در این مقاله سعی داریم جدیدترین متد اموزش زبان و ۲۷ مورد از کارهایی که زبان انگلیسی شما را بهبود می بخشد را معرفی می کنیم.
یادگیری و آموزش زبان امروزه یکی از دغدغه های اصلی افراد می‌باشد، اما چطور ان را بیاموزیم و بهبود ببخشیم ؟

۲۷ روند بهبود زبان انگلیسی و جدیدترین متد اموزش زبان :

  1. ۴ مهارت اصلی را تمرین و تقویت کنید:
جدیدترین متد اموزش زبان

☻ خواندن☻ نوشتن☻ گوش دادن☻ صحبت کردن
☻صحبت کردن :
صحبت کردن سه حالت می‌تواند داشته باشد:
♥ با فردی رو در رو صحبت کنید یا تلفنی که امکان در خواست تکرار جملات وجود داشته باشد
♥ در حالت دوم شما برای حضار سخنرانی می‌کنید که می‌توانید از حالت چهره ان ها متوجه شوید و تعاملی صورت نمی‌گیرد
♥ در حالت سوم یک برنامه یا سخنرانی ضبط شده؛ برای یک کلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد
☻مهارت خواندن:
یک فعالیت و مهارت با ارزش که با تمرین و خلاقیت و تجزیه و تحلیل متون انگلیسی صورت می‌گیرد؛ که با نگاه کردن به یک حرف یا علامت ها و نشانه ها باید بدانیم آنها چه معنایی به جملات می‌بخشند و مفاهیم ان ها را درک کنیم.
☻مهارت نوشتن:
برای نوشتن مطالب انگلیسی باید اصول و گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم که دامنه لغات هم از اهمیت بالایی برخوردار است واز فرایند‌های مهم به شمار می‌رود چون علاوه بر خلاقیت و ساخت مفاهیم باید بتوانیم ان ها را به طور منظم روی کاغذ پیاده سازی کنیم.
☻مهارت گوش دادن:
مهارت شفاهی، شنیداری می باشد که مخاطب با شنیدن مطالب و تطبیق ان ها با کلمات و اصطلاحات می تواند به منظورها پی ببرد و نیازمند یک شنونده می باشد که دیالوگ ها رد و بدل شود و نیاز به تمرکز برای تبدیل صدا‌ها و آواها دارد که برای درک گوینده باید از او کمک بگیریم.

۲٫ یادداشت کنید و حداقل ۳ بار آن ها را در جملات مختلف استفاده کنید

۳٫ از ساعت بدن خود استفاده کنید به طور مثال اگر فرد سحرخیزی نیستید بعدازظهر یا شب به مطالعه زبان مشغول شوید که در انتها به توضیح کامل این مطلب می‌پردازیم.

۴٫ به جای‌ حفظ لغات به تنهایی سعی کنید ان ها را به صورت اصطلاح یا جمله مثالی یاد بگیرید چون هم در بخش گرامر می‌تواند موثر باشد و هم به حافظه سپردن آن راحت تر است.

۵٫ برای خود هدفی مشخص نمایید زیرا زمانی که برای خودتان هدفی در نظر می‌گیرید سخت‌ تر برای آن تلاش می کنید.

۶٫ بدانید چه چیزی برای شما بهتر است، چه هدفی برای یادگیری دارید وچه چیزی وموقعیتی برای شما در آینده به وجود می اورد و شما را موفق میکند.

۷٫ از خانواده، دوستان، همکاران وهم کلاسی هایتان کمک بگیرید. اگر چیزی را درک نکردید آن را مطرح کنید و درباره اش سوال بپرسید

۸٫ مرور، مرور، مرور؛ خیلی مهم است. بر روی مطالبی که در گذشته مطالعه نکردید و از آن ها یادداشت تهیه کردید، وقت بگذارید و ان ها را مطالعه کنید.

۹٫ اگر خودتان به تنهایی مطالعه می کنید بهتر است یک دفعه بیش از ۳۰ دقیقه وقت نذارید و بین آن استراحت کنید.

۱۰٫ برای گذراندن سطح ها عجله نکنید. قدم به قدم و مرحله به مرحله سطح ها را طی کنید و .همراه با مرور به مراتب بالاتر بروید

جدیدترین متد اموزش زبان

۱۱٫ برای یادگیری بهتر است ازDVD ها به جای تلوزیون استفاده کنید. دلیل ان این است که در سطوح اولیه یادگیری بهتر است به منبعی دسترسی داشته باشید که اگر متنی دیدید یا شنیدید دوباره بتوانید به ان دسترسی پیدا کنید و بیشتر مطالعه کنید. در مراحل و سطوح بالاتر تلوزیون پیشنهاد می‌شود و تمرین خوبی برای تسلط بدون تکرار آن است

۱۲٫ کتاب ها و مقالات درجه بندی شده را مطالعه کنید که پس از خواندن آن‌ها حس خوبی به شما منتقل کند و شما را مشتاق تر کند. در سطوح بالاتر کتاب ها مقالات و رمان‌های سخت تر را انتخاب کنید. برای مثال کتاب‌های کودک از لغات و کلمات ممتازتر و ساده تری تشکیل شده.

۱۳٫ زمانی که ترجمه کلمه ای در متن را نمی دانید بهتر است به کلمات اطراف آن در جمله نگاه کنید و معنی آن را با توجه به منظور جمله حدس بزنید.

۱۴٫ یادگیری زبان را تنها نمی‌توان از روی کتاب انجام داد مانند رانندگی. زبان خود را به انگلیسی ترجمه نکنید. سعی کنید انگلیسی فکر و صحبت کنید تا تسلط خود را بیشتر کنید و هر زمان که ممکن بود از زبان انگلیسی استفاده کنید.

۱۵٫ آهنگ‌های انگلیسی را یاد بگیرید و همراه آن‌ها همخوانی کنید تا صدای زیبای خود را به گوش جهانیان برسانید.

۱۶٫ به رادیو انگلیسی گوش دهید حتی اگر به طور جدی به آن گوش نمی دهید گوش های خود را عادت و تمرین دهید.

۱۷٫ صداهای خود را ضبط کنید و بشنوید. شجاع باشید این به شما کمک می کند زمینه های مشکل خود را شناسایی کنید.

۱۸٫ از یک فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی استفاده کنید که به شما کمک می‌کند انگلیسی فکر کنید. فرهنگ لغت به عنوان راهنمای شما کاربرد دارد نه به عنوان معلم شما، سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید.

جدیدترین متد اموزش زبان

۱۹٫ تسلیم نشو! مثبت بمان! گاهی ممکن است فکر کنید که سریع یاد نمی‌گیرید. همه همین حس را دارند، شما تنها نیستید، نگران این موضوع نباشید. به درجه دلخواه خواهید رسید و از آموزش لذت ببرید و بیشتر بیاموزید. اگر هنوز به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید نشان دهنده این نیست که شما در زبان بد هستید یعنی اینکه شما هنوز روش خاص یادگیری خود را پیدا نکرده اید.

۲۰٫ انواع مختلفی از لهجه‌های انگلیسی وجود دارد: انگلیسی ، امریکایی و … هیچ یک از این ها اشتباه نیستند، انگلیسی، انگلیسی است.

۲۱٫ فقط یادگیری کلمات انگلیسی کافی نیست، شما میتوانید یک کلمه انگلیسی را به طوطی آموزش دهید اما به این معنا نیست که می‌تواند انگلیسی صحبت کند.پس باید درک درستی از گرامر داشته باشید.

۲۲٫ مناظره کنید، مباحث را به صورت گروهی بحث کنید، به طور جدی گوش دهید چون به شما کمک می کند از بعد جلسات مطالعات خارج شوید پس در ان شرکت کنید.

به همین منظور آکادمی ۲۴Talk دوره ‌ای مختص مکالمه و بحث آزاد برای شما عزیزان تدارک دیده است.

۲۳٫ تمرین را ادامه دهید ! اگر از صحبت به زبان انگلیسی فاصله بگیرید می‌فهمید که سطح شما کاهش می یابد و همه تلاش شما به هدر رفته است.

۲۴٫ انگلیسی را با یک دوست بیاموزید، اینگونه شما شخصی را خواهید داشت که میتوانید با یکدیگر تمرین کنید و به هم انگیزه دهید.

۲۵٫ اغلب سبک تدریس کتاب ها با طرز صحبت کردن اتفاقی و خودمانی متفاوت است سعی کنید برای یادگیری فیلم هایی عامیانه‌تر تماشا کنید.

۲۶٫ حفظ اصطلاحات ممکن است سخت باشد اما استفاده از آن‌ها جالب است و شما را مشتاق میکند.

۲۷٫ برای تسلط آموزش، تصویر سازی کنید. مثلا قبل از رفتن به رستوران آنچه را که احتمالا پیشخدمت به شما می گوید فکر کنید که از چه عباراتی استفاده میکند.

حال می خواهم جدیدترین متد آموزش زبان را که از آن استفاده کردم برای شما بیان کنم

من تاکنون نتوانسته ام در کلاس های زبان شرکت کنم:
دغدغه های شغلی, هزینه کلاس ها, نداشتن آگاهی و شناخت از اساتید مجرب و از همه مهم‌تر در زمان حاضر ؛ نبود زمان کافی و مشخص برای یادگیری زبان جزء معضلات اصلی به شمار میروند.
در تجربه شرکت درکلاس های حضوری گاهی از ترس اشتباه بودن عقاید و نظرات بسیاری از افراد از گفتن مسائل و سوالات خود اجتناب میکنند.
در نتیجه اکثرافراد به دنبال راه دیگری برای جبران کسری و نبودن زمان،اساتید مجرب و راهی برای صرفه جویی در هزینه ها هستند.

من به دنبال راهی برای یادگیری زبان بودم که با اکادمی ۲۴talk آشنا شدم .


اموزش های این اکادمی به‌ صورت آنلاین می باشد و این آموزش آنلاین برای افراد شاغل بسیار ایده ال و منحصربه فرد است؛ چون این کلاس ها ضبط می‌شوند و در هرمکان و هرزمانی می‌توان به آن ها دسترسی داشت.

از دیگر مزایای این آموزش آنلاین که می‌توان به آن اشاره کرد:
به روز بودن محتوا و مطالب علمی، وجود نداشتن محدودیت ظرفیت واستفاده از استادان مجرب در حوزه های گسترده جغرافیایی.
درکلاس های حضوری ترس اشتباه بودن عقاید وجود دارد و افراد از بازگو کردن آن واهمه دارند اما در کلاس های آنلاین فرد می‌تواند بدون ترس اشتباه کند که باعث تست، کشف و پرورش عقایدش می‌شود.
با آموزش آنلاین با در دست داشتن رسانه های مختلف و یک گوشی همراه به راحتی می توانید از هر ساعت شبانه روز به یادگیری ادامه دهید و در هر زمان و مکانی میتوانید دسترسی نامحدودی داشته باشید که نسبت به تدریس های سنتی وقت کمتری می گیرد و مفید تر است.
آموزش آنلاین هزینه کمتری نسبت به کلاس های حضوری دارند پس راهی برای صرفه جویی و سرمایه گذاری می باشد.

در این مقاله جدیدترین متد اموزش زبان و ۲۷ مورد از کارهایی که زبان انگلیسی شما را بهبود می بخشد را معرفی کردیم امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد برای مطالعه مقاله های بیشتر به مرکز اموزش زبان رایگان ۲۴talk مراجعه کنید