روش های از بین بردن ترس در هنگام مکالمه‌‌ی زبان انگلیسی :

مطالبی که در این محتوا خواهید خواند
۱) از بین بردن ترس از طریق مکالمه های متنی
۲) از بین بردن ترس در هنگام مکالمه از طریق مکالمه با خودتان
۳) از بین بردن ترس در هنگام مکالمه از طریق تماس تلفنی (بدون تصویر)
۴) ایجاد ارتباط با افراد غیر انگلیسی زبان(مثل شما)
۵)برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه درباره ی موضوعات پایه و رایج در مکالمات صحبت کنید
۶) برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه، همیشه محتوای انگلیسی (فیلم و سریال، موسیقی و …) تماشا کنید

ترس و خجالت در هنگام مکالمه آنقدر هم چیز بدی نیست. خیلی از کارشناسان در رابطه با موضوع از بین بردن ترس در هنگام مکالمه به نکات مثبت ترس و خجالت هم اشاره کرده اند.
بر اساس گفته های آن ها، افراد مختلف توانایی ها و ضعف های مختلفی دارند و همانطور که ترس و خجالت ما را به انسان های بدتری تبدیل نمی کند، تاثیر منفی هم بر یادگیری زبان ندارد!
برای مثال، محققان به این نکته رسیده اند که افراد خجالتی و ترسو در زمینه ی یادگیری زبان، از گرامر صحیح تری هنگام مکالمه استفاده می کنند. ولی اصولا برای یادگیری زبان انگلیسی سلیس، از بین بردن ترس در هنگام مکالمه از موارد ضروری به شمار می رود.

روش های از بین بردن ترس در هنگام مکالمه‌‌ی زبان انگلیسی

در این مقاله قصد داریم به ۶ روش جهت از بین بردن ترس در هنگام مکالمه اشاره کنیم. این روش ها به صورت کلی دسته بندی شده اند. بدیهی است هر فرد جهت یادگیری زبان و رفع ترس در مکالمه باید این روش ها را امتحان، و سپس موارد متناسب با خود را برگزیند.

۱) از بین بردن ترس از طریق مکالمه های متنی

متاسفانه برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه و یادگیری زبان، راهی جز صحبت کردن با افراد وجود ندارد. اما روش هایی نیز برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه وجود دارد که فرد را در همان دفعه ی اول با شخص دیگری رو به رو نمی کند. یکی از این روش ها، مکالمه از طریق متن است. با استفاده از نوشتن متن و ایجاد ارتباط متنی با مخاطب می توانید با کمترین ترس و اضطراب، توانایی های زبان خود را تقویت کنید. مکالمه های آنلاین متنی کمک بسیار زیادی در این رابطه خواهد کرد. نرم افزاری مانند HelloTalk یا انجمن های آنلاین (مانند فیسبوک) نیز در دسترس افراد جهت ایجاد مکالمات متنی است.

۲) از بین بردن ترس در هنگام مکالمه از طریق مکالمه با خودتان

برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه، این روش ها پیشنهاد می شود:
همه چیز را با صدای بلند بخوانید، با خودتان صحبت کنید، صدای خود را ضبط کنید، پیام های صوتی برای دیگران بفرستید. حتی می توانید در هنگام تماشای یک فیلم، جملات گفته شده را تکرار کنید. صحبت کردن با خود شاید احمقانه به نظر برسد اما تاثیر بسزایی در از بین بردن ترس در هنگام مکالمه دارد. گوش دادن به صدای ضبط شده ی خودتان هم به شما در رفع مشکلات زبانی کمک خواهد کرد. حتی می توانید صدای خود را به یک فرد انگلیسی زبان بفرستید تا او مشکلات شما را ذکر کند. داشتن یک دوست یا همکار انگلیسی زبان(بومی) همیشه یکی از پایه های یادگیری زبان محسوب می شود.

۳) از بین بردن ترس در هنگام مکالمه از طریق تماس تلفنی (بدون تصویر)

برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه می توانید با افراد مختلفی تماس تلفنی برقرار کنید تا مخاطب متوجه اضطراب احتمالی شما نشود.

۴) ایجاد ارتباط با افراد غیر انگلیسی زبان(مثل شما)

اگر در هنگام مکالمه با فرد انگلیسی زبان دچار ترس و اضطراب می شوید، سعی کنید ابتدا با افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند ارتباط برقرار کنید. حتی معلم زبان انگلیسی هم می تواند به شما کمک کند. چون او نیز مثل شما به صورت مادرزاد انگلیسی زبان نیست و موقعیت شما را درک خواهد کرد. با این حال سعی کنید با افراد انگلیسی زبان هم صحبت کنید تا ترس شما به مرور زمان کاهش یابد.

روش های از بین بردن ترس در هنگام مکالمه‌‌ی زبان انگلیسی

۵)برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه درباره ی موضوعات پایه و رایج در مکالمات صحبت کنید

یکی از روش های موثر در از بین بردن ترس در هنگام مکالمه، استفاده از موضوعات معمول در مکالمات است. می توانید از خودتان صحبت کنید، از محل زندگی خودتان، از خانواده، شغل و یا دلیل این که قصد یادگیری زبان را دارید. این بحث ها می توانند بین شما و مخاطب دوطرفه باشند.

۶) برای از بین بردن ترس در هنگام مکالمه، همیشه محتوای انگلیسی (فیلم و سریال، موسیقی و …) تماشا کنید

با این کار در واقع خود را در موقعیتی شبیه به زندگی واقعی قرار می دهید. این گونه محتوا را یک شبیه سازی در نظر بگیرید که قرار است از طریق آن، توانایی های زبانی خود را ارتقا دهید. به کلمات و جملات مورد استفاده در فیلم ها یا پادکست ها به دقت گوش دهید و آن ها را یادداشت کنید تا در محیط واقعی از آن ها استفاده کنید. اگر هم به رشته ی خاصی علاقه دارید یا در یک حوزه مشغول به کار هستید، محتواهای مرتبط با آن رشته را تماشا کنید.

نکته ی پایانی در رابطه با از بین بردن ترس در هنگام مکالمه:

اگر نکات ذکر شده در این مقاله را اجرایی کنید، قطعا به روش دلخواه و مناسب خود در زمینه ی یادگیری زبان و از بین بردن ترس در هنگام مکالمه دست پیدا می کنید. شاید روش مناسب شما ایجاد ارتباط رو در رو با افراد باشد، و یا شاید مکالمات متنی نیاز های شما را برطرف کند. فقط کافیست تا روش متناسب با خود را پیدا کنید. بعد از آن و با گذشت زمان، مکالمات شما کمترین اشتباه و یا ترس و اضطراب را خواهد داشت.

پس اگر از بین بردن ترس در هنگام مکالمه یکی از دغدغه های شما است، تدریس مدرس های ما را امتحان کنید. بر خلاف دیگر موسسات که ادعا می کنند به زبان آموزان خود در طول فقط چندین روز زبان انگلیسی یاد می دهند، مرکز آموزش زبان ۲۴talk با توجه به استعدادهای زبان آموزان، هدایت های آموزشی را از طریق متخصصان به زبان آموزان ارائه می کنند. برای اطلاع از دوره های مکالمه ۲۴talk حتما بهتون پیشنهاد میکنم به این صفحه رفته و اطلاعات آن را مطالعه کنید

امیدوارم مقاله روش های از بین بردن ترس در هنگام مکالمه‌‌ی زبان انگلیسی براتون مفید واقع شده باشد