روز جهانی برعکس شدن Backward Day روزیه که جهان برعکس میشه. روزی که عاقل دیوونه میشه. روز شب میشه. توی زندگی روزمره همه ما که زندگی خیلی تکراری و جدی شده ، گاهی اوقات خوبه که قوانین و حباب های همیشگی دور برمون رو بشکنیم و از زندگی با برعکس کردن کاهامون جور دیگه ای لذت ببریم.

در مورد روز برعکس (Backward Day) شدن بیشتر بدونیم

Backward Day یک روز سرگرم کننده است که ما رو ترغیب می کنه کارهامون رو که مثل همیشه انجام میدادیم دیگه تکرارشون نکنیم! این روز رو جور دیگه ای زندگی میکنیم. کی میگه اول باید صبحانه بخوریم؟ چرا روزمون رو با یک تکه کیک شکلاتی یا یک تکه پیتزا شروع نکنیم؟ یه روز اینشکلی مشکلی بوجود نمیاره ، درسته؟ از این گذشته ما زندگیمون رو جوری جلو میبریم که چزوی از هدفمون هستن. درسته کارهامون منطقی هستن ولی داشتن یه روز متفاوت میتونه کلی جذاب و سرگرم کننده باشه.

مردم در سراسر جهان روز جهانی برعکس شدن Backward Day رو برگزار میکنن. این کار مخصوصاً برای کودکان خیلی طرفدار داره . با این وجود ، برای روز عقب مانده محدودیت سنی وجود نداره و ما هر کسی رو به شرکت در اون تشویق می کنیم چه شش ساله باشین و چه ۶۰ ساله. کی هست که دوست نداره یکم سرگرم کننده و احمقانه باشه؟ مثلا چه ایرادی داره لباس های رسمی تون رو توی رختخواب بپوشین و پیژامه تون رو در طول روز بپوشین.

روز جهانی برعکس شدن Backward Day

تاریخچه روز برعکس شدن (Backward Day)

روز برعکس شدن تاریخچه طولانی داره. توی هر فرهنگی یک روز از سال میرسه که قوانین همیشگیشون رو نادیده میگیرن. مثلا در روم باستان روزی به نام سترنالیا (Saturnalia) نام گذاری شده بود که توی اون روز قمار کردن و عیاشی و خوش گذرونی آزاد بوده و ارباب ها به برده ها خدمت میکردن و توی این روز برده ها آزادی بیان و حتی اجازه توهین داشتن ولی فقط برای همون روز.

فرهنگ های دیگه ای توی کل جهان وجود داره که این تغییر ، یعنی غلبه به آداب و رسوم رو جشن می گیرن. در آخر ، همه چیز رو که برای منظم کردن جهان و اداره و کنترل رفتارهای خودمون ایجاد کردیم رو زیر سوال میبریم. روز برعکس شدن نه تنها روز احمقانه ای هست ، یک روز انقلاب ذهنی هم میتونه باشه

روز جهانی برعکس شدن Backward Day

این روز رو چه کسی و توی چه روزی ایجاد کرد؟

این روز رو مگان امیلی اسکات و سارا نیکول میلر در سال ۱۹۶۱ ایجاد کردن. در روز ۲۹ ژانویه ، وقتی که اونها همزمان داشتن کار میکردن تو فکر بوجود آوردن یه هنر و یا صنایع دستی بودن اونها در حالی که مشغول کار بودند در فکر ساختن هنرها و صنایع دستی بودند. بعدا از اون در بعد اظهر اون روز ، اونها با هم نشستن و بعضی از قوانین را نوشتن. چیزی طول نکشید که این ایده به ذهنشون رسید و به گوش همه مردم شهر رسید. وقتی که این دو زن داشتن قدم در اطراف قدم مسزدن دو روز بعد ، در تاریخ سی و یکم ژانویه بود ، که فهمیدن همه کارها رو دارن برعکس انجام میدن

چطوری روز جهانی برعکس شدن Backward Day رو جشن بگیریم؟

روز جهانی برعکس شدن Backward Day

همه چیز از صبح بلند شدن شروع می شه. لباس های خونه رو بیرون بپوش و لباس های زیریش رو روی لباست بپوش ، و یا یکم کمطقی تر باش و لباس خوابت رو بپوش. برای صبحونه یه پیتزای داغ بخور، و جواب تلفن هات رو با خداحافظ و مرسی از تماستون جواب بده. وقتی رسیدی سر کار به رییست بگو خیلی خوشحالی که کارش رو خوب انجام داده و یک دلار هم برای پاداش بهش بده.

روز جهانی برعکس شدن Backward Day

وقتی وقت ناهار شد دسر بخور. توی طول روز بجای سلام خداحافظی بکن. وقتی کارت تموم شد و خواستی بری خونه بهشون سلام کن و بگو روز خوبی داشته باشین.

در اون شب وقتی خواستی بخوابی هشدار ساعت گوشیت برای بیدار شدن رو خاموش بکن. و با لباس کارت به رختخواب برو. ( خب حالا هشدار ساعتت رو روشن کن چون فردا بهش احتیاج داری ). این یه روش عالی برای بزرگداشت روز برعکش شدن و یکم جسارت دادن به زندگی روزمره ات بود.

میتونی این روز رو توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری ، خیلیا عکس های خنده دارشون از کارهای برعکس رو توی این روز در اینستاگرام گزاشتن و کلی لایک و کامنت بامزه گرفتن.

همینطور میتونی خیلی جدی به روز برعکس شدن نگاه بکنی. مثلا کاری که همیشه دوست داشتی انجام بدی ولی تا الان موفق نشدی رو به شکل نمادین میتونی توی این روز انحام بدی.

امیدوارم از مقاله روز جهانی برعکس شدن Backward Day لذت برده باشین. این روز علاوه بر سرگرم کننده و خنده دار بودن خیلی جنبه های دیگه ای داره و از نظر رونان شناسی به خیلی از اختلالات کمک کرده مثلا برای وسواس فکری این یکی از روش های پیشنهادی روانشناسان هست.

برای خوندن بیشتر این مقالات میتونی به صفحه سایت آکادمی ۲۴Talk سر بزنی و کلی مطالب امزشی رایگان و جذاب رو بخونی.

هممینطور برای آشنایی بیشتر با فرهنگ های کشورهای دیگه باید اول زبان اونهارو یاد بگیرین پس خوبه که همین الان یادگیری زبان انگلیسی که زبان اکثر مردم دنیاست رو تقویت بکنید. شرکت توی دوره های آنلاین و دوره های مکالمه برای یادگیری سریعتر و صرفه جویی توی وقت و هزینه ها میتونه انتخاب خوبی باشه.