در اینجا ما ۹ دلیل برای اینکه چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه ؟ برای شما بیان می‌کنیم
اما قبل از اون ممکنه شما به این فکر کنین چرا مثلا باید یادگیری زبان رو توی شرکتمون بیاریم و اون رو به کارمندانمون یاد بدیم چون می‌دونیم که یادگیری زبان جدید ممکنه سخت و طاقت فرسا باشه و همچنین برای شرکتتون پر هزینه باشه، اما ما چرا باید اینکارو انجام بدیم؟ مثلا می‌تونیم به جاش یک مترجم استخدام کنیم

چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه

۱) هزینه زیاد استخدام مترجم

اول از همه می‌تونیم بگیم که ممکنه شما هزینه ای که برای کلاس‌های زبان در شرکت‌هاتون می‌کنین به همون اندازه یا کمتر از اون هزینه‌ای باشه که شما برای تیم مترجم بپردازین و جدای از اون در یک کسب و کار پویا و دینامیک ممکنه خیلی موقعیت‌ها پیش بیاد که شما و کارمنداتون در اون لحظه به مترجم دسترسی نداشته باشید و این ممکنه باعث بشه که شما ضرر و زیان‌های زیادی در کارتون رو متحمل بشین.

۲) علاقه شدید کارمندان به یادگیری

تحقیقات جدید نشون داده که خیلی از کارمندان علاقه بسیار زیادی نسبت به یادگیری دارن چون از مزایایی هست که به اونها ارائه داده میشه که می‌تونه یادگیری‌های رایگان یا کلاس‌های رایگان باشه و یکی از جذاب ترین این کلاس‌ها می‌تونه کلاس یادگیری زبان انگلیسی باشه.
توی تحقیقی که انجام شده، دیدن خیلی از کارمندان تقریبا اکثریتشون ترجیح میدن که کلاس‌های رایگان آموزشی رو به عنوان یک مزیت شغلی توی شرکتشون شرکت کنن تا اینکه مثلا بخوان تغذیه رایگان سرکارشون بگیرن.

۳) افزایش وفاداری و همکاری تیم کارمندان

چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه

این کلاس‌ها باعث میشه وفاداری کارمنداتون به شما بیشتر بشه. تحقیقات نشون داده در دنیای کاری امروز یکی از بزرگترین مشکلات شرکت‌ها وفاداری کارمندان هست اما متاسفانه اونها خیلی وفادار نیستن و خیلی اعتماد ندارن به شرکت‌هاشون اما یک چیزی که خیلی باعث میشه این روحیه کار تیمی و وفاداری به اون شرکت ارتقا پیدا کنه و بهتر بشه شرکت در کلاس‌های زبان هست چون اینجورکلاس‌ها باعث میشه که اون کارمندها این احساس بهشون دست بده که ما برای این شرکت مهم هستیم که داره هزینه می‌کنه که ما این آموزش رو ببینیم و ارتقا پیدا کنیم.

۴) فعال شدن ذهن و افزایش کارایی کارمندان

تحقیقات نشان داده که یادگیری زبان واقعا باعث میشه که آدم ذهنش فعال بشه  و ذهنش بهتر کار کنه یه جوری می‌تونیم بگیم باهوش تر بشه چرا که می‌دونید  یادگیری زبان یک کار سختی هست و شما باید یک عالمه اطلاعات جدید رو حفظ کنید و این باعث میشه که یادگیری زبان جدید باعث بشه یک بخش‌های جدیدی از مغز فعال بشن انگار که مغز جوان تر بشه. قطعاً باعث میشه از طرفی اعتماد به نفس طرف رو بالا ببره و تمام اینها در کارایی این کارمند در شرکت شما موثر خواهد بود

۵) انگلیسی در علم و فناوری

چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه

علم و فناوری در تمام حوزه ها رشد بسیار زیادی داشته و این رشد و گسترش ادامه خواهد داشت. اگر کسی بخواهد در دنیای کسب و کار موفق باشه و تاثیر زیادی داشته باشد، باید در مباحث علمی فعالیت کند. داده های اخیر نشان می دهند که در حدود ۹۵ درصد از تمام مقالات علمی که در فهرست نشریه علمی نوشته شده اند به زبان انگلیسی می باشند. این واقعیات به این معنی است که اگر یک شرکت و یا انتشاراتی می خواهد با افراد زیادی ارتباط برقرار کند و محبوبیت داشته باشد، باید از زبان انگلیسی استفاده کند.

۶) نام تجاری و زبان انگلیسی

بسیاری از شرکت ها برای جهانی شدن از زبان انگلیسی استفاده می کنند. زبان انگلیسی زبان ساده و قابل فهم است به همین دلیل بسیاری از شرکت های بزرگ مانند Daimler، Nokia و Renault از این زبان برای نام تجاری خود استفاده کرده اند. این به این معنی نیست، که همه جلسات و گفت و گوهای این شرکت ها با استفاده از زبان انگلیسی برگزار شود، بلکه محصولات، خدمات و ارزش های مهم آنها به زبان انگلیسی تکیه دارند.

چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه

۷) انجام تحارت در اینترنت با زبان انگلیسی

امروزه اکثر افراد از طریق اینترنت کارهای خود را انجام می دهند. زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های اصلی برای انجام تجارت در اینترنت ظهور کرده است. وب سایتی که به زبان انگلیسی نوشته شده است می تواند بسیاری از مشتریان را جذب کند. حتی بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک در روستاهای دور افتاده برای فروش محصولات خود به مردم سراسر جهان، می توانند از تجارت در اینترنت با استفاده از زبان انگلیسی استفاده کنند. توصیف محصولات با زبان انگلیسی می تواند باعث جذب و نگه داشتن مشتریان زیادی از سراسر جهان شود.

۸) زبان انگلیسی سفرهای کاری را برای شما آسان می‌کند

بسیاری از شغل ها برای گسترش فعالیت خود، سفرهای کاری زیادی به کشورهای خارجی دارند. زبان انگلیسی به شما این امکان را می دهد که در سفر کاری خود بدون هیچ گونه مشکلی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

۹) یادگیری زبان برای برقراری ارتباط موثر با همکاران خارجی

خیلی از شرکت های بزرگ و حتی شرکت های کوچک، با کشورهای خارجی همکاری می کنند. بنابراین برای برقراری ارتباط با همکاران خارجی لازم است که با آنها از طریق یک زبان واحد ارتباط برقرار کنند. زبان انگلیسی به عنوان زبان واحد در بسیاری از کشورها برای ایجاد همکاری استفاده می شود. بنابراین با استفاده از زبان انگلیسی می توانید دامنه فعالیت خود را گسترش دهید.

چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه

جمع بندی :
به یاد داشته باشین یادگیری زبان انگلیسی به کارمندانتون نه تنها باعث می‌شود آنها در کارهاشون پیشرفت کنند و به قول معروف پتانسیل ارتباط با بازارهای جهانی را داشته باشند بلکه باعث میشه که شما یک روحیه تیمی و یک احساس وفاداری در کارمندانتون  ایجاد کنید.

یکی از دلایل عمده ای که مانع یادگیری زبان توسط مدیران و صاحبان مشاغل میشه، مشغله زیادشون و درگیری های متفرقه هست که مانع شرکت کردنشون در کلاس های زبانه. دوره کار و تجارت اکادمی ۲۴Talk با ارائه راهکاری نوین و کاربردی به میزان زیادی در وقت با ارزش شما صرفه جویی می کنه. بخاطر اینکه کلاس ها از طریق مکالمه تصویری و با اساتید باتجربه انجام میشه، شما میتونین با تخصیص زمان کمتر از یک ساعت در روز اونم از محل دفتر یا شرکت خودتون، یادگیری زبان رو شروع کنید و این فرآیند رو تا زمان رسیدن به هدفتون ادامه بدین.

امیدوارم مقاله چرا یادگیری زبان کارمندان در کسب و کار مهمه برای شما مفید واقع شده باشه برای خواندن مقالات بیشتر می‌تونید به صحفه بلاگ آموزش زبان آکادمی ۲۴talk در بخش مرکز آموزش رایگان مراجعه کنید.