همه می‌دونیم که یادگیری زبان به تمرین و ممارست زیادی نیاز داره یعنی شما هر روز باید طبق یک برنامه منظمی تمرین داشته باشین حالا بعضی‌ها میگن که ما وقت نداریم یا وقتمون کمه چکار باید بکنیم؟
تمرین زبان انگلیسی نیازمند توجه به یه سری نکات مهمه. هیچ نگران نباشین در ادامه چند تا نکته رو بیان می‌کنیم که می‌تونه به شما کمک کنه.

۱) استفاده از listening

تمرین زبان انگلیسی | استفاده از listening

گوش دادن در مسیرهای رفت و آمد و یا دیگر موقعیت‌های ممکن یکی از بهترین روش‌های تمرین زبان انگلیسی هست. سعی کنین تا اونجایی که می‌تونین به انگلیسی گوش بدین مثلا دارین صبحونه می‌خورین، یک هدفون تو گوشتونه، فایل‌هایی که دارین رو مرور ‌کنین، یا کارهای منزل رو دارین انجام می‌دین یا مثلا لباس‌ها رو اتو میزنین می‌تونین توی این فاصله به پادکست گوش بدین که مخصوص زبان‌آموزان هستن مثل پادکست‌هایی که توشون لغات جدید رو تدریس می‌کنن یا مهارت‌های دیگه که خودش می‌تونه یک یادگیری کامل باشه.

برای مثال امروزه خیلی‌هامون وقت زیادی تو ماشین هستیم در حال رفت و آمد می‌تونیم خیلی راحت از اون تایم استفاده کنیم و گوش بدیم به زبان، این خودش یک تمرین خیلی خوب هست و به نظرم اگر برای این تمرین‌ها از پادکست استفاده کنین بهتر هستن چون شما می‌تونین اونا رو دوباره گوش کنین و تنوع خیلی زیادی دارن می‌تونن علایق شما باشن و شما می‌تونین خیلی چیزها از اونها یاد بگیرین، مثلا همینطور که گفتیم پادکست آموزش زبان داشته باشین.

مقاله پادکست انگلیسی برای شروع یادگیری با پادکست مفیده

۲) از برچسب‌ها استفاده کنین

تمرین زبان انگلیسی | از برچسب‌ها استفاده کنین

در خیلی افراد این رو دیدم و خودم هم انجامش دادم، کسانی که خیلی جدی هستن واسه یادگیری زبان، کلا اون محیطی که بیشترین وقتشون رو توش می‌گذرونن رو تغییر میدن به سمت یادگیری زبان مثلا شما می‌تونین وقتی که دارین اسامی اشیا رو یاد می‌گیرین روی تابلو یا قاب عکستون بزنین photo یا اینکه هر چیزی که دم دستون هستن هم برچسب یا lable بزنین و کلماتتون رو بنویسین.
برای مثال می‌تونین روی آینه یا روی کاشی یا جایی که وقتی چیزی رو نوشتین بتونین پاکش کنین با ماژیک لغات و اصطلاحات جدید رو بنویسین و هر چند وقت یکبار اینا رو می‌تونین تغییر بدین و واژگان جدید بنویسین و در این حین هر بار که اینارو می‌بینید کلمات قبلی مرور میشن، پس این خودش یه جور تمرین هست. شما دارین میاین و میرین و کلمات رو می‌بینین یا مثلا دارین رد می‌شین توی خونه، روی پرده با یه برچسب کلمه Curtain رو چسبوندین حالا اون لغت رو می‌بینین و تکرار میشه.

۳) زبان وسایل الکترونیکی خود را به انگلیسی تغییر دهید

این روزها خیلی‌هامون از گجت و وسایل الکترونیکی مثل موباید و تبلت و لبتاپ و ….. استفاده می‌کنیم سعی کنین تمام این وسایل رو به منوی انگلیسی تغییر بدین چون شما مرتبا در معرض یک سری لغات قرارمی‌گیرین در این حالت و طبیعتا خیلی راحت و زود یاد خواهید گرفت.

۴)روزنامه انگلیسی بخونین

می‌تونین به جای خواندن روزنامه‌های فارسی زبان، از روزنامه‌های انگلیسی استفاده کنین که خیلی ورژن‌های آنلاین دارن و شما به راحتی می‌تونین وارد بشین و اون مطالب رو ببینید چیزهایی که فرضا می‌خواستین توی اخبار جهان در روزنامه‌های ایرانی بخونین در روزنامه‌های انگلیسی زبان دنبال کنین. خوبی روزنامه برای کسانی که علاقه دارن به روزنامه و اخبار …. هر روز اتفاق میفته و یک تمرین خیلی خوبی خواهد بود

۵) یک شریک برای خود پیدا کنین

همیشه به یاد داشته باشین که بهترین راه تمرین یک زبان اینه که به صورت فعال از اون استفاده کنین یعنی فرضا صحبت کنین یا بنویسین اگر بتونین یک دوست یا همکار یا اعضای خانواده رو که هم هدف هست باهاتون رو پیدا کنین و و یه زمانی رو برای صحبت کردن با هم داشته باشین. در طول روز، بهترین حالتش یک همکار هست یا مثلا در فاصله محل کار تا ایستگاه مترو می‌تونین خیلی راحت راجع به مسائل مختلف و روزمره به زبان انگلیسی صحبت کنین با دوستتون و تمرین خوبی داشته باشین.

منبع : verbling