زمان تقریبی مطالعه: ۱۱ دقیقه
پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی زبان، بهترین روش برای یادگیری سریع زبان انگلیسی هست. شما می‌توانید در هر زمان و در هر مکانی به آنها گوش بدهید، در حال حرکت یا حتی پشت میز.
چه راهی بهتر از اینکه در مسیر‌های رفت و آمد طولانی، غرق یک پادکست لذت‌بخش شوید؟ پادکست‌ انگلیسی با صرف زمان کمی به شما کمک می‌کنند تا به تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی بپردازید و در مکالمه زبان انگلیسی پیشرفت کنید. یکی از خوبی‌های آنها این است که معمولا زیرنویس یا نسخه‌ی نوشتاری دارند.
در این مقاله ۱۰ پادکست انگلیسی را برای کسانی که می‌خواهند با سرعت بیشتری به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند معرفی خواهیم کرد.


اگر آماده‌اید که پادکست‌ها را دنبال کنید، ما در اینجا بهترین نمونه‌های پادکست‌ها را در وب انتخاب کرده‌ایم.
متد‌ها و روش‌های آنها با هم متفاوت‌اند اما همگی در آموزش و راهنمایی تخصصی هستند.

۱۰ پادکست‌ انگلیسی برای زبان‌آموزان و دانشجویان زبان انگلیسی

۱. پادکست «زبان انگلیسی‌ ما»

کتاب‌های خود را برای لحظه‌ای کنار بگذارید و برای یادگیری زبان انگلیسی سراغ اهلش بروید. در برنامه‌های این پادکستِ یادگیری زبان انگلیسی، بیشتر از اصطلاحات عامیانه و عبارت‌های روزمره استفاده می‌شود.
آنچه شما می‌شنوید، زبان انگلیسی‌ محاوره‌ است که مردم همیشه صحبت می‌کنند و این به شما کمک می‌کند بیشتر شبیه کسی که زبان مادری‌اش انگلیسی است صحبت کنید.

پادکست‌ها به صورت هفتگی منتشر می‌شوند و هر کدام زمان کوتاه ۳-۴ دقیقه‌ای دارند. نمونه‌هایی از عبارات رایج انگلیسی که در این مجموعه جست‌وجو شده‌اند عبارتند از: “use your loaf”، “skeletons in the closet” و “take the mickey”.

انگلیسی آهسته‌تر از معمول صحبت می‌شود و بخش‌های کلمه‌ها به طور واضح ادا می‌شوند. متداول‌ترین برنامه‌ی این پادکست انگلیسی گفت‌و‌گوی دو مجری با یکدیگر است.
برای اینکه بیننده تصور کند معلمان در مکان‌های متفاوتی نسبت به هم حضور دارند، روی برنامه افکت‌های صدا می‌گذارند.

۲. پادکست‌های انگلیسی – Podcasts in English

لوگوی  Podcasts in English

تنوع چاشنی زندگی است. این پادکست‌ها با انگلیسی صحبت کردن به شیوه‌های متفاوت، این تنوع را به خوبی برای مخاطب ایجاد می‌کنند. به این ترتیب، یادگیری زبان برای شنونده بسیار مفرح و هیجان‌انگیر می‌شود.

پادکست‌های سایت podcastsinenglish.com مجموعه‌ای کامل برای یادگیری زبان هستند که برای دوره‌های مبتدی‌‌، متوسطه و بالای متوسط برنامه دارند.
همچنین برای کسانی که نیاز به استفاده‌ زبان تجاری/بازرگانی دارند نیز، پادکست‌هایی وجود دارد. درس‌های کوتاه به طور کامل به زبان انگلیسی و در غالب مکالمات نمایشی توسط دو گوینده انگلیسی زبان، ارائه می‌شوند.

آنها گستره‌ی وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهند که تقریبا همه‌ی ابعاد مختلف زندگی را در بر می‌گیرد. برخی از موضاعاتی که ممکن است در این پادکست‌ها بشنوید، المپیک‌های زمستانی، تجربه‌های اسب‌سواری و فیس بوک هستند. پادکست‌ها کوتاه و چالشی هستند و دارای زیرنویس و صفحه‌ها و واژگانی برای تمرین هستند.

حتما این پست را بخوانید   پادکست BBC شماره 160 - Do adults exercise enough

۳. پادکست کلاس انگلیسی ۱۰۱ با زبان ابداعی

پادکست کلاس انگلیسی ۱۰۱ با زبان ابداعی

اینجا در مجموعه‌ی پادکست‌ها برای هرکس در هر سطحی، مطلب وجود دارد. با توجه به نیازتان می‌توانید یکی از این ۴ سطح یادگیری را انتخاب کنید.
این ۴ سطح عبارتند از: سطح مقدماتی، مبتدی، متوسطه و پیشرفته. پادکست‌ها را دو مجری با اجرای صحنه‌های متفاوت ارائه می‌کنند. وقتی صحنه‌ای اجرا شد دوباره با سرعت کندتری تکرار می‌شود.

بخش بعدی هر پادکست، اطلاعات تاریخی ارائه می‌دهد. در این بخش تمرکز بر روی عبارات، واژگان و معانی‌ لغاتی است که برای شنونده جدید است.
بخش پایانی هر قسمت مربوط به گرامر است. این پادکست‌های انگلیسی زبان با سرعت متوسطی اجرا می‌شوند.

۴. پادکست‌های انجمن فرهنگی بریتانیا برای گروه مبتدی

پادکست‌های انجمن فرهنگی بریتانیا برای گروه مبتدی

انجمن فرهنگی بریتانیا، مجموعه‌ا‌ی عالی برای زبان‌آموزان سطوح مبتدی و متوسطه آماده کرده است. درس‌های این مجموعه برخلاف پادکست‌های یادگیری دیگر طولانی است و حدود ۲۵ دقیقه زمان دارد.
اگرچه این زمان برای یک جلسه مناسب است، اما خوبی ماجرا اینجاست که شما می‌توانید هر جا که می‌خواهید پادکست‌ها را متوقف کنید و بعدا در زمان دلخواه، ادامه آن را گوش کنید.

مجریان در هر نسخه با سناریو‌های متفاوتی شنونده را با خود همراه می‌کنند. این سناریوها موقعیت‌هایی هستند که مردم هر روز با آنها سروکار دارند و مجری‌ها آنها را به صورت دیالوگی اجرا می‌کنند.
پادکست‌ها در پاره‌ای از موضوعات، بحث‌های گسترده‌تری را نیز در بر دارند. نحوه‌ی اجرا بسیار پر جنب و جوش، شاد و جذاب است و انگلیسی تقریبا با سرعت نرمال صحبت می‌شود.
عناصر کمک‌کننده‌ زیادی نیز برای یادگیری بهتر دروس وجود دارند که شنونده می‌تواند بعضی از آنها را قبل از شروع درس بخواند.

۵. پادکست گویش عالی انگلیسی – Splendid Speaking

پادکست گویش عالی انگلیسی – Splendid Speaking

مهارت‌های زبان خود را با گوش کردن به پادکست‌های جذابِ گویش عالی، تقویت کنید. این پادکست های زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته که به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند طراحی شده‌اند و برای یادگیری زبان، روش‌های جذابی به کار می‌گیرند.
در هر درس گویندگانی که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست، مصاحبه‌ها و مباحثه‌هایی با یکدیگر دارند. همچنین نظرات کارشناسانه‌ای درباره‌ی اجرای مجریان در پادکست وجود دارد.
این شیوه‌ی یادگیری هم خیلی سازنده است هم شنیدن نحوه‌ی اجرای زبان‌آموزان دیگر آن را جذاب می‌کند؛ حتی ممکن است شما بعضی از ایراد‌های آنها را متوجه شوید.

۶. پادکست بهتر شدن در انگلیسی – Better at English

پادکست بهتر شدن در انگلیسی – Better at English

این پادکست گلچینی از پادکست‌های انگلیسی زبانی است که در آنها با کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست، مکالمات واقعی انجام می‌دهند. این مکالمات همه جور موضوعی دارند، از موضاعات مهم گرفته تا مباحث حاشیه‌ای و خنده‌دار که با سرعت عادی اجرا می‌شوند.
گوش کردن به مکالمه‌های واقعی و طبیعی، مکمل عالی‌ای در کنار یادگیری کلاسی و کتابی است که برخلاف چیزهای دیگر، دانش‌آموز را با سرعت گویش زبان و اصطلاح‌ها و عبارت‌های آن آشنا می‌کند.
پادکست بهتر شدن در انگلیسی برای سطوح متوسطه و بالاتر یا مبتدیانی که واقعا می‌خواهند خود را به چالش بکشند، مناسب است. این پادکست‌ها دارای زیرنویس و یادداشت‌های واژگان هستند.

حتما این پست را بخوانید   دوره بحث آزاد Free Discussion

۷. پادکست انگلیسی کسب‌ و کار – Business English Pod

پادکست انگلیسی Business-English-Podcast

اگر می‌خواهید در کشور‌های انگلیسی زبان تجارت کنید، این پادکست انتخابی عالی است. این مجموعه ، زبان انگلیسی را به‌طور کامل برای هر شرایط تجاری‌ای که تصور کنید، پوشش می‌دهد. هر قسمت برنامه روند ساده‌ای را دنبال می‌کند و مجری چند دقیقه درباره‌ی موضوع انتخاب‌شده صحبت می‌کند. این مجموعه دارای زیر نویس‌، امتحان و راهنمای واژگان است.

این برنامه فرض را بر این می‌گذارد که دانش‌آموزان در سطحی قابل قبول، ولی نه‌چندان پیشرفته‌ از زبان هستند. انگلیسی با سه چهارم سرعت عادی صحبت می‌شود و به همین دلیل دنبال کردن آن بسیار آسان است. همان‌طور که انتظار دارید نحوه‌ی گویش در این پادکست انگلیسی عالی است.
این برنامه به مخاطب بینش خوبی درباره‌‌ی نحوه‌ی کارکرد زبان انگلیسی در شرکت‌های انگلیسی زبان می‌دهد. به علاوه، دروس دارای تمارین شنیداری ارزشمند و تکالیفی هستند که به درک بهتر مطلب کمک می‌کنند.

۸. پادکست ای.اس.ال‌ کولیپس – Culips ESL Podcast

لوگوی  Culips-ESL-Podcast-learning english

این برنامه مجموعه پادکست‌هایی برای زبان‌آموزان در تمام سطوح است؛ چه کسانی که معنی سلام را هم به انگلیسی نمی‌دانند، چه آنهایی که کاملا مسلط می‌توانند چند دقیقه انگلیسی صحبت کنند. وجود ۴ مدل متفاوتِ پادکست در این مجموعه، آن را متمایز و ویژه کرده است.
پادکست‌های نمای‌بسته، شخصیت‌های تکراری را در موقعیت‌های مختلف بسیاری به نمایش در می‌آورند؛ در طول هر قسمت میزبان بر روی واژگان، عبارت‌ها، اصطلاحات و زبان عامیانه تمرکز می‌کند؛ مختصری هم مباحث گرامر در این پادکست وجود دارد.
پادکست‌های گفت‌وگو محور، مکالمات واقعی را نمایش می‌دهند، در حالی‌که که پادکست‌های حدس واژه بر روی یک کلمه، معنی و استفاده‌ی آن تمرکز می‌کنند. پادکست‌های سؤالات کنجکاو هم برای پاسخ دادن به سؤالات شنوده استفاده می‌شوند.

اینها پادکست‌های هوشمند و کارآمدی هستند که به‌خوبی با هم انسجام دارند. همگی به زبان انگلیسی طراحی شدند و اغلب کمی کندتر از سرعت عادی، انگلیسی را صحبت می‌کنند.

۹. پادکست انگلیسی ای‌.اس.‌ال – ESL Pod

لوگوی پادکست  ای‌.اس.‌ال – ESL Pod

پادکست ای.اس.ال برنامه‌های خیلی زیادی دارد (تا کنون ۹۰۰ برنامه ضبط کرده و همچنان به تعداد قسمت‌های آن اضافه می‌شود). مجری این برنامه دکتر جف مک‌کوئیلن است و صدای دیگری که گاهی در برنامه می‌شنوید متعلق به دکتر لوسی تسه هست؛ هر دوی آنها دکترای زبان شناسی کاربردی دارند.
محوریت هر قسمت گفت‌وگویی است که بین دو شخصیت انجام می‌شود، در ادامه‌ی برنامه کلمات کلیدی، معنا و استفاده‌ی آنها مورد بررسی قرار می‌گیرند. سرعت مکالمات انگلیسی نصف حالت طبیعی است و به همین دلیل دنبال کردن آن بسیار راحت است. هر پادکست یک راهنمای یادگیری دارد.

حتما این پست را بخوانید   پادکست BBC شماره 114 - Loneliness

۱۰. پادکست انگلیسی لوک

 لوگوی پادکست  luke-english-podcast

لوک یک معلم زبان و خنداننده‌ی توانمند است که مجموعه پادکست‌های مفرح و جذابی را خلق می‌کند. او ترکیبی غنی‌ از عناصر موضوعی را ارائه می‌دهد و قصدش خنداندن شما در زمان یادگیری است.

لوک درخیلی از قسمت‌ها به تنهایی گویندگی می‌کند ولی مکالمات واقعی نیز در برنامه نمایش داده می‌شوند. لوک صدای گرم و جذابی دارد که شنونده را مجذوب می‌کند، به علاوه ساختار داستان‌های او آن‌قدر خوب است که شما به‌شدت مشتاقید جمله‌ی بعدی را بشنوید. انگلیسی با سرعت عادی صحبت می شود و زیرنویس هم دارد.

منبع : وب سایت چطور

نویسنده : دلوانیه غفاری