس برای کودکان امروزه اصلا جواب نیست شما نمی توانید در حال حاضر به یک کودک بگویید بنشین و به درس گوش بده و یادگیر ما باید از روش هایی استفاده کنیم که برای کودکان جذاب باشد و ترغیب به یادگیری شوند

کلاستان را مفرح کنید

در حال حاضر روش تدری شما باید به گونه ای باشد که جو و محیط کلاس شما محیط جذاب و فرح بخشی برای کودک باشد تا بتوانند کودک را ترغیب به ماندن و یادگیری کند و شما میتوانید با استفاده از کاغذ های رنگی نقاشی های روی دیوار و به طور کلی رنگ کلاس و صندلی ها محیط کلاس را برای کودکان جذاب کنید محیطی که زیبا و جذاب نباشد قادر نیست که کودک را درون خودش نگه دارد شما با استفاده از ترانه ها کارتون ها و … میتوانید جو کلاس را نیز برای کودک سرگرم کننده و مفرح سازید یادمان نرود که تفریح سرگرمی و شادی فاکتورهای بسیار مهم در آموزش به کودکان می باشد

تدریس زبان انگلیسی به کودکان

بازی کنید

بازی کردن یکی از راه های بسیار مفید در آموزش نه تنها کودکان٬ بلکه بزرگسالان است و بازی کردن نه تنها آنها را سرگرم می کند و به یادگیری شان کمک می کند بلکه برای یادگیری شان هم هدف بوجود می آید.خیلی از مدرسان آنقدر خلاق هستند که به درستی بازی ها را با درس در می آمیزند. آنجاست که کودک به راحتی با بازی کردن درس را فرا می گیرد. شما با بازی به دریچه تفریح کودکان وارد و از این روش خیلی راحت میتوانید به کودکان درس را بیاموزید با این تفاوت که آن ها نیز با علاقه به این کار میپردازند .

تدریس انگلیسی به کودکان از روش بازی

فعالیتشان را در کلاس زیاد کنید

دکتر مانتسوری می گوید: کودکان در یک صورت یاد می گیرند . وقتی که در حرکت و جنب و جوش بود باشند. پس در هنگام تدریس آن ها را به جنب و جوش دعوت کنید مثلا اگر از کلمه ی Jump که به معنای پریدن است استفاده میکنید آن ها با پریدن واقعی دعوت کنید آن ها کاملا یاد میگیرند که پریدن به چه معناست و با این تفاوت که از حافظه ان ها نیز به راحتی خارج نمی شود زیرا آن ها به طور فیزیکی معنی و مفهوم کلمه را درک کرده اند وکاملا یاد گرفته اند .

تدریس انگلیسی به کودکان

بیش از حد به کودکان در امر یادگیری فشار نیاورید

هیچ گاه در تدریس زبان انگلیسی به کودکان به دنبال سرعت بالا و یادگیری سریع نباشید باید به شما بگویم همانطور که میدانید کودکان خیلی راحت تر از بزرگسالان زبان انگلیسی را یاد میگیرند اما اگر شیوه ی تدریسی ما اشتباه باشد و به دنبال یادگیری سریع یا تدریس محتوی زیاد به کودک باشیم نتیجه ی کاملا سوء خواهیم گرفت کودکان به شدت سریع دلسرد میشوند پس ما باید با صبر و به آرامی به کودکان محتوی را آموزش دهیم همچنین در مواقعی که دچار اشتباه میشوند نباید تند برخورد کنیم باید از اشتباه بگذریم و درست آن را به کودک آموزش دهیم یادمان نرود هدف ما ترغیب کودکان به یادگیری است .

تدریس انگلیسی به کودکان

آموزش قدم به قدم باشد

همه ی ما در مدرسه و دانشگاه طی یک برنامه ریزی معین و قدم به قدم درس میخوانیم در تدریس زبان انگلیسی به کودکان نیز ما باید به عنوان یک معلم روشی را برای کودک انتخاب کنیم و محتوای درسی را به شکلی به کودک آموزش بدیم که یک سری نکات را داخل آن ها رعایت کنیم برای مثال نباید حجم بالایی از محتوای درسی را یکدفعه به کودک آموزش دهیم ما باید محتوا را مطابق با کودک جلو ببریم و آموزش را به شکل قدم به قدم اما ثمر بخش جلو ببریم و همین طور باید محتوا هایی را انتخاب کنیم که جذاب باشد این در زمینه کودکان بسیار مهم و اثر بخش است .

تدریس زبان انگلیسی به کودکان با روش خلاقانه

ایده های خود را با همکاران به اشتراک بگذاریم

شنیده اید که میگویند برای انجام یک کار موفق از دید های مختلف بهش نگاه کن ؛ شما میتوانید ایده هایی که برای پروسه آموزش خود یا برای نحوه اداره کلاس یا ایده های دیگر دارید با همکاران خود به اشتراک بذارید و از آنجایی که همکاران دیگر شما متخصص در کار هستند میتوانند نقاط قوت یا ضعف شما را به شما بگویند و یا میتوانند ایده های جذاب تری برای موفقیت بیش تر شما به شما بدهند .

تدریس انگلیسی با روش های خلاقانه

زنگ کتاب خوانی داشته باشید

حتما برای ترغیب بیش تر کودکان به محتوا های آموزشی یک زنگ قصه گویی یا کتاب خوانی داشته باشید کودکان عاشقق داستان و کتاب خوانی هستند و از این جهت شما میتوانید لغات بسیار زیادی را با قصه و کتاب به آن ها اموزش بدید و روند تدریس شما روند با سرعت تری میشود زیرا شما با استفاده از علایق کودکان محتوای زیادی را به آن ها امموزش داید و بعد از آن میتوانید آن ها را ترغیب کنید که راجع به جیزی که متوجه شده اند با شما صحبت کنند و شما را از نقاط ضعف و قوتشان آگاه میکنند .

از DVD های اموزشی در کلاس استفاده کنید

در جهت مفرح کردن کلاستان ار فیلم ها و کارتون های کودکانه استفاده کنید استفاده از فیلم ها و کارتون ها باعث جذاب شدن بیشتر محتوای درسی برای کودکان میشود و شما میتوانید در حین کارتون دیدن ۲ مهارت را در کودک قوی کنید قدرت گوش دادن و دایره لغات را کودک کارتون را با لذت فراوان نگاه میکند و شوع به یادگیری و تکرار میکند جالب است بدانید که در حین فبلم دیدن در بدن انیان و به خصوص کودکان هورمون دوپامین ترشح میشود و این باعث لذت در فیلم و افزایش قدرت مغزی برای یادگیری میشود پس این روش خیلی کارآمدی است در پروسه تدریس زبان انگلیسی به کودکان است .

تدریس زبان انگلیسی به کودکان

هنرمند باشید

در تدریس زبان انگلیسی به کودکان باید و باید هنرمند باشید حالا این یعنی چی ؟ شما باید روش های خلاقانه و جذاب را برای آموزش انتخاب کنید زیرا سروکار شما با کودکان است شما میتوانید از فلش کارت های رنگی ،عروسک ها و… یادگیری را برای کودکان جذاب کنید ماباید دنبال روشی باشیم که کودک ترغیب به یادگیری هر چه بیش تر شود شما با انتخاب نحوه درست آموزش و هنرمند بودن در عرصه آموزش این هدف را به غایت میرسانید .

تدریس زبان انگلیسی به کودکان