دانستن یک زبان جدید مهارت بسیار خوبی است به ویژه زمانی که شما بخواهید در خارج از کشور خودتان زندگی و یا کار کنید و یا صرفا بخواهید با یک فرهنگ جدید آشنا شوید. اما آیا این مهارت می تواند به شما کمک کند که موقعیت شغلی خود را حفظ کنید؟ آن قدر ها هم که به نظر میرسد احمقانه نیست. هوش مصنوعی و اتوماسیان در سال های پیش رو زندگی بسیاری از کارمند ها را در سراسر جهان مختل خواهند کرد. انگلیسی در محیط کار بسیار به کمکتان خواهد آمد اما چگونه و همراه با چه مهارت هایی؟

گفتگو و یادگیری | دوره جدید صرفا مکالمه

زبان انگلیسی در محیط کار

مشاغلی که بیش از بقیه در معرض خطر هستند، کارگزارهای اینترنتی، واسطه های معاملات ملکی و تکنسین های ثبت سولبق درمانی هستند. بنابراین جای تعجب وجود ندارد که کارمند ها به دنبال یادگیری مهارت های به اصطلاح نرم می روند که بتوانند با جریان پیشرفت تکنولوژی به رقابت بپردازند. این مهارت ها به ویژه شامل آموزش هایی می شود که به آن ها کمک می کند بتوانند در محیط های کاری که به سرعت تغییر شکل داده اند، موفق ظاهر شوند.

انگلیسی در محیط کار

این مهارت های نرم چه چیزهایی را شامل می شوند؟

خبر خوب این است که در محیط های کار جدید به ویژگی های انسانی مثبت بیش از پیش بها داده می شود.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی لینکدین، مهارت های کار گروهی شامل: برنامه ریزی، تدریس، خرید و فروش و مدیریت همه در سطح بالایی قرار دارند. خدمات مشتریان- بهترین نمونه ی تجاری از نفوذ در ذهن انسان- نیز در رتبه ی بالایی قرار دارد.

مهارت های ضروری برای محیط های کار در آینده

به بیان دیگر، تمرکز بر آن دسته از ویژگی های انسانی که هوش مصنوعی نمی تواند آن ها را تقلید کند، نتایج مثبتی به دست می دهد.اگر تصور چنین موضوعی برایتان دشوار است، به این فکر کنید که ساختن ربات هایی که به خوبی انسان راه می روند، چقدر دشوار است. راه رفتن در یک مسیر صاف چقدر دشوار است؟ خیلی دشوار! از آن جایی که راه رفتن به قدرت محاسباتی قوی، اتصال به سیستم عصبی و مغز و اندام های مرتبط با برقراری تعادل را دارد انجام دادن آن برای یک ماشین کار ساده ای نخواهد بود.

زبان انگلیسی در محیط کار

با این همه، این ویژگی های انسانی یا مهارت های نرم شامل چه مهارت هایی است؟

هوش هیجانی: توانایی گوش دادن و فهمیدن از مهارت های اساسی در محیط های کار امروز هستند. این مهارت امکان برقراری مکالمات مثبت و اثر بخش بین واحدهای تجاری و مشتریان، شرکا و کارمندان آن ها را فراهم می آورد.

حل مسئله: شکی نیست که هوش مصنوعی و آموزش ماشینی در زمینه ی خودکار سازی امور مزایای بسیاری دارند اما توانایی حل مسئله در انسان ها بی نظیر است.

مهارت های تحلیلی: مشاهده ی جزئیات یک امر و بررسی آن از جهات و دیدگاه های مختلف در تصمیم گیری های موثر بسیار تعیین کننده اند.

خلاقیت: خلاقیت و نوآوری ویژگی هایی هستند که کسب و کارها و کارمند ها را از رقبای خود متمایز می کنند.

انعطاف پذیری: کسب و کار ها به سرعت در حال تغییر هستند. کارمند ها همواره با موقعیت های نا آشنا مواجه می شوند. توانایی سازگاری پیدا کردن با سرعت بالا در واقع تفاوت میان موفقیت و شکست است.

انگلیسی در محیط کار

یادگیری زبان، گلوله آموزشی جادویی

وقتی صحبت از فراگیری مهارت های نرم به میان می آید، یادگیری زبان همه ی موارد آن را پوشش دهی می کند.

یادگیری زبان جدید مهارت های شناختی پایه از قبیل هوش و حافظه را تقویت می کند. به علاوه این فرایند افراد را تشویق می کند که خلاق و انعطاف پذیر باشند و از تخیل شان برای حل مسائل کمک گیرند.

یادگیری زبان جدید برای سلامت شما نیز حائز اهمیت است. افراد چند زبانه افراد ی پردرآمدتر وروشن فکرتر هستند و در حل مسئله نیز موفق ترند. از این گذشته یادگیری زبان جدید شمار را وادار می کند که تمرکز کنید، دقت خود را افزایش دهید و در زمان حال زندگی کنید.

و در پایان، یادگیری یک زبان جدید علاوه بر این که کار بسیار جذاب و جالبی است، در محیط های کار امروزی که مبادلات فکری و توانایی حل مسئله بسیار حائز اهمیت هستند، واقعا با ارزش است.

هوش مصنوعی در یادگیری سریع و تحلیل حجم وسیع اطلاعات پیشتاز است اما انسان هایی مانند من و شما هم چنان در زمینه ی تخیل، بینش و لجبازی پیشتاز هستیم!