تصمیم دارید به زودی در دانشگاه ثبت نام کنید؟ دیگه وقتش رسیده که زبان انگلیسی خودتونو ارتقاء بدید. انگلیسی آکادمیک با انگلیسی روزمره متفاوته. اگه در حد آیلتس و تافل و GRE هستید و قصد دارید در این آزمون ها شرکت کنید پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. آمادگی کافی برای آزمون زبان حلال همه مشکلاته.

اما اکثر زبان آموزها صرفا به راهکارهای آمادگی در آزمون فکر میکنن و به مشکلات احتمالی که قراره سر راهشون قرار بگیره اهمیتی نمیدن.

در این مقاله قراره مشکلاتی که معمولا همه افراد با اون مواجه میشن رو به شما معرفی کنیم. بنابراین راهکارهای کلیشه ای و قدیمی ممکنه جواب نده. ما از شما چند سوال مهم و حیاتی می‌پرسیم و شما باید به اونها صادقانه جواب بدید ، اگه جواب هاتون صادقانه باشه بالاخره به پاسخ این سوال می‌رسید که کدوم راهکارها برای آمادگی و موفقیت در آزمون هایی مثل GRE, IELTS, TOEFL مفیدتر و بهتره.

آزمون زبان انگلیسی

چند نکته مهم برای شروع آمادگی آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی!

اولین چیزی که باید بدونید اینه که لازم نیست از آزمون های پیشرفته زبان وحشت داشته باشید. تمام چیزی که نیاز دارید یک ذهن چابک و دقت بالاست. برای اینکه دقیقا بدونید چه چیزهایی لازم دارید تا به آمادگی لازم در آزمون برسید باید اول تصمیم بگیرید روی چه مواردی قصد دارید تمرکز کنید؟ برای مثال شما فکر می‌کنید باید روی کدوم یک از مهارت های چهارگانه زبانتون بیشتر کار کنید؟ پاسختون هر چی که هست از همین حالا شروع کنید. از سخت بودن راه هراسی نداشته باشید و فقط شروع کنید.

از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدن است. سعی کنید از ترسیم هدفهای غیر واقع بینانه دوری کنید. بسیاری از این اهداف به جای اینکه باعث پییشرفت سربعتر ما بشن و ما رو زودتر به مقصد برسونن در عوض باعث درجا زدنمون میشن.

آزمون زبان

پس بهتره از کم شروع کنیم! برای شروع در روز فقط ۱۵ دقیقه زمان برای مطالعه و یادگیری بذارید. وقتی به مطالعه کردن عادت کردید کم کم زمانش رو به ۳۰ دقیقه و ۱ ساعت و ۲ ساعت برسونید (هر چقدر که فکر می‌کنید برای موفقیتتون لازمه). البته اگه دیر به فکر شرکت در آزمون های تخصصی زبان افتادید احتمالا زمان کم میارید. این قانون شروع با ۱۵ دقیقه برای کسانی صدق می‌کنه که حداقل از ۶ ماه قبل به فکر شرکت در آزمون ها افتادن.

به برنامه درسی دیگران کاری نداشته باشید. ممکنه مضطرب بشید و یا زیادی احساس اعتماد به نفس کنید! با تمام قوا فقط هدف خودتونو دنبال کنید.

بهتره قبل از آزمون اصلی چند بار در آزمون های آزمایشی هم شرکت کنید. مثلا دو تا پنج بار.

آزمون های آزمایشی نقاط ضعف و قوت و میزان آمادگی شما رو به درستی نشون میدن و متوجه می‌شید روی چه مواردی باید کار کنید.

سوالاتی که باید از خودتون بپرسید!

قبل از برنامه ریزی و شروع با خودتون رو راست باشید و یه سری سوالات رو نسبت به خودتون جواب بدید!

چقدر مشتاق موفقیت در آزمون هستم؟

اینکه شما انگلیسی زبان هستید یا نه تاثیری در موفقیت شما نداره. خیلی ها فکر میکنن اگه انگلیسی روزمره و مکالمه شون خوب باشه پس لزوما میتونن در آزمون های تخصصی هم موفق بشن البته که این قضیه بی تاثیر نیست اما اگه شما به عنوان یک غیرانگلیسی زبان علاقه و انگیزه کافی داشته باشید و تمام تلاشتونو در این راه بذارید قطعا از بقیه جلوتر خواهید بود.

آزمون زبان انگلیسی

چقدر عادت به مطالعه در من وجود داره؟

مطالعه بال های پرواز شماست! ممکنه مبحث مطالعه آزاد کمی به آزمون های تخصصی بی ربط باشه اما مطمئن باشید در درک مطلب و خوب نوشتن بهتون کمک خواهد کرد. ممکنه ۶ ماه مطالعه آزاد کمک چندانی به پیشرفت شما نکنه و لازم باشه مدت زمان بیشتری رو به این کار اختصاص بدید. اگه تا الان مطالعه آزاد نداشتید مضطرب نشید! از همین حالا شروع کنید. هر کتابی که تو خونه دم دست دارید یا میتونید از نزدیک ترین کتابفروشی بخرید یا حتی آنلاین تهیه کنید، خوبه. کلمات جدید رو هایلایت کنید و گنجینه لغاتتون رو غنی کنید.

به نوشتن علاقه دارم؟

احتمالا همه شما از اینکه بشنوید نوشتن روزمره قدرت خلاقیت و فکر کردن شما رو به شدت بالا می‌بره سورپرایز میشید!

کافیه یه دفتر خاطرات بخرید و خاطرات روزانه خودتونو هرروز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بنویسید. در مورد همه چی بنویسید، از اتفاقاتی که در طول روز براتون افتاده تا برنامه های درسیتون برای آمادگی در آزمون GRE. این عادت نوشتن روزانه به شما فرصت میده تا از کلماتی که در عادت مطالعه روزانه یاد گرفتید استفاده کنید و خلاقانه فکر کنید.

آزمون زبان

با آزمون زبان دادن مشکل دارم؟

شما از کدوم دسته افراد هستید؟ عاشق امتحان یا متنفر از امتحان دادن؟ اگه از امتحان دادن ترس و واهمه خاصی ندارید، قطعا کارتون راحتتر میشه اما اگه از اون دست افرادی هستید که با وجود آمادگی و مطالعه به اندازه کافی با دیدن سوالات مضطرب میشید موفق نخواهید بود. اگه در نگاه اول دیدید دو تا سوال اول رو بلد نیستید سراغ سوال بعدی برید و هیچوقت تمام سوالات رو در دقایق اول نگاه نکنید.

بهترین کار اینه که قبل از آزمون خودتونو به صورت ذهنی آماده کنید.

قبل از خواب چشماتونو ببندید و خودتونو در جلسه آزمون فرض کنید و ببینید که کاملا خونسرد و آروم به همه سوالات جواب میدید. سوالات سال های قبل رو فراهم کنید یا از اینترنت سوالات مشابه آزمون های تافل و آیلتس رو جستجو کنید. بعد از اینکه چند بار خودتون رو در شرایط آزمون قرار بدید و سوال ها رو ببینید قطعا با آزمون اصلی خیلی راحت تر کنار میاید.

با انجام همین چند تا نکته میتونید از پس هر آزمونی به خوبی بربیاید. قطعا شرکت در کلاس های آمادگی آزمون های تخصصی زبان و استفاده از منابع خوب و به روز و معتبر رو فراموش نکنید.

با انجام همین چند تا نکته میتونید از پس هر آزمونی به خوبی بربیاید. قطعا شرکت در کلاس های آمادگی آزمون های تخصصی زبان و استفاده از منابع خوب و به روز و معتبر رو فراموش نکنید.

آزمون زبان انگلیسی

خلاصه و چکیده نکات برای آمادگی در آزمون زبان که در بالا مطرح کردیم:

  • مضطرب نباشید.
  • از مدت و مقدار مطالعه کم شروع کنید.
  • هرروز مطالعه کنید.
  • اونو به عادت روزانه تون تبدیل کنید.
  • خودتونو به نوشتن عادت بدید.
  • از اتفاقات روزمره تا برنامه های درسیتون بنویسید.
  • در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.
  • منابع خوب پیدا کنید.

از همه مهم تر اینکه از خودتون بپرسید چقدر برای موفقیت در این کار علاقه و انگیزه دارم و در نهایت تلاشتونو برای موفقیت در این راه انجام بدید.

توصیه ما به شما مطالعه‌ی صفحه آمادگی آزمون در دوره‌هایی که برایتان تدارک دیده‌ایم می‌باشد.